Aziz nesinin bu sozu........

'gercek muslumanlar ataturku sevmez,cunku ataturk muslumanlar ıcın birsey yapmamıstır' ne dusunuyorsunuz bu soz hakkında? fikirlerınızı alabılır mıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• nesin dine duyarsız islam konusunda biraz bilgisiz biri. yalnız diğer konularda kafası iyi çalışan bir aydın. müslümanların özgürlüğünü savunduğu yerler de var, kitaplarında islama çok ciddi saygısızlık ettiği yerler de.bu sözüne çoğunlukla katılıyorum. m.kemal dine faydalı gibi ve zararlı gibi görünen bir dünya aslında zararlı iş yaptı. devletin kendi kurduğu gibi ilerlemesi için dini göz ardı eden dayatmacı bir politika izledi.

Erkekler Ne Diyor 17

• ben gerçek bir müslüman olduğumu düşünüyorum, aynı zamanda atatürküde seviyorum, aziz nesin yanılmış, kendimden biliyorum...

• Bu sözü baz alarak burada Bağımsızlığımızı kazanan Ülkesi için savaşan birini yerden yere vuran insanları gördüm ya pesss. Bizden adam olmazzz. Demek ki herşey Kur an ın arapça olmasında bitiyor öyle mi? Sizin gibi düşünenler yani örümcek beyinliler gaeri kafalılar İzmir de Asteğmen Kubilay ın kafasını kemedi mi? Sizin gibi düşünenler bilmem kaç sene evvel Cezayir de hak yolu cihad diye kafa kesmiyormuydu? Asteğmenin kafasını kestiler diye Menemen i yakıp sizin gibi yobazları kılıçtan geçirdi şeriatınızı kaldırdı diye değilmidir ona düşmanlığınız? Size yazıklar olsun. Sizler bu kafada olduğunuz sürece asla 1 adım ileri gidemeyiz. Örnek İran,Irak,Suriye ve tüm müslüman ülkeler asla kalkınamıyoruz asla modern teknolojisini eline almış kalkınmış ülke olamıyoruz. Sizin gibi ülkesini satalar yüzünden Topraklarımız milli varlığımız tek tek yabancılara satılıyor. Amerika ve İsrail in tek güç olmak istediği dünyada ülke ülke ülke geçiriliyoruz. Bundan 100 sene sonra eminim dünyada müslüman bırakmayacaklar ama sizler bunu göremeyecek kadar körsünüz. Hala ayyaş dediğiniz varsayalım ki ayyaştı. O adamın sarhoş kafayla kurduğu cumhuriyeti sizin gibiler ayık kafayla yönetemeyip parça parça sattılar. Söylenecek tek şey Adamın manevi varlığı bile size batıyor. YAZIKLAR OLSUN SİZE.

• Yaa gozunu sevim gt sayfamdan deminden beri etmedgn hakaret kalmadi sanane benim yazdklarmdan cokmu dikkatini cektide aklinda kaldi bn bu soruyu milletle tartiiyim die acmadm fikirlerinizi soyleyin dedm sende soyledn bnde tskr ettim bitti gtti amma uzattin

• Sen çok düzgün biri olsan internet olsada girmez ya da gerekli bilgi içeren işlemlerini yapar çıkar burada cinsel fantazilerini anlatmazdın. Sizler namus günah edebiyatı parçalar bunun altında kırmadığınız ceviz bırakmazsınız. Örnek Taksimde 20 günde yılbaşından 30 kat fazla kalabalık olmasına rağmen hiçbir kız yani açığı kapalısı taciz edilmedi. Neden acaba sizin gibi kişilerin evde oturması yüzünden olabilirmi? Siz hep evde oturun ozaman. Bingöl deki hocanın tecavüz ettiği erkek çocuğu hatırla

• Keske su hayatta internet vs olmasada bizde buralarda gnaha grmesek ama ne yazikki nefsimize engel olamiyoruz hadi canim sen simdi git otede modernles

• Öncekileri Göster
  • Atatürk'ünhataları olabilir. Kur'an türkçeye çevrildiğinde ezanın arapça okunması o dönemde onlara anlamsız gelmiş olabilir. Ben de arapça okunmasından yanayım. Türkçe okunsa daha etkili mi olur onu bilemeyiz ama ezgisi bozulur. Dünyada kendi dillerinde ezan okunan ülke bilmiyorum zaten.Yaptıklarının yanında bireysel hataları ortaya koymak gereksizdir.Türkçe konuşabiliyoruz, kendi dilimiz var ,arapların dilini konuşmuyoruzBağımsızlık ruhunu bize aşıladı AtatürkBölgede sömürge olmamış belki de tek ülke türkiye.Atatürk'ün dine bakışıyla ilgili bir kitap vardı okumanızı öneririm.Çanakkale savaşı'nda askerlerin namaz kılmasını yasaklamayan Atatürk dine nasıl düşman olabilir?Bir insan her konuda uzman hatasız yanlışsız olamaz, öyle bir lider yok dünyada. Enkaz halindeki bir ülkeyi alıp cumhuriyet haline getirdi., Halk memnun olmasaydı desteklemezdi.çok anlatılacak şeyler var. Ülkeyi kurtarmış birisi isterse barlarda gezsin ayyaş olsun , uyuşturucu bağımlısı olsun, eğer ülke adına büyük işler başarmışsa, adına liderlerce sözler yazılmışsa biz bir şeyden anlamıyoruz demektir.

• tam tersini düşünüyorum Atatürk müslümanlar için çok şey yaptı aptallar ve anlamak istemeyenler bunu görmüyoren başta müslüman bir ülkeyi düşmanlardan kurtardıMüslümanlığın adına leke getiren yobazları ortadan kaldırdı böylece islam daha iyi anlaşılır olduKuran'ı ve ezanı Türkçeye çevirtip islamı anlaşılabilir kıldı"dinsiz bir toplum düşünülemeyeceği gibi din eğitimi olmayan okulda düşünülemez" deyip din dersini okullara koyduPeygamberimizin evini yıkmayı düşünen arap kralına "tek taşını yıkarsanız ordumu aşağı gönderirim" diye tehdit ettibunlar bazıları, hala anlamak istemiyorsanız canınız cehenneme

• hayır düşman topraklarını işgal ederken zülme karşı direnenlere kafir diyenler, bu sadece şapka meselesi değil

• o dedıgın yobazlar kım mesela sapka takmayanlar mı?

• o taptığımız osmanlı türk düşmanı bir kere ! link

• osmanlı dgl knumuz

• Zalim bir diktatörü sevmemek için Müslüman olmaya gerek yok.

• aziz nesin bunu söylediğinde aşırı alkollü imişti.

• valla saçma geldi.

• ağer bu söz aziz nesin in ise tamamen gtünden uydurmuş. :D

• eee elimizi vicdanımıza bırakırsak tek kelimeyle doğru üstüne söyleyecek söz yok

• Aziz Nesin:''Gerçek müslüman Atatürk'ü sevemez.Seviyorsa ya ahmaktır ya da sahtekar'' demiştir.Son derecede doğrudur.

• Eğer Müslümanlar için yapmamış olduğunu söylüyorsa yanılıyor derim..Neden mi elimde ispat var! nasıl?Bir araştırın dünyada ilk sabah ezanı okunan camiyi araştırın.O camii nerde biliyor musun ve camii de yaptıran kimdir?Camii şuanda Japonyada güneşin ilk ışıklarında ilk sabah ezanı okuyan camii özelliğini taşıyor ve yaptıran da M.Kemal ATATÜRK olduğudur.Kurtuluş Döneminde o kadar savaşta ülkemizi kurtarmak için elinden geleni yapan liderin müslümanlara karşı bir düşmanlık beslemesi bir oyun olduğunu düşünüyorum.Halbu ki Atatürk ve arkasındaki kefensiz yatan binlerce şehidlerimizin sayesinde ayakta durabildik.Sadece mülümanlar için değil Türkiye de yaşayan her ırk için geçerlidir.

• Japonyaya gidip kendi gözlerimle görsem iyi olacak..Yeterli kaynak değildir.
      Ayrıca yaptırmasını değil düşüncesiyle hareket etmesinden yola çıktım.Her yaptıran müslüman değildir haklsın.Alta yazdığım gibi kurtuluş dönemini kısa öz söyledim.Halbu ki yanlış anlaşıldım.

Biraz daha detaylı şekilde araştırmaya devam edecem.Bulursam geri döner izah ederim.Genelde Japonya ile bağlantı sağlayan biraz arkadaşlarımız olur.Ama bakalım ne çıkıcak...

• "Dünya'da ilk sabah ezanı okunan cami" sözünü 5 yaşındaki çocuklar söylemez.
      Atatürk'ü yücelteceğim derken kendini küçülttün
      İyi araştır
      zaman.com.tr/mustafa-armagan/tokyo-camiini-ataturk-yaptirmadi_1317921.html

Kulaktan duyma yaşamayın Tarihi.
      Ayrıca şunu da söyleyim. Mescid-i Dırar.. Bunu da Peygamberimize düşman olan Münafıklar yaptırdı. GEl bizim yaptırdığımız mescitte kıl diye.
      Yani her cami yaptıran Müslüman değil koç

• mustafa kemali iyi tanımıyoruz ki hakkında kesin yargılara varalım. adamı putlaştırdılar, eleştirmeyi hatasını konuşmayı yasakladılar, vasiyetini gizlediler, inönü döneminde chp yi ve cumhuriyetin ilkelerini de değişik hallere getirdiler. belki bikaç onyıl geçse duygusallığı (aşırı sevgi ve nefret) bırakıp, bazı yazılı ve sözlü aktarılan olayları daha net daha tarafsız ortaya koyabilirler diye umutluyum ben.

• dinini kurtaran adamı sevmeyen müslüman, ülkesini kurtaran adamı sevmeyen türk olamaz. bu arada dinsiz olmasına rağmen bunu kıvırmadan söyleyen aziz nesin gariptir bu söz yüzünden her zaman takdir edilmiştir.türk insanı zekidir. m.kemaltürk insanının yüzde 60 ı aptaldır. aziz nesin

• aziz pipimi yesin diye düşünüyorum:D

• O söz tam olarak öyle değil onun devamıda var evet söylenmiş bir söz

• kur'an'ı herkes anlasın diye türkçe'ye çevirttirdi. diyanet işleri başkanlığını kurdu.ne yapması lazımdı ki? o onun fikri, herkes yapılanları görürse konuşmaya gerek kalmaz.

• ezanın arapça okunması yasaklanırken cumhurbaşkanıydı ama. binlerce din alimi asılırken de. daha duyarlı olabilirdi. diyanet işlerini kurmak devletin dine müdahale etmesine yardı. doğru kullanılsa faydalı olurdu, cumhuriyetten beri kurandaki 6666 ayetten, devletin seçtiği sadece 2-3 yüzünün hutbelerde okunduğunu nası yorumlarsın? kuranı halka anlatmak olarak mı?

• Kur'an-ı herkes anlıyordu zaten ta ki Arap harfleri kalkmayana kadar.

1 gecede ülkeyi cahil edersen, bunu yapmak mecburundasın zaten.
      Kimse Atatürk istedi diye Kur'anı tercüme etmedi

• Tebrikler +

Kızlar Ne Diyor 7

• Atatürkü sevmıyorum,benım gıbı sevmeyenler var mı dıye sormussun kısacası...sevmeyenler sevenlerı eksılemıs.biraz okusanız,sadece bıraz bılgı sahıbı olsanız o zaman bu sorulara gerek kalmayacak ama kim k.çını kaldırıp arastırma yapacak kı...

• Bana saçma geldi

• elhamdülillah müslümanım ve atamı çok seviyorum.

• saçma sapan at gözlükleriyle bakılarak yazılmış,zerre kadar doğruluğu olmayan bir söz. Ve denir ki MÜSLÜMAN olan insana MÜSLÜMAN değilsin dersen kafir sen olursun. HZ. MUHAMMED (S.A.V)

• zalim müslüman da olur

• Atatürk'den sonra mı müslüman oldu bu ülke ? boyle sacma sapan sozlere takılıp vakıt kaybetmeyın.

• yerinde bir tesbit olmuş.

• Bunun dinlerle alakası yok , vicdanla alakası var. Bir insanın toprağı için savaşan bir yiğidi ve yiğitleri sevmek için müslüman mı olmak gerek

Yükleniyor...