• Sor
  • Bence

Spor yaptım bacak kaslarım basenlerim ve etrafı çok ağrıyor

Arkadaşlar dün ilk kez spora başlıyım dedim ama başladığıma pişman oldum bacaklarım baldır ve başenlerim komple tutuldu ya oturup kalkmakta zorlanıyorum yürürken bile zorlanıyorum ne yapıcam bilmiyorum. Bu kalıcı olmaz değilmi ? Kaslarıma zarar verdiğimden korkuyorum acayip ağrıyor. Geçerse ne kadar sürede geçer yardımcı olursanız çok sevinirim

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• profil fotom fake falan demillet sorudan çok fotoya takılmış

• aynen

• Katılıyorum sonra gizli yazinca neden gizlisn diyorlar

• sende haklısın ne diyelim...

Erkekler Ne Diyor 26

• muz lu süt veya muzla yoğurt tüket. muz kas kaybını önller karbonhidrat ihtiyacını karşılar . yoğurt veya sütte protei hitiyuacıı karşılar.

• Cok tesekkur ederim

• rica ederim

• sana şöyle söyliyim ben fitness'e ilk başladığım günün ertesi günü uyandığımda yüzümü yıkamak için kolumu zor kaldırmışdım aslında biraz can yakıcı oluyor ama bence işin zevki de orda yani yapdıklarının işe yaradığını anlıyorsun. Merak etme çok sürmez en fazla 3 güne geçer.

• Cok tesekkir ederm . Evet bende oyle düşündüm ama acemi oldugum icin ağrıyor kolumu bacagimi kaldiramiyorum

• Öncekileri Göster
    • Yüzme iyi bir fikirde ben tek bir yöne odaklandim o yuzden spora basladim

• hmm.

• Dinleyim de geçsin kafasına yatma daha kötü olur , günlük çok az egzersiz yap ağrısa bile 5-10 dakika yürü falan 1 hafta bilemedin 2.hafta ağrılarından kurtulursun. Ham bir vücudun varmış direk zorlamışsın düzelirsin korkma.

• Evet zorladim baya :S ben 2 gunde bir yapiyim diyordum ama anlasilan hergün yapmaliyim alisabilmem için

• Vücudun kasılmasın , hep esnet kendini.

• Evet oyle yapıcam burakmak yok

• normal hamsın kaslar kendine geliyor bir haftaya bir şeyin kalmaz, pes etme devam et

• Tesekkur ederim dun yaptim ve bugun hala hissetmiyorum oturup kalkamiyorum . Bugun dinleniyim yarin tekrar yapiyim diyorun yani hepten üstüne gitmiyim değil mi ?

• Öncekileri Göster
    • Abartiyorum biraz evet :(

• abartmaaa ama

• Onu bunu burakinda hatun taş mk :D

• daş gibi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsun allahın izniyle sıkıntı yapma geçer

• Insallah gecer :)

• amin

• Yüzün yeter :) saka maka bir yana ccok fazla gitme ustune alistira alistira

• Ham olarak başladıysan ham olarak acı çekersin..Yaptıkça açılmaya başlar..Mesela.. Yeni ayakkanbı aldınız sıkıyor...Yeni alınan ayakkabıyı biraz daha giydiniz gevşemeye başladı sonra rahat olmaya başladı..İlerlemeye devam et...Sonra açılır...Ağrımasını nedeni ise kaslardaki enerjilerin yanma sırasında ortaya çıkan madde kasları yoruyor..O madde neden çıktı dersen çünkü o kadar spor yapmadın çalışmayan yerlerde birikenler vardı..Birikenler yorabilir..Yola devam et ancak yavaş yavaş.. 1 basamak çık sonra 2 sonra 3 yavaş yavaş..Ani yapma lifler kopar gibi olur.. :)

• Kopmaz dimi :D yapma bunu deme bunu bende bundan korkuyorum :D

• Öncekileri Göster
    • Anladim dogru fazla gitmiycem üstüne

• Kolay gelsin...İyi alıştırmalar.. :)

• Oha mk kiza bak harbi :D

• E vücut ham olduğundan tabiki ağrıyacak.1-2 gün daha devam ederde sonra geçer devam et spora ama bırakma geçmezse bitane ağrı kesici falan iç kaslarına zarar vermezsin korkma :)

• Sakat filan kalma dusuncesi aklima girmedi degil :)

• Öncekileri Göster
    • Peki tesekkurler :)

• Rica ederim :)

• bir iki güne geçer dayanılmaz şekilde bir ağrı varsa eczaneden kas gevşetici krem al ve bacaklarına sür sonrada sargı bandı ile bacaklarını sar hiç bişeyin kalmaz

• Dayanılmaz bir sekilde var zor kalkiyorum zor oturuyorum

• adale gevşetici krem sür bir problem olmaz

• Peki tesekkir ederim

• buna erkekler hamlama diyor . siz de bir daha spor yaptığınızda yani ağrıyan yerler ısınıca açılır, sporunuz bitince sğouma hareketleri yapın ve ne kadar soğuk uygulayabiliyorsanız uygulayın yani mümkünse tüm vücuda soğuk su dayanamazsanız en çok ağryan yerlerinize

• Peki tesekkurler

• 4 5 günde gecer ilk günden agır girersen tutulur tabi vücut alıskın degil tabi gecer gecer :D alısırsın

• İns ya :D

• o ağrıların sebebi ayak kaslarında biriken nitrik asitin yapılan spordan sonra kendini vücuttan atma süreci,yani spordan sonra ağrı varsa bacaklarda o spor vucuduna faydalı olmuş demektir,sevinmelisin:)

• Bu kaslarını hissetmeni sağlıyor geliştigini hisset :)

• Hamlıktan kaynaklanan bir durum panik yok

• Peki tesekkurler

• Rica...

• et kesmiştir spor başlamadan ve bitirdikten sonra gerdirme hareketleri yap ;)

• Tesekkurler :)

• rica ederim her zaman ;)

• ham yani daha önce spor yapmadın için kaslarde srolanma var bugün braz daha az spor yap açılır giderler merak etme

• Hamlıktan bacaklarin etkesmis, acısı biraz uzun gürer 3 4 5 gun kadar. kas gevşetici icmeni oneririm ve ağrıyor diye hareket ettirmemen yerine, daha fazla hareket ettirmek agrıyı keser zamanı kısaltır. Not: spora ısınarak başla ve yavaş yavaş birden yüklenme.

• Anladim tesekkur ederim 2 gunde bir yani ?

• Öncekileri Göster
    • Umarim geçer ya

• geçer geçer

• 2-3 güne geçer istersen kas açıcı masaj yaptır rahatlarsın

• Tesekkur ederim

• İlk kez spor yaptığında hamlık olması normal 2-3 günde daha iyi hissedersin kendini ağrıların azalır sana önerebileceğim kolun bacağın ağrısa da hamlığı ata bilmen için üst üste git hafif hafif çalışmaya devam daha çabuk geçer ;) birde eczaneden Dolgit krem al ağrıyan yerlerine sür Pamuk şeker :)

• Cok tesekkur ederm :)

• Öncekileri Göster
    • Umarim burakmam tavsiye icin tesekkurler

• ;)

• Kas gevşetici al.

• Teşekkürler

• Rica ederim.

• kıyamam sana ki

• Teşekkür ederim ki :)

• edemezsin ki :D

• Tamam ki :D

• ılkkez basladıgın ıcın hamlıktan dolayı boyle agrılar olur kas gevsetıcı sur bısey kalmaz ama bana sorarsan surme ve spora devam etkı kendını toparlasın kaslar hamlık dedıgımız olay kasların zayıf olusudur bır hafta devam et ve duzelır

• Himm anladim ya bende kötü birsey oldu veya yanlış bir hareketten dolayi kaslara zarar verdigimi düşündüm . Arkadaslarim burak sporu filan diyorlar ama burakmakta istemiyorum

• Öncekileri Göster
    • Belkide yirtmisimdir :D cok kotu agriyor ya comelme hareketini yapiyorum ne kadar yapsam daha iyi ? Abartirsam zarari mi olur yani

• 2 set 10 tekrar yap haıfı ısınma olucak oldugu zaman kes yapmayı
      daha sonra zorlayacaksın zaten ama suara zorlama

• Bi kaç gün sürer hamlamışsın. düzenli yaparsan ağrı olmaz birdaha.

• Evet öyle gün aşırı yapicam bundan sonra fazla gitmiycem ustune alistira alistira :)

• ilkinde ağrı alışırsın .hemen 2 çalışmayla korkuyonuz.hanım evladı olmayın la

• La napalim korktum sakat makat kalirim diye :D dün yaptim ve hala bacaklarimi hissetmiyorun bugun dinlenip yarin devam edicem . Bedenimi yormak istemiyorum :S

• Öncekileri Göster
    • hımm anladım iyi kicanım sıkıldı sorusu yazmamışsın :/

• :D

Kızlar Ne Diyor 11

• yok birden bire ve yenı basladıgın için olmustur ilk zamanlar benımde öyle olmustu spor yaptıktan sonra her zaman duş al hafıfletir canım bıkac seferden sonra alısır vücudun agrımaz

• Canim benim ya cok tesekkur ederim kalicidir belki diye cok korktum acemi oldugum icin agrimasi banada sasirtici gelmedi ama canim cok agriyo . Kalca bölgesinin sikilasmasi icin basladim spora hatta artik baslamadan burakmayi bile düşünüyorum. Sence buraksammi yoksa alisirmiyim

• Öncekileri Göster
    • Azmine hayran kaldim doğrusu:) squat yapiyosun degilmi

• evet onu evde yapıyorum , bide müzıkle dans etmek de cok ıyı gelıyo

• ılk gunden kendını he-man sanıp cok calısmıssındır ondan olmustur...

• Katılıyorum öyle oldu biraz :)

• Ham vücuda gayet normal.Geçer 1-2 haftaya.:) Küçüklük günlerimi hatırladım :D

• :D yürü yuruyemiyorum resmen ya

• Eyleme de katılmişsın ünlü oldun. :D

• :D katildim gaz yedim geldim :D kiz beni gormus bende kizin yanindaki cocugu :D

• Oha Lan sen şu Ankara eylemde gördüğüm kiz degilmisin ? Sen bile burdasin :)

• Evet Kızılay caddesi . Ama ben görmedim seni

• Öncekileri Göster
    • :)

• madem tanıştınız siz ikiniz buluşup gelsenize bana :))

• ilk kez yaptın da o yüzden.alışırsın.

• fake değilsin değil mi:)

• Hayir degilim

• Birebirden çok ağır hareketleri yapmış olmalısın öncelikle 1-2 gün hafif alıştırı ve vücudunu ısındıracak hareketler yapsaydın güzeldi muhtemelen 4-5 gün çekeceksin acısını ama pes etme sporun mükafatı güzel olur :)

• Aynen pes etmiycem :)

• ne kadar güzelsin :) bayıldım sana maşşallahhhh

• nazar değmesin

• Öncekileri Göster
    • nevin popi ya,sen ondan daha güzelsin:)

• :):) yok benle ne alakası var hatun güzel abi :)

• en fazla bir hafta sürüyor sakın pes etme spora dvm et 1 hfta snra

• Sendede oldumu ayni seyler ? Devam etsem 1 hafta sonra yasamam degilmi ayni aciyi

• Öncekileri Göster
    • Umarim canm ya umarim :( cevremdeki insanlara spor yuzunden diyorum burak sporu filan diyorlar

• ins daha kısa sürede gecer canım :((

• Ham olmadan kaynaklanıyor biraz. Kas gevşetici al

• Seni gordukten sonra lez olmaya karar verdim :D

• Sana gönülden -1 veriyorun karaktersiz

Yükleniyor...