• Sor
  • Bence

Bu ülkede özgürlük varmıdır

kendinizi özgür hisettemediğiniz buda benim özgürlüğümü kısıtlıyor yaşadığım ülkede bunlar olsa dediğiniz konular nelerdir

En İyi Görüş

• özgürlükleri kisitlanan bicok insan var her kesimden her görüsten farkli konularda

• hangileri ?

• Öncekileri Göster
    • güzel yorum saol

• :)

Kızlar Ne Diyor 14

• bu ülke deyip geçmeyin.daha özgürsünüz.o herkesin özendiği avrupadaki yasaklar ve sınırlamalar bu ülkeye gelse delireceksiniz herhalde hepiniz

• Bu ulkede kendimi özgür hissetmiyorum, hayır. Haftasonu Ayse Arman'ın yazısını okuyunca ağladım resmen. Okuyanlar anlar eminim. Öyle bir ülke olduk ki, artık kendimizden olmayana büyük nefret duyuyoruz. Olse bile uzulmeyecek hale geldik, o katil polisin saliverilmesi bugün. .eminim diğer taraftan kişiler bunu hiç umursamadi bile. Konudan çıktım. Özgürlüğüm kisitlaniyor evet, alkol yasağı, kurtaj yasağı , doğum kontrol haplarina kisitlama getirilmesi, dini baskılar , ateist olduğunu çoğu kişi kimseye soyleyemiyor bile. Her konuda baskı var. Ve bunu hukumetten cok biz yapıyoruz. Ne yapiyorsak kendi kendimize yapıyoruz. Burda tayt giyen kizlara yollu muamelesi yapan erkekler mesela, kimsede demiyor ki sanane. Herkes ayrı bir bireydir, neden anlayış gosteremiyoruz başkalarına. Daha aklıma gelen bir sürü şey var ama o konudan bu konuya atladim zaten. Susuyorum o yüzden.

• istediğin muziği bile sesli dinleyemediğin bir ülkedesin

• 45 yaşındayım, mobilyacıyım, Meesha hanıma talibim, bir çay içmek isterim!..

• Alkol ve sigaranın esiri olanlar kendilerini özgür diye nitelendirebiliyorsa zaten onların özgürlük kavramında bir sorun ararım.

• ama bir insan alkol ya da sigara kullanıyorsa bunlara kısıtlama getirmek yasal bişe değil yıldırma politakası bunlar

• Öncekileri Göster
    • :) kurtaji kisitlayamazsin çünkü o ailenin ya da kadının o çocuğa bakabilecek durumu yoksa dogurmak istememesi en büyük hakkı. Yetimhanelerde buyumesindense hiç dogmamasini tercih edebilir bir kadın. Vücut onunsa bu kararı da o verebilir, hukumet değil.

• Emin ol bu ülkede en çok kürtaj yaptıran insanlar durumu olmayanlar değil ..

• malesef yasakları seviyor bu ülke

• nasıl yasakları misal

• Öncekileri Göster
    • bu saydıklarmın

• saol :)

• yok ne yazık ki

• Hem var hem yok.

• melesef yok

• ya hep siyasetten dem vuruluyor son zamanlarda yaşadıklarımıza istinaden.ama bir dönüp bakmalı çevreye.şiman olan her şeyi gyimesin,uzun olan şunu yapmasın,kısa olan bunu yapmasın.evlenmiş ayrılmış bir daha kolay evlenemez,mezhepler farklıysa olmaz...aklıma bir sürü şey gelebilir.biz kendi özgürlüğümüzü kendimiz kısıtlar olmuşuz artık.

• ++++++kesinlikle

• Kendimi özgür hissetmiyorum ve bu canınımı sıkıyor.

• neden sallynazcıım neyin eksiz, tayyip önüne neyi koymadı, ne istedinizde yapmadı? :D

• Bence kapa ceneni.

• adı özgür olanlar bile özgürmüş gibi hissetmiyor. sanırım yok öyle bişi

• özgür olmak için çabalıyormusun ?

• Öncekileri Göster
    • şimdi subliminal mesajları, psikolojik baskıları vs vs sayarsak düşüncende bile özgür değilsin. 4 tarafı suyla çevrili mini bir kara parçasında yapayalnız kalsan da bu böyle

• değilim ki zaten ben akı savunsam karşımdaki kara dio hakkımı arasam terorist oluyorum ya da başka bişe

• Doğma çocuk doğma ! İnsanlığın karış karış satıldığı özgürlüğün yok olduğu bu dünyada doğma .

• tutttum bunu

• Şöyle de bir durum var Özgürlüğüm kısıtlanıyor diyenlere baktığımız zaman sadece zevklerinin kısıtlandığını düşündüklerini görüyorum alkol sigara gibi. Oysa bu ülkede yıllarca bir insanın en temel haklarından biri olan eğitim hakkı sırf dinlerinin emirlerine uydukları için alınan insanlar vardı hala da çalışma haklarını tamamen elde edebilmiş değiller. O zamn bu insanlar nerdeydi?

• bedenleri tutsak ruhları özgür insanlarda var bunlarıda unutmamak lazım

• açık giyindiğimde şehrin sadece belli yerlerine gidebiliyorum istediğimi giyemiyorum, dolmuşta otobüste rahatsız edici bakışlarla karşılaşıyorum, gece her sokakta yürümek mümkün değil, laf mı yiyeceğim korkusuyla yalnız olmaktan kaçınmak gerekiyor. istediğim gibi sevişirsem bazıları yanlış anlayabilir (benim çevrem değil). kısacası ne giyeceğim, nereye gideceğim, kiminle gideceğim dolaylı olarak kısıtlanıyor

• burdan senin müthiş biri olduğunu anlıyoruz.. yemiyosun bizi dimi ? :D

• Kapali giyindigimde sehrin sadece beli yerlerine gidebiliyorum istedigim ferace giymek ama giyemiyorum ferace ve carsaf giyenlere rahatsiz edici bakislarla baski kuruyorlar. Gece sokakta yurumekten bahsetmiyorum bile gerici yobaazz gibi laflari kisik sesle soyleyip kaciyorlar sevdigim bir muzisyenin konserine gitmek benim icin cok zor bu kapalinin burda ne isi varmis? istedigim otelde kalamiyorum bana su gunlerde basortulu konuk istemiyoruz diyebiliyorlar

• sende haklısın o zaman ben avrupaya sen arabistana filan git ne diyim

Erkekler Ne Diyor 13

• Hiç kimseyi memnun edemezsin bir özgürlük tutturmuşuz gidiyoruz.özgürlüğün bir sınırı vardır adam sövmeyi saymayı karşıya zulmetmeyi özgürlük sanıyor ama kendi ayağına hafifce bas basıyor yaygarayı özgürlük istiyorum diye.kendi adıma konuşacak olursam kendimi oldukça özgür hissediyorum hiç olmadığım kadar özgür ve rahat yaşıyorum

• nasıl yapıyorsun bunu ?

• Bişey yapmama gerek yok kendi adıma özgürüm özgür hissediyorum kendimi

• +1 guzel anlatmisin

• Mesela saçlarımdan dolayı cok sıkıntı çektim.yılmadım kestirmedim baskıdan dolayıkendim istedigim için 2.5 sene sonra kestim :)

• iste bir misalde burda canli örnek :D

• taksimde bikiniyle şarkı söyleyip ya da lezbiyenim gayım istersem çıplak dolaşırım nidalarıyla taksimde eeylem yapabiliyorlarsa bence özgürlük fazlasıyla vardır.

• agzına saglıkkkk :) hüloğğğğğğğğ

• Sonsuz ozgurluk diye bisey yok,olamazda zaten. Demokratik tepki diye sokaklarda slogan atanlarin sesinden bir kisi rahatsiz oldugu an orda biter slogan atanin ozgurlugu,fasizm baslar.Bence ozgurluk var demokrasi yok Turkiyede.

• Özgürlük içki ve sigaradan kasıtsa içmeyenler ne düşünür asıl onların özgürlüğü kısıtlanıyo gibi.. Koskoca bir ülke sonuçta herkesin ayrı bir biriyle bağdaşmayan zıt sorunları istekleri var.. En ufak bir örnek şu sitede bile özgür davranamyıorum diyenler var.

• Bu ülke memur evi gibidir. Her şey bulunur ama yeteri kadar değil :))

• Bazilari kurtaj demis kisitlandigi icinHollanda'da yasiyorum burda kurtaj Turkiye'den daha zor nedeniDoktor, sen bugun git iyi dusun seninle tekrardan randevu yapalim diyorYani seni ne kadar oyalasa, gun atlatsa daha iyiHatta is yerinden izin al cocuk parklarina git diyor :)Bunun nedeni bagli olduklari inanc degil yaslanan toplum Ha bide inancli toplumuda var duysaniz kendinizden utanirsiniz yeminleOnun icin arkadaslar yapmayin daha ne ozgurlugu ariyorsunuz

• bunu her insan bilmez. ben suriye de de bulundum. ne kadar hür olduklarına kimse inanamaz.ama adamların ülkesini perişan ettiler özgürlük adına. oysa o kadarda rahattılarevet bu ülkede özgürlük vardır. öyleki özgürlük adı altında yapılmayan hiç pislik kalmıyorumülkenin yönetimindeki insanlara bile rahatça küfür ediliyor. burada bile o şekilde hakaret ediliyor.kim gelmişte bir şey söylemiş?bence bu kadar özgür bırakılmamalı

• Hiç kimse asla tamamen özgür olamaz

• Çok kısıtlanmış ama insanların çoğu fark etmiyor.Çünkü ot gibi yaşamaya alışmışlar.

• Ozgurluk yok, adalet zaten yok. Nasil ulke lan burasi?!Ben gidiyorum mnskm ya!

• adalet bakanlığımız var ama :D

• FASIST BIR ULKEDE YASIYOZ; nedenleri saysam sabahi bulur en basit ornek vercem.bi sigara paketi 9.50 kurus olurmi...onu birak tup olsun..adam kirada oturuyo asgari ucret aliyo nersw ozgurluk

• senin yerine ağ babalar yiyo paraları

• Öncekileri Göster
    • ben bu ülkenin başına geçen ülkenin parasını yiyen tüm siyasetçilere etmiyorum

• Ictigin sigara ne

• nerde özgürlük.. bu ülkede ateistler bile müslüman taklidi yapıyorlar çoğu zaman, çnkü toplam onlara canavar gözüyle bakıyor. cahil toplum.

• toplam değil "toplum"* yazacaktım

Yükleniyor...