Birine doğruyu söylemek mi zor yoksa karşı tarafın bunu anlaması mı?

Genelde soruların en iyi cevabı soruyu soran kişinin duymak istediği cevap oluyor. Neden gerçeklerle yüzleşemiyoruz? Birine doğruyu söylemek mi zor yoksa karşı tarafın bunu anlaması mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ne sinirleniyorsun beeeee...

Korku var biraz.nedeniyse hayatin kendisi boyle,gercekler acidir ve kimse bunu kabuletmek istemiyor... Hep duymak istediyi seyi ariyor ve buluncada basiyor en iyi cevabi...insanolu hep oyledir her konuda her yerde...

• rica ederim.. hak ettin :P

• tesekkur ederim sagol...:)

• Bagirma bana..:-) tamam sakin

Kızlar Ne Diyor 41

• Ben belli ederim anlamazsa ki anlamasi imkansiz ama efer ki oyle. davranmama raGmen anlamiyirsa söylerim ama hemen değil tekrarlarsa her defasinda felan filan ama açık sözlüyüm

• herkez duymak istediğini baskalarndan bekliyo doğru olanı onlarda biliyor ama durum bu :))

• çok haklısın geneli böyle

• çocuğunda olsa o birine laf anlatmak zor der bizim büyükler:)

• Tabii doğruyu söylemek. herşeyi karsı taraftan beklememek lazımmm ;)

• doğru dedin karşı taraf. ..

• duymak istediklerini söyle sende senin doğruları söylemenlemi aklı başına gelcek sanki.

• birine doğruyu söylemek daha zor ama en iyisi doğruyu söylemektir bence

• kişi ilk başta gerçeklerleyüzleşemediği için gizlebilir veya yalan söyler. ama ilk başta. devamında zaten karşındaki anlamadığı için sürdürür.

• karşı taraf soruyu zaten içinde cevabı vermiş olarak soruyor,emin olmak istiyor..hemfikir oluncada eniyi yapıyor..doğrular acı,kabul etmek zor geliyor anlayamıyor.birde kabullenmemek içinde kavga edenler var..o halde ne soruyorsun? herkezin bakış açısı farklı,yaşanılan hayat aynı.

• Doğruyu söylemek en iyisi.

• karşı tarafın bunu anlaması, kabullenmesi zor çünkü gerçekler herzaman acıdır

• neyi anlaması mesala? doğruyu söylemek mi zor yoksa bunu anlaması mı..hımm soruyu soran tabi kendine göre iyi cevabı seçecek bunda abes olan ne var mesala? adam soruyu kendi için soruyo niye ortaya uygun bir cevap seçsin ki.. sen fikrini söyle olursa olur olmazsa da zaten olmamıştır..neyse hayat kısa bea

• soruyu anlamadım tekrar alabilir miyim?

• Karsi tarafin bunu anlamasi

• Karşı tarafın bunu anlaması zor :\

• Karşı tarafın bunu anlaması

• caktim 5 yildizi bendensin

• önemli olan gerçekelrle beraber ona merhem olabilecek cevabı bulabilmek sevgilisnden ayrılan 1 sine unut demek en iyi cevabı almaya yetmez bunu oda biliyor ama yolunu bilmediği için sana soruyor zaten insanlar yüzeysel cevaplar verdiğinden belki ne dersin ?

• Gercekler her zaman güzel değil dir:/

• karsi tarafin anlamasi zor oluyo cogu zaman

• doğruyu yalnızca kendimize söylemek zordur herzaman

• bu kişi kişiye değişir. Eğer haber kötü karşı taraf bununla yüzleşmek istemez. Ama rutin soru sorunca bence anlaması kolay.Bayanlara gelince her bayan duygusal bu yüzden onun ruh hali o an da önemli. Bazen biz yalan duymak daha istekli. Çünkü gerçekten biraz daha ertlenmiş oluyoruz.

• İkiside

• yok hicbiri de zor degil, dogruyu soyleme cesaretini toplamak gerek surekli, yani bu istekten ibaret, ve karsi taraf aptal degil anlar

• Karsi tarafin bunu anlamasi zor tabii ki

• ay aynen vala benim anlatamadımı anlatmsın bide doğruyu söylüyoz die suçlu oluoz iimi

• doğruyu söylemek en kolayı, ama karşı taraf dogrulugundan asla emin olamaz. doğruyu anlamak zor.

• Bence ikiside eşit dercede zor söylersin karşı tarafla aran açılabilir ya da kendini yıpratırsın karşı taraf anlamaz. ama ben artık direk söylüyorum kafası ister bassın ister basmasın. kendimide yıpratamam artııık :)

• Gerçekleri söyleyince işlerine gelmiyor al başına belayı

• Konusuna bağlı..

Ben genel olarak konuşuyorum.

• En iyi cevap soranın en çok faydalandığı cevabı seçmesi değil mi zaten. Öyle olmasa en çok beğeni alan cevap en iyi cevap seçilirdi her zaman. Bence bu sistem daha mantıklı

• hiç yalan sölemedim hayatımda yalan ya da yalana giden yol asla !

doğruyu sölemk bazen zor oluyor ama bazende karşı tarafın bunu anlamsı doğruyu sölemekten dahada zor oluyor..

• dogru sölemek her zaman icin daha iidir ama karsıdaki anlamıosa elden bisi gelmez.

• dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye bosa dememişler karsındaki dogru söylediginin farkına varıyor veya isine geldigi gibi düsünüyor ve sen kötü oluyorsun cünkü seni anlamak istemiyor kendini haklı görmek istiyor her zaman..

• anlaması daha zor.

• karşı tarafın anlaması zor

• ben bilmiyorum

• gerçeği kabullenmek her zman hepimiz için zor galibaa..

• kendisinin hayrina olan en iyi cevap oluyor.

Bide kankislerini seciyorlar genelde...

• Kendi sorusu, e haliyle kendi istediği cevabı seçecek.

Erkekler Ne Diyor 29

• Yalan söylemek zeka, doğruyu söylemek cesaret gerektirir… diye güzel bir söz vardır

• karşı tarafın bunu anlaması zor

• Sen bütün doğrulardan istediğin kadar bahset karşındaki anlamayınca olmuyo :(

• wah wah doğruyu sole sen

• karşı tarafın anlaması daha zor

• Her doğru her yerde söylenemiyor ne yazıkki dostum.. Zamana bırak sen dürüst ol varsın karsındaki olmasın sen kalitenden ödün verme.

• Söylemeye gerek yok hissettirerek anlatmak yeterli

• Kime göre doğru, neye göre doğru :) Bu faktörü de düşünmek lazım :)

• doğruyu söylemek daha kolay

• Birisi bir soru soruyorsa cevabın onun göremediği yönüyle olmalı çünkü gerçeği görebilen ikilemde kalmaz ve soru sormaz.. Cevap veren için gerçeği söylemek yalan söylemekten daha kolaydır, seni bir konu üzerine ikinci kez düşündürmez, neyse odur... Gerçeğe inanmak zaman alır yalana inanmaksa bir zamanlıktır.. Bu yüzden zordur gerçekler... Ne kadar ağır ilerlerse ilerlesin, gerçekler her zaman galip gelir... ama en iyi cevap seçilmesi imkansızdır, çünkü o cevabı okumak bile zor gelir kendini kandırana!..

• teşekkür ederim benben..

• en iyi cevap sectim

• Pat diye soylerim hiç acımam o düşünsün

• doğruyu söylemek uyarmak anlamında olunca karşı taraf zor kabulleniyor

"bence böyledir doğru deyince " herkes kendi doğrusunu alıyor genellikle

• Aynen birader ne takıntılı ve ergen insanlar var. Kız aldatılmış, sevgilisinin yapmadığı kalmamış, seni sevmemiş belli diyorum, oda gelip o kadar konuştuk diyor :) beni tersliyor, seviyor diyor. Sonra birisi kalkıp sevgilin seni seviyor diye dalga geçiyor, en iyi cevap seçiyor hemen :) sanki o öyle dedi diye, gerçekten sevmiş olacakmış gibi. Bazısı da fikir ister, söylersin ama anlamaz, algılama gücü yoktur :)

• ikiside zor aslında ama insanların birbirini anlaması çok daha zor belkide hiçbir zaman mümkün olmayacak birşey.. biz en yakına arkadaşımızla da kavga ederiz, 25 yıllık eşimizle de kavga ederiz annemizle de babamızlada. o kadar fazla zaman geçirdiğimiz halde bu kişilerle anlaşamadığımız noktalar oluyor eeee tabi doğal olaral daha kısa sürede tanıdığımız kişilerle de olacak...

• her ikiside zordur senin dogru söledigine inandigin karşi tarafin yanlış buldugu şey 2 kişi arasında geçiyosa buna üçüncü biri girip senin yanlış karşı tarafın dogru oldugunu sölerse naparsın. sonucta dogru senin dogrun sana göre karşı taraf yanlış buluyor cevabı.

• Kim beni gülümsettiyse, eli yüzü düzgün tutarlı adamakıllı yazıp az da olsa düşündürdüyse ona gider. O kadar da mühim mesele değil bu. Gerçeklerle yüzleşmek için sokağa çıksın

• ikiside zor. ama açık sözlü olunduğu için kişi takdir edilmeli... bir gerçekde şu :duymakdan rahatsız olacağın şeyleri öğrenmek isteme !

• DOĞRUYU SÖYLEMEK

• anlaması bnce

• Sen bir topluluğa soru sorduğunda en çok hoşuna giden cevabı seçmez misin?

En işine gelen, ya da sana en mantıklı gelen?

Buda öyle işte..

Ha keza ben burada soru sorduğumda genelde cevaplar memnun etmese bile en akla yatanı en iyi cevap seçiyorum ki buda sadece cevap verenler arasında biri puan alsın diye..Beğendiğimden değil yani..

• Doğruyu söylemek her zaman inanılmaz derecede basittir. Eğer kendi bildiğin doğru ise.

• gerçekleri kabullenemeyip kendini tatmin edecek cevaplarla yaşarsan bir gün öyle bir gerçekle yüzleşirsin ki ayağa kalkamayacak duruma gelirsin

• her cevap bir doğru degildir. Her doğru da kişiyi ikna etmez. Karşındaki kişi nasıl soruyor ne için soruyor neye göre soruyor hangi isteklerine göre soruyor ve hangi arayışına göre soruyor. Istek arayış beklenti gibi şeylerle cevap verdiğin vakit verdiğin cevap tam anlamıyla doğruluk kazanıyor. Yani beni ikna et diyor karşındaki dilimi değil içimi ikna et demek istiyor.

Cut.

• söylemek kolay karsı tarafın anlaması zor o yuzden soruyu soran ıstedıgı cvbı yazanı en ıyı cvb secıyor..dogruyla yuzlesmeyen soru sahıbı kendı kafasındakı dsuunceye yakın yazanı yakın göruyor..yanlış bir şey..

• bazıları gülzel bir kıs fotosu olunca ben müthiş cevap versemde onu seçiyo ona sinir oluyom

• Güzel noktaya değindin :D

• Ben xper az olanı seciyorum

çoğu zamanda cevap değil istediğim kişiyi seçiyorum

çoğu kişi bir teşekkür etmiyor degmez yani

• Sende sağol

• Durust oldugun icin sagol kardes

• O Değil de o saçlar ne abi ? fönmü patladı kafanda yoksa föne kafamı attın yahu.

• He kardes o dediginden

• Sanane! Adam istediği cevabı en iyi seçebilir. Ezik, senin cevabını seçmiyorlar diye mi mızmızlanıyorsun. Pabucumun apaçisi seni HIH!

Yükleniyor...