Sony xperia Z mi , galaxy s4 mü iphone 5 mi ?

özelliklerini karşılaştırırsanız sevinirim , sizce hangisini almalıyım ?

Güncellemeler:
hepinize teşekkürler arkadaşlar HTC ONE aldım

En İyi Erkek Görüşü

• ekran ve kamera kalitesi dersen, xperia z s4 ü az farkla. iphone 5 i ise katlaya katllaya geciyor. zaten pixel yogunlukları ve görüntü kalitesine bir kez bakarak anlayabilirsin. ama gel gelelim uygulama olayına. android marrket apple ın appstore una yetişemedi malesef. ve bu yonden cok büyük eksikligi var.

diğer yonlerden de internette arastırma yaparr ve youtube da karssılastırrma videolarını izlersen zaten uygulama harricinde iphone 5 in geri de kalan br telefon oldugunu gorceksin. hız kamera goruntu kalitesi vs s ve xperia z cok daha iyiler.

xperia z hepsinin içinden su geçirmemesi ve toza dayanıklılıgıyla, saglamlıgıyla öne cıkıyor. ben de cok arastırdım ve xperia z de karar kılıp aldım. 1.5 aydır kullanıyorum. 480p lik basit bir videoyu bile telefonda izledigimde evdeki led tv ye fark atan goruntusu var. çünkü telefonun bravia engine dedikleri goruntu kalitesini arttıran teknolojisi sony i uçurmuş.

1080o lik bir videoyu kendi tellefonumda ve aynı videoyu arkadasımın iphone 5 inde izledik, aradaki fark inanılmaz. kamerası da kesinlikle tartısılmz içlerinde en iyisi. ozellikle hdr video çekebilmesi ile neredeyse cok az bir ısıgın bile oldugu ortamda flaşsız bile video çekebilirsin.

burda asıl senin tarzında onemli. ne amacla kullanacagın. uygulama yonunden iyi olsun dersen iphone almalısın. dedigim gibi appstore andorid marketi ezer gecer. fiyat olarak 3 model de biribiriyle yakın fiyatta. kullanıcıadıkayıtlı adlı arkadas neye gore "Ama iphone kullanmamislar bu farki bilemez ve androidin daha iyi oldugunu sanirlar. Bu kesim genelde maddi olarak alt ve orta siniftir" yorumunu yapmıs şaşırtıcı. herhalde fiyatlardan haberi yok. + kimi cok zengindir gider 500 ylllik telefon işini görür. kimi krodu hiçbir ozelligini kullanamaz sırf gosteriş için alır ayda 800 tl maaşıyla 12 taksitle gider en pahallısını alır. bu kişiye gore deişir. insanın kullanıdıgı telefoon onun sosyal ve maddi statusunu gostermez. kişileri de kullandıkları telefona gore degerlendirenler hayatı boyunca birşey elde edemeyip anca telefonun en iyisini alıp egosunu tatmin ettigini düşünenlerdir. neyse konuya donelim.

ekran olarak da iphone bayanlara daha cok yakısabiliyor. cunku daha küçük ekranlı. xperia z ve s4 5 inç ekrana sahipler. belki bir bayanda kaba durabilir.

tercih tamamen senin. ne amacla alcagın onemli. yoksa 300 tl lik tellefonda işini gorebilir.

• Bende maddi olarak orta seviyedeyim oncelikle. Ve millet androidin a sini bilmezken htc desire, ardindan samsung galaxy s2 kullandim. millet htc markasini bilmiyordu iphone mu diyolardi:D androidin ne guncellemelerini gordum ben hey gidi.. Froyo, gingerbread, icecram,jelly bean. Ayrica kullanmadigim custom rom kalmadi.. Bende androidi savunurdum ki arastirmalarim hep androidi gazlicak sekildeydi.. Cunku tek olan bir sisteme alternatifde ve sempati kazanmisti. Ama gel gorki bu insanlar

• Öncekileri Göster
    • birader bana bir mesaj atsana bendede z var bişey sorucam

• burdan sorabilirsin dostm