Deve hörgücü nedir? Başı geçmemesi mi lazım yoksa hiç mi topuz yapılmamalı?

darkqirl851
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni kapandım ve aklıma takılan bir soru var. Peygamberimizin bir hadisine rastladım ve burada başını deve hörgücü gibi yapanları lanetlemiştir. Peki topuz hiç mi yapılmamalı? Ya da belli bir ölçüsü mü vardır? Mesela baş hizasını geçmemek şartıyla yapılabilir mi? Peki ya arkasının düzgün görünmesi için topuzun büyük olmaması koşuluyla topuz tokası kullanmak günah mıdır? Bunun hakkında bilgisi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden cevap verenlere...
Deve hörgücü nedir? Başı geçmemesi mi lazım yoksa hiç mi topuz yapılmamalı?