İstifa edenler işyerinden tazminat alabiliyormu?

9 aydır çalıştığım işyerinden yarın istifa edicem.

Acaba çıkış tazminatı alabilirmiyim?

Hangi şartlar sağlanırsa tazminat alınabilir?

Güncellemeler:
Bir arkadaşım yasada değişiklik oldu falan demişti.6 ayı doldurduktan sonra ister çıkartsınlar ister istifa et tazminat alabilirsin demişti;

soruyu o yüzden sordum.

Doğruluk payı varmıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kendin istifa edersen alamazsın diye biliyorum, fakat bende 4 yıla yakın çalıştığım yerden istifa ettim ama ihtarname çekerek çıktım şimdi onun davası olacak, hem tazminatımı, hem bu süre içinde alamadığım işsizlik maaşını hepsini birden alacağım inşallah kazanırsak tabi :)

• O yasa tam tersi olmasın, bence iyi araştır..

• inşallah kazanırsın.Bir arkadaşım yasada değişiklik oldu falan demişti.6 ayı doldurduktan sonra ister çıkartsınlar ister istifa et tazminat alabilirsin demişti;

soruyu o yüzden sordum.

Kızlar Ne Diyor 2

• Doğruluk payı yoktur bence öyle olsa herkes çatır çatır istifa eder,ancak meslekte 15 yılı doldurduktan sonra istifa edersen tazminat alabilirsin.

• İstifa ettiğinde askerlik hariç hiçbir şekilde tazminat alamazsın.1 yılın dolduktan sonra işveren tarafından çıkarılırsan tazminat alabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 4

• Rızası ile işten ayrılan birinin böyle bir hakkı yok. Avukat ile görüş hiç bir iş yeri çalışanların haklarını düzgün vermiyor biraz zaman alır ama daha fazlasını alırsın

• Burda konu açıp sor kesin bilgiye ulaşırsın link

• hem istifa et hem tazminat al iyiymiş müdür :D

• vakka müdür oyle bişey olsa hemen herkesin haberi olur o arkadasının dedigi kıdem tazminatıyla ilgili degişikliktir büyük ihtimal

• vallaha müdür bir arkadaş 6 ayı doldurduktan sonra istifa da etsen çıkartılsanda tazminat alırsın diye söylemişti.Yasa da değişiklik oldu falan demişti

• anca 1 yılını doldurduğunda kıdem tazminatını alırsın

• İstifa sebebin askerlik ise alabilirsin

Yükleniyor...