• Sor
  • Bence

Apartman mı müstakil ev mi? Kıyaslarsanız hangisi daha avantajlı?

imkanınız olsa hangisini seçmek isterdiniz olumlu ve olumsuz yanları ne olabilir

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Çocuklukta hep müstakil bir evde yaşamak isterdim . Evin içinde top oynarken alttan oklavayla vuran yaşlı teyze derdi yok , dilediğince müziğin sesini açabilirsin , mangal yakabilir köpekte besleyebilirdim evimde ... Çocukluk işte insan tepinmek isterdi. Müstakil ev bu ülkede ya çok ucuzdur ya da çok pahalıdır . (Gecekondu - Villa) Biz hep orta gelirliydik zaten memur kesimiydi ailem iş alanlarına yakın yerlerde oturmaları gerekiyordu. Apartman dairesinde büyüdüm hep halada apartman dairesinde büyümeye devam ediyorum. Evin içinde belki top oynayamadım ama zaten ev içinde oynanan top mahalle maçlarına antrenman niteliğindeydi. Nereye taşınsak alt kattaki yaşlı teyzenin tipide değişmezdi sanki hep aynıydı. Onlar beni hiç sevmedi bende onları. Apartmanda olmam benim gelişimim için güzel bir etken oldu. Hem belirli bir metre kareyede sınırlı kalmadım. Komşuluk ilişkilerinden de mahrum kalmadım ama içimde müstakil ev hep bir ukte kalmıştır . Yakın zamanda köşeyi dönersem alacağım Zekeriyaköy den bir şato benim çoluğum çocuğum rahat etsin sosyal ortamdan mahrum mu kalacak varsın kalsın zira ne komşuluk kaldı ne güvenilecek sokaklar ne de mahalle maçları ...

• çok haklısın eski toplum değiliz...herkez birbirine soğuk ve yabancı olmuş babamların binasında kimse kimseyi tanımaz zaten istanbulu hep apaçiler doldurmuş:) ben tercihimi izmirden yana kullandım gerçi burayıda...

Kızlar Ne Diyor 18

• Müstakil bahçesinde kamelya olan , köpek besleyebileceğim ,mangal yakabileceğim ,domates ve biber fideleri ekebileceğim kadar büyük bahçeli bir ev ...

• rakıyı unuttun

• Öncekileri Göster
    • :)) yerim ama yakarım ben :))) dün ne yağmurdu öyle çatım aktı beya çıkıyım diyorum boşverdim leğen kova felan :) idare edicez

• hahahaayy vala yağmurun sesini bilem duymadım o kadar çiftcamlı yani ... Sen o evi sat bence :))

• apartmanda komşu samimiyeti ve gürültüsü var:)ayrıca ısınma sistemi merkezi:)müstakil de istediğin gibi tasarlarsın ses yok seda yok ama yalnızzlık olabilir:)ısınmada sorun veya tuzlu olabilirbilemedim bak şimdi:))ama müstakil daha iyi gibi

• Hadi gel köyümüze geri dönelim :(

• Öncekileri Göster
    • heeheheh:)) fadimenin düğünü nerede halay çekelim bari :)

• horon oynucaz biz
      halay değil:)

• paran varsa müstakil iyidir çünkü evi ısıtmak, bahçesiyle ilgilenmek, dış cephe bakımı gibi birçok masrafı vardır ama rahatlığı süperdir apartmanda en büyük sorunum ses alt komşu yan komsu heryerden sesleri geliyor ve müstakil evin rahatlığını bilen biri olarak bu seslerden nefret ediyorumapartmanın artısı ne olabilir tuz isteyecek komsu ve gece evde tek başına kalmamaktan korkmamak sanırım:)

• teşekkür :)

• ben mustakil bir evde büyüdüm. bu konuda şanslıydım. ama büyüdükten sonra aapartman hatta sitede oturmak daha iyi bence ;)

• evet bir dönem sonra müstakil yaşam tarzı sıkıyor

• müstakil ev sevmiyorum, hiç oturmadım.

• yeri önemli :)

• Müstakil, rahatlık açısından daha avantajlı.

• eskisi gibi değil yada en azından yurdun batı kesiminde öyle değil diyelim...

• Öncekileri Göster
    • artık hiçbirşey...eskisi gibi değil...geride kalan son insanlık kırıntılarımız diye dşünüyorum siz nedersiniz?

• Aynen öyle katılıyorum...

• tüm olumsuzluğuna razıyım müstakil bahçeli bir ev istiyorum allahım duy sesimi.

• allah kalbinize göre versin hanfendi

• teşekkürler.aminn.

• amin

• müstakil tercihimdir

• müstakil iyidir güzeldir apartmanı çok iyi bir yerse seçerim

• evet

• Tek kalmiyacağımın garantisi varsa müstakil tercihimdir. Yanım da muhakkak biri kalmalı tek başıma korkarım geceleri.

• Gök gürültüsü sana ninni gibi gelecek gecenin karanlığında...Söz veriyorum >3

• Filo sen varsan her gece parti var demektir. Viskiye banılıp kurutulmuş sigaralarımızı tüttürelim <3

• Müstakil bir ev tercihimdir. Komşu rahatsız olacak derdi yok, aman sabahları acaba kimle karşılaşırım, selam vermeli miyim vermemeli miyim derdi yok.

• yani her iki yaşam şeklininde + ve- leri mevcut ama artık şu b igerçek her ikiside a sosyal durumdalar çünkü kimse kimseye gitmiyor millete bi haller olmuş

• Öncekileri Göster
    • Yapacak bir şey onlar da bizden :)

• :)) haklısın insanın sevmediği ot dibinde bitermiş :D

• Ben müstakil evde yaşıyorum ve mutsuzum çünkü temizliği bir türlü bitmiyor, adam akıllı komşun olmuyor, koca ev içinde tek başıma deli koyun gibi dolanıyorum. Eskiden apartman dairesinde yaşıyordum, komşuların evinden çıkmazdım evde büyük sayılmazdı, temizliğide hemen biterdi :)

• o zaman elinizdeki alternatifleri değerlendirin kurtulun oradan bunu ailenizle görüşün evet zor yani yalnız başına da durulmuyor

• Öncekileri Göster
    • hımms :)) o halde kışları sabret yazları bayram et oluyor :)) bende durum değişmiyor tek fark güneşe doyum farkı dışında herşey aynı ama en güzeli günbatımındaki romantik manzarası güneş batarken denizin üzerine vuran o görüntüye biterim eririm:) ben:)

• ouww deniz manzaralı ev ha.. süper :)

• apartman sevmiyorum ama mecbur oturuyorum

• Townhouse da yasiyorum.Canim apartman cektigin de apartmanMustakil cektigin de mustakil gozuyle bakiyorum.

• heeheh:)) evet bu epey bi ilginç geldi teşekkür

• Reca..

• apartman gibi görünen müstakil evler tercihim

• müstakil

• ciddi olamazsın şaka dimi

• müstakil evler daha sıcak, samimi geliyor

• banada apartmanlar öyle geliyor

• Öncekileri Göster
    • Bahçem olmalı, ekmeliyim, biçmeliyim, çiçeklerle böceklerle büyütmeliyim çocuklarımı, akşam güneşi batarken eşimle kimseyi rahatsız etmeden çayımı içebilmeliyim.Ama bu zamanda nerde...

• haklısınız inanın çok zor :I

• müstakil, bahçeli bir evde büyüdüm. apartman hayatını sevmiyorum. müstakil ev candır.

Erkekler Ne Diyor 15

• kesinlikle müstakil ewi tercih ederim hersey kafama göre özgürsün yani bizim sitede 50 daire war herkez herkezi tanıyo rahat olamıyosun bazı durumlarda müstakil ewde domates falan da yetiştirebilirsin sonra hafif spor malzemeleri alıp takılabilirsin garajda müzikle uğrasırsın falan falan ama süper ilerde öyle olur umarım :)

• teşekkür:)

• rica :D

• müstakil daha iyi

• Müstakil evde yazın keyfi bir başka olur. Kışın biraz odun kömür işleriyle uğraşmak lazım. Ama onun da keyfi soba başında ya da şömine başında oturmak. Evin yeri de önemli tabi. Apartmandan söz etmeye bile gerek yok :)

• Rahatça müzik dinleyebilmek için müstakil ev derim, gürültü özgürlüğümüzün sınırları pek geniş olur...

• bodrum kata sana sessiz oda yapalım :D

• Öncekileri Göster
    • tüh yaa bir dolu buzdolanını unutmumşum
      hemen tv koltuklarının yanında :D

• Hehehe, resmen "dream room"

• mutlaka müstakil olan ev daha iyidir ama imkan meselesi tabi...

• Müstakil ev apartmana göre daha rahattır.Sırf mangal için müstakil ev alabilirim.

• balkonda olmuyor mu mangal:)

• Dumanı çevredeki insanlara zarar verir.Hem bahçe olursa yeşillikte olur.Yeşillikte, mangalın ayrı bir keyfi vardır.

• haklısın :) benim balkona barbekü yaptırdm bacaya bağladım işi hallettim:)

• müstakil ev.

• apartman ve mahalle yaşantısını tek geçerim

• Müstakil evim olsun şömine, elektrikli ısıtıcılar ve klima ile ısıtma işini çözerim. Komşu dırdırı çekmeyiz. Hem daha şirin ve doğanın içinde olur. Çok isterimmm. :)

• inan artık dağ tepe ev doluyor pek doğayıda sağ sağlim bırakmadık :(

• evet öyle malesef :|

• Ahhh aha bahçeli bir evo bahçede mangalsofrada rakııbırakın beni gidicem bu diyarlardan

• Şu.. link

• :))

• Öncekileri Göster
    • arabayi da yatak olarak kullaniyorsundur kesin (:

• Yok, oturma odası orası komple. Yatak geride..

• apurtmanları severim...

• babamın evı mustakıl cok rahat arabamı rahatca parkedıyorum ıstedıgım saatte gelıp gıdıyorum ama yasadıgım uolkede apartmanda yasıyorum karsı komsum kım onu bıle bılmıyorum tek bıldıgım 6ncı katta fıstık gıbı bır melez hatun var

• :)))) ozaman gereğeini yapacaksın dostum:) tanış madem

• basım baglı tanısamıyorum

• ozaman uslu dur eheheh:)

• dogayi severim ama mustakil bir evde yasayacak kadar degil :) apartmanda yuksekten sehri izlemeyi oldum olasi seviyorum ben.

• bende sevgili dostum 7.kattayım izmir körfezi karşımda ve birde üzerine günbatımıda binince off diyorum manzara bu:)

• Öncekileri Göster
    • heeheh:) ben hep orayı filmlerde görüyorum birde benim ohio da yaşayan ve usa vatandaşlığına geçen kankam anlatıyor :)) etmus kankamın ismi okay orada espiri konusu oluyormuş tamam tamam diye:)) ehehehhe

• :D hahahahaha iyiymis ismi

Yükleniyor...