Apartman mı müstakil ev mi? Kıyaslarsanız hangisi daha avantajlı?

imkanınız olsa hangisini seçmek isterdiniz olumlu ve olumsuz yanları ne olabilir

En İyi Erkek Görüşü

• Çocuklukta hep müstakil bir evde yaşamak isterdim . Evin içinde top oynarken alttan oklavayla vuran yaşlı teyze derdi yok , dilediğince müziğin sesini açabilirsin , mangal yakabilir köpekte besleyebilirdim evimde ... Çocukluk işte insan tepinmek isterdi. Müstakil ev bu ülkede ya çok ucuzdur ya da çok pahalıdır . (Gecekondu - Villa) Biz hep orta gelirliydik zaten memur kesimiydi ailem iş alanlarına yakın yerlerde oturmaları gerekiyordu. Apartman dairesinde büyüdüm hep halada apartman dairesinde büyümeye devam ediyorum. Evin içinde belki top oynayamadım ama zaten ev içinde oynanan top mahalle maçlarına antrenman niteliğindeydi. Nereye taşınsak alt kattaki yaşlı teyzenin tipide değişmezdi sanki hep aynıydı. Onlar beni hiç sevmedi bende onları. Apartmanda olmam benim gelişimim için güzel bir etken oldu. Hem belirli bir metre kareyede sınırlı kalmadım. Komşuluk ilişkilerinden de mahrum kalmadım ama içimde müstakil ev hep bir ukte kalmıştır . Yakın zamanda köşeyi dönersem alacağım Zekeriyaköy den bir şato benim çoluğum çocuğum rahat etsin sosyal ortamdan mahrum mu kalacak varsın kalsın zira ne komşuluk kaldı ne güvenilecek sokaklar ne de mahalle maçları ...

• çok haklısın eski toplum değiliz...herkez birbirine soğuk ve yabancı olmuş babamların binasında kimse kimseyi tanımaz zaten istanbulu hep apaçiler doldurmuş:) ben tercihimi izmirden yana kullandım gerçi burayıda...