7 mumla yapılan muhabbet duası varmış, duyan var mı?

7 mumla yapılan bir muhabbet duası varmış. Mumun üzerine kurandan ayet yazılıp yakılıyormuş. Haberi olan varsa, yazarsa çok sevinirim.

En İyi Erkek Görüşü

• arkadaşım, ne olursunuz bu tür şeylere prim vermeyin. insanlara o kadar hurafe öğretiliyor ki. üzülüyorum. ben genel olarak İslam dinini baz olarak birkaç cümle kurmak isterim. İslam dini akıl dinidir. yaptığınız her hareketten dolayı aklınızı kullanıp kullanmadığımızdan dolayı bize hesap sorulacaktır. sorulan sorular Allah katından geleceği gibi mantıksız da olması ihitimal değildir. bu bağlamda biz bize verilen aklın hesabını vermekten ziyade, akıllı isek dinimizi, dilimizi, varoluşumuzu, yaratılışımızı sorgulayalım. bir ayeti kerimede mealen "kafanı kaldır ve gökyüzüne bir bak, ne bir çatlak ne de bir hata bulabilirsin. işte bunda akıl sahipleri için büyük ibretler vardır der" şimdi akıl ile bakarsan muhabbet için dua da neymiş demek gerekmez mi? Allah koca alemi mükemmel yarattım diyor biz muhabbet için 7 mum derdine düşüyoruz :) öğrenmek ve bir bilginib doğruluğunu araştırmış olmak ahmetine katlanmanı hoş karşılıyorum, tebrikler. ama benim üzüldüğüm şey basit konularla insanlar aldatılmakta, ellerindeki zaman alınıp akıldan yoksun bırakılmakta. örnek: Cuma namazına gidenler bilirler. Bu namaz hem bayram (buluşma) namazimizdir hem de bu kıymetli zamanda herkes(çoğunluk) biraraya geldiğinden çok önemli bilgilerin verilmesi gereken zamandır. ama gel gör ki basit basit konular anlatılır. iyi olun doğru olun, günahtan kaçının vs kimse Zikrin önemini anlatmaz. beni kurtaracak olanı anlatmaz. ve bu işin garibi Diyanet tarafından gönderilir anlatılsın diye :) :) :) yapmayın ya. bilgi bilgi bilgi... eksiklik burada... sizin durumunuz da aynı. basit bir konu anlatmış sana bahşeden kişi hepsi bu. yok böyle birşey...