7 mumla yapılan muhabbet duası varmış, duyan var mı?

7 mumla yapılan bir muhabbet duası varmış. Mumun üzerine kurandan ayet yazılıp yakılıyormuş. Haberi olan varsa, yazarsa çok sevinirim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• arkadaşım, ne olursunuz bu tür şeylere prim vermeyin. insanlara o kadar hurafe öğretiliyor ki. üzülüyorum. ben genel olarak İslam dinini baz olarak birkaç cümle kurmak isterim. İslam dini akıl dinidir. yaptığınız her hareketten dolayı aklınızı kullanıp kullanmadığımızdan dolayı bize hesap sorulacaktır. sorulan sorular Allah katından geleceği gibi mantıksız da olması ihitimal değildir. bu bağlamda biz bize verilen aklın hesabını vermekten ziyade, akıllı isek dinimizi, dilimizi, varoluşumuzu, yaratılışımızı sorgulayalım. bir ayeti kerimede mealen "kafanı kaldır ve gökyüzüne bir bak, ne bir çatlak ne de bir hata bulabilirsin. işte bunda akıl sahipleri için büyük ibretler vardır der" şimdi akıl ile bakarsan muhabbet için dua da neymiş demek gerekmez mi? Allah koca alemi mükemmel yarattım diyor biz muhabbet için 7 mum derdine düşüyoruz :) öğrenmek ve bir bilginib doğruluğunu araştırmış olmak ahmetine katlanmanı hoş karşılıyorum, tebrikler. ama benim üzüldüğüm şey basit konularla insanlar aldatılmakta, ellerindeki zaman alınıp akıldan yoksun bırakılmakta. örnek: Cuma namazına gidenler bilirler. Bu namaz hem bayram (buluşma) namazimizdir hem de bu kıymetli zamanda herkes(çoğunluk) biraraya geldiğinden çok önemli bilgilerin verilmesi gereken zamandır. ama gel gör ki basit basit konular anlatılır. iyi olun doğru olun, günahtan kaçının vs kimse Zikrin önemini anlatmaz. beni kurtaracak olanı anlatmaz. ve bu işin garibi Diyanet tarafından gönderilir anlatılsın diye :) :) :) yapmayın ya. bilgi bilgi bilgi... eksiklik burada... sizin durumunuz da aynı. basit bir konu anlatmış sana bahşeden kişi hepsi bu. yok böyle birşey...

Erkekler Ne Diyor 6

• bilmiyorum ben öyle bişey duymadım sapkın dinsiz kişilerin yaptığı bişeydir herhalde

• hurafe bunlar yaa...

• bunlara kara büyü deniliyor arkadasım yapmanı tavsiye etmem musallat olucak şeylerden ömür boyu kurtulamayabilirsin bunlar insanlarda acıklar yaratır bu acıkları kullanıcak görünmeyen şerler coktur kendinden ödün verme böyle şeyleri düşünme bir sure yi bir dua yı yakmak cok kötü 1 şeydir ondan sonra psikolojik bunalımlara sürükleyebilir seni anladın sen demek istediğimi...

• dua diyosun mum diyosun bunlar birbirine zıt şeyler. hem Kurandan ayet yazıp yakmak günaha kadar gider sen Allahın sözlerini tiye almıyorum diyosun. bunlar din konusunda ki safsatalar azıcık araştırın din konusunda bu kadar kulaktan duyma işler yapmayın saygılar.

• Kızmayalım dostum. Zaten araştırmak için soruyorlar :))))
      Yaptım demiyor ki üyemiz, bilgi soruyor. Öyle hiddetlenme hemen :))))))

• bu konularda hiddetlenmek olmaz zaten İslam dini hoş görü dinidir. ben araştırmaya yöneltiyorum

• İyi bakalım :)

• hhaha yahu yakında siteye çul çaput bağlayıp adak ağacına çevireceksiniz az kaldı

• hurafe

Kızlar Ne Diyor 9

• tamamen inançsız biri olarak soruyorum; islamiyette büyü yapmak büyük günah sayılırken, bir de bu büyüye kutsal kitabı dahil etmek cehennemde kral dairesini garantilemek olmaz mı?!

• haberim yok muhabbet için başka yöntemlerim var :D

• öle bişey hiç duymadım benim bildiğim mumla ilgili tek şey var o da mum söndü :)

• +1

• :))))))))))))))))))

• evet biliyorum canım yazılacak duayı da okunacakları da biliyorum bi ara çok merak salmıştım o kadar çok haddinden fazla muhabbet duaları uygulamaları öğrendm ki bi kaç tanesinde de tecrübem oldu yani kısa süreli de olsa ama bak mum ve yakmaktan söz ediyoruz ve bu büyüye giriyor sakin bulaşma ben allahtan uyarıldım ve yapmadım...bak bu muhabbet duaları tesbihleri falan havaş ilmine girer ve herkes yapamaz bunu izinli olman gerekirmiş ki bu da yaptığın takdirde ruhanilerle bağlantıya giriyorsun yanı 3harflilerde değil ruhlarla uğraşıp rahatsz ediyorsun onlardan yardım aliosun kullaniosun buda allah katında hoş değil ve sirktır haa bazı esmalar var muhabbet için onlar güzel bana göre bi sakıncası yoktur allahın isimleri ve o isimlerin faziletleri gerçi araştırmıştım onlardada bidaat yapılio o da günah diyorlar ama merak etmioda değilim.ama dediğim gibi Allah korkun warsa hiç girip öğrenme bu tarz şeyleri

• Bu cevabın üstüne yazmaya gerek yok puan almak için teşekkürler

• peki büyümü bu

• benim tek bilidiğim işin içine yakma işlemi girdiğinde büyüye girermiş..bide farzetki girmiyor diyelim orada okunacak dualar kelimeler var bunların anlamını bilmeden okumak ne kadar dogru olur havas ilimine girebilir,yada istemeden şirk yapılabilir sen sadece sormuşşun bişiy yapcam dememişsin ama eğer muhabbetlede ilgili bi sıkıntın warsa hz muhammed efendimizin yaptıgı hacet namazı ve duası var onu deneyebilirsin:)en azından tereddütsüz ve şüpesiz:)

• dini konular hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum ama ayet hadis vb. şeylerin yazılı olduğu kağıtları yere, çöpe atmak veya yakmak günah diye biliyorum. çarpılabilirsin bence hiç bulaşma

• kurandan ayet yakiyosun? bunu duyunca insan bi saçmalık olduğunu düşünür mumu filan geç aç ellerini allahına dua et yer gök dua çünkü

• Cidden mi? yani hayır, o kadar mı umutsuzsun? Gidip kendi kendine sohbet edemiyor musun?

• Yakılan mumun muhabbetin artması planlanan kisi tarafından sırta damlatılması olayı var. ziyan olmasın mum. :)

• Evet, benim yöntemimin daha etkili olacağını iddia ediyorum.

• Öncekileri Göster
    • azcık daha devam etsen kız harbi harbi damlatcaktı

• yani şaka falan muhabbeti garanti etmiyoruz ama en azından birlikte birseyler yapmak vs için muhabbete zemin acısından. Bilemedim.

Replikleriniz bile hazır. sağolsun ismimhakan, tam kafamda kurduğum gibi. Tabi muhabbetinin saglanmasi gereken kisinin sevgili vs olduğunu saniyoruz biz. :) Yapın böyle birşey. :) Yalniz ismimHakan, muhabbet bitireceğini sanmıyorum bu olayın.:)

Diğer türlüsü sapıklık bence.

• duymadım

Yükleniyor...