Balıgım neden hiç doymuyor?

yem veriyorum 2 dakika sonra tekrar istiyor.ne zaman yanına yaklaşsam hemen üst yüzeye gelip bir şeyler yemeye çalışıyor tamam balık hafızası ama ben bu olayı bir tek benim balıkta gördüm diğer balıkların hepsi doyduktan sonra yüzmeye devam atlamıyor yeme

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• fazla yem vermee.. balıklar doydugunu pek anlamazlar :) fazlasını yerse ölürler :)

• biliyorum ama bu her vakit yukarda yem pesinde diğer beslediklerim hiç öyle değildi yemeğini yer aşagıda uyuklamaya geçerlerdi

• Öncekileri Göster
    • Yok öldürmem sanırım aramızda bir bağ olustu satın aldıgım zaman da ilginç bir olay geldi basıma o yüzden bu balıgı seçtim ve inanmazsın ama durmadan bana bakıyor nereye gitsem kafası hemen oraya dönüyor baskası ile denedik bakmıyor ama ben olunca hemen dönüyor :)

• :))

Kızlar Ne Diyor 14

• Doyma hissi olmaz balıkların... Bu yüzden sürekli yem vermemeniz gerekiyor...

• yediğini unutuyodur :D

• ılk defa basıma böyle bir şey geliyo

• balık la bu alırken söylemediler mi sana ne kadar verirsen yer o sonra da bb (:

• su sorulara cevap verirken neden beyin yerine başka bir yerinızle düşünüyorsunuz anlamıyorum

• benim balıkta öyleydi. hiç fazladan yem vermedim 1 yılı geçti hala yaşıyor. aç gözlü işte :)

• cinsi ne? :)

• Öncekileri Göster
    • bu arada senin buraya yazdıgını ben bildirim olarak göremiyorum ya :/

• arada kontrol edicen mecbuuur :D

• seninkinde klasik koşullanma olmuş seni ne zaman görse yem geleceğini zannediyor :) sen yine de fazla yem verme belli saatlerde ver, 1 hafta kadar sabah 8 de yem ver, sonrasında kendiliğinden sabahın 8inde akvaryumun üzerinde yem aradığını görürsün..

• beni görüyor sonra yemek yicem deyip hemen üst yüzeye geliyor ve bu beni üzüyor :(

• üzülecek bir şey yok bunda :) çok verme yem

• bence büyüdüğü için olabilir günde bir tane yerken sonra 10 bile olabiliyor

• hadi canım

• balıklarda doyma hissiyatı yoktur beyinleri algılamaz doygunluğu oyüzden nezaman ya da nekadr verirsen ver yerler.sen verdikçe verirsen onlarda yerler en sonundada çok yemekten ölürler.balıklar açlıktan çok,fazla yemekten ölürler.az ver yemlerini

• sağolasin

• Yerme...Benim balıkta öyleydi verdim verdim ertesi gün ters dönmüştü :(

• belki ters yüzmeyi seviyordur

• fazla yem verme sonra benimki gibi ters döner suda ahhhhh bir hüzünlendimmmm :(

• uçmusun sen

• tarzları o.

• balıklar doyduklarını bilmezler ve yemi çok verince mideleri patlar sen bilmiyor musun?

• heralde yanı bu güne sayısız balık besledım hepsi de yemini yedikten sonra bir daha yukarı çıkmak istemiyordu ama bu her vakit yukarda diğerlerinden farklı bu balık sanırım

• Öncekileri Göster
    • ölmek üzere olan balık akvuryumun dibinde yüzer senin balığında tam tersi olduğu için sağlıklıdır bence

• haha :d hosuma gitti teşekkürler :D

• balıkların doyma yetisi yoktur. eğer çok yem verirsen ölür:(

• biliyorum tabi ama yemini yiyen balık 2 dakika sonra tekrar atlamaz yukarı en azından bu güne kadar besledıgım bütün balıklar öyle yapıyor ama bu farklı

• Öncekileri Göster
    • psikoljisi bozulmuş :D:D hahahahahaha

• nesi bu kadar komik bunun :D

• yakında bummmm !

• Balığın ile konuşabiliyor musun muhteşem ! şaka bir yana çok fazla yem atarsan nalları diker o balık ..

• konuşma ne kelime

Erkekler Ne Diyor 15

• Balığın çıldırmış olmalı !Acıkmış verde yesin sdfjkdh ..

• Doyduklarını anlamazlar zaten, senin dozunu ayarlaman gerek :)

• ayarlıyorum ama adam hep yukarda yem gelsede yesem diye bekliyor

• Bazen balıklar hava almak için yapıyor o hareketi, oksijen yetersiz gelince. Ya da sen akvaryuma yaklaştıkça yem verdiğin için psikolojik olarak eğilimleri bulunmaya başlıyor. Geldiğin anda su üstüne çıkıp heyecanlanıyorlar

• :D yedirme lan okadar.. çatlar gider.

• malesef balığınla aynı kafayımı taşıyorsun

• :) balığım bile senden akıllıdır ama üzülme Allah herkese aynı beyni vermiyor elimizde olan bir şey değil tek yapman gereken bol bol ceviz yemen belki az da olsa gelisır olmayan beynin

• bu yüzden 3 balığımı kaybettim doymak bilmezler ölene kadar :)

• 6-7 yaşlarındaydım, işyerimizde akvaryum vardı. İçinde de japon balıkları hani şu turuncu olanlardan. Herneyse; ben bir gün meraktan gidip oradaki ısı derecesiyle oynadım, tabi bilmiyorum onun ne işe yaradığını. Ertesi gün bizimkiler işyerine gittiklerinde gördükleri tablo harikaydı. Balıkların hepsi ters dönmüş, haşlanmışlardı.. Pişman mıyım ? Asla. O yaşlarda olsaydım yine yapardım aynısını..

• Ne balığı kanka?

• zargana

• Bende hep düşünüyorum.Ne kadar çok versekte bir türlü ters dönmediler. :D Ama sen yinede günde 1 kere yem ver. :)

• aman dikkat et cok verim yemı doymadı balıgım deyip balıgı mundar etme

• balıkların metobolizması farklıdır dostum. nekadr verirsen ver yerler. ama çok fazla yem atarsan balığı çatlatrsın.

• Dostum dikkat et fazla yem verme. Kucukken benim de baligim vardi. Bende doymuyor diye surekli yem veriyordum sonra bir gun geldim balik akvaryumdan disari atlamis yerde duruyor. Bi baglantisi var mi bilmiyorum ama dikkat et

• Özellikle japon balıkları doyduğunun farkına varmaz. Aşırı beslendiği takdir de patlar.

• balıklara günde 2 defa (hafta da bir defa tam gün aç bırakma ile) 2 -3 dakika da yiyebileceği kadar yem atmalısın ve tek çeşit kullanmaman balığın yararına olacaktır. Tür farketmez ve her balık aynı tipik özelliği gösterir doymaz. Kaliteli yem kullanmadığın sürece, kullandığın ucuz yemlerde ki proteinler ve bitkisel vitaminler balığın doygunluk hissini gideremediği o tip haraketleri gösterir. (japon balıkları hariç mideleri olmadığı için ne kullanırsan kullan aç hayvandır)

• onlar hiç doymazki

• Balıklar da doyma hissi yoktur. Ne kadar verirsen yerler. Bu da ölümlerine yol açabilir.Sabah akşam çok az miktarda vermen yeterli olur.

• sağolasın da biliyorum bunları

Yükleniyor...