'Ait olamama' durumunu ne yapacağız?

Anastassia
Hiçbir yere, hiç kimseye, hiçbir şeye. Belki evrene bile ait olmamak :)
* * *
Hiçbir şeye ait olmamak başta özgürlüktü benim için. Gerçi hala böyle düşünüyorum.
Ama içinde bulunduğun hayata, olaylara yabancı hissetmek pek hoş değil.
İçindesin ama bir film gibi dışarıdan izliyorsun düşünsene.
Varoluşsal bir sancı gibi değil de. Yalnızca bulunduğum yere ait hissetmiyorum. Etrafımdaki insanları istemiyorum. Birine bağlı kalmak istemiyorum. Mesela bu gece yeni evimizde ilk gecem. Ne kendi evimde, ne de bir öncekinde, ne de burada. Ait hissetmiyorum.

Bu his hiç geçmeyecek gibi.

Sabahattin Ali'nin bir sözü dönüp duruyor zihnimde.
'İnsanlara ne kadar çok muhtaç olursam, onlardan kaçmak ihtiyacım da o kadar artıyordu.’ :)

Var mı kendini bir şeye, bir yere ait hissetmeyen?

'Ait olamama' durumunu ne yapacağız?