Siyah göz var mıdır, yok mudur?

hiç kimsede siyah gözün olamayacağına siyah sanılan gözlerin aslında çok koyu kahverengi olduğuna dair bir şey okudum gerçekten yok mudur? o zaman neden şairler hep kara gözler üzerinden prim yaptılar bugüne kadar; kimsede olmadığı için mi? kimsede yoksa şairler nerden çıkardı siyah gözün varlığını?

Güncellemeler:
arkadaşlar iş bankası hangi aylarda kesinti yapıyor ve ne kadar kesinti yapıyo?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Benim gözlerim koyu kahverengi , kimse kahverengi gözlerin var demedi bu zamana kadar .Doğru bir tez olabilir .

Erkekler Ne Diyor 9

• var var var...çok nadir gördüğüm...

• Siyah gözlü insan çok azdır.

• siyah göz yoktur.

• vardır herhalde...biz türklerin gözü karadır diye bilirizde...

• Görebilen bir insanın göz rengi siyah olamaz çünkü siyah ışığı geçirmez diye biliyorum. Benim gözlerim de siyah gibi görünüyor ama çok yakından bakınca koyu kahverengi olduğunu farkedebiliyorum. Güncellemenin soruyla alakasını çözemedim bu arada :)

• 6 saatte sadece iki soru sorabiliyo olmaktan dolayı güncellemeye yazmak zorunda kaldım:)

• Öncekileri Göster
    • genelde 6 ayda bir keserler. sen o tarihten önce çeksen de ilk yatırdığında alır geri. bu konuda emsal davalar var. önce bankayı arar veya başvuru yapar geri istersin. onlar zaten reddeder. ondan sonra tüketici haklarına bir dilekçeyle bütün paranı alırsın geri. hiç bi masrafın olmaz merak etme.

• iyiymiş bu ya. öğrendiğim iyi oldu. tüketici haklarıyla bol bol muhatap olucaz sanırım ilerde:)

• benm gözüm siyah ciddi diyorum kahverengi ne alaka ilk defa duydum siyah göz yok diyenleri

• link evet koyu jkahve rengi diye gecer uzun zamandır biliyordum...

• :)) saçmalamış onu diyen vatandaş o zaman çok koyu mavi de olabilir :))

• ama vikipedi'de de öyle yazıyo...

• bence göz makyajı yüzünden öyle diyor şairler

Kızlar Ne Diyor 11

• inanma ki şair söz elbette yalandırfuzûlî

• siyahgöz yoktur bilimsel olarakta araştırılmış açıklanmıştır, bizim siyah die nitelendirdiğimiz göz rengi koYu Kahverengidir..

• 41gün

gözlerim koyu kahverengi, siyah olarak söyleriz halk arasında.

• var nadir gordum ama bır cok arkadasımın gözü bıldıgın sıyah renk yanı gunesede cıksa sıyah karanlıktada kalsa sıyah

• mavi göz yoktur az siyah vardır.

• siyah göz yok çok koyu kahverengi var

• siyah göz olmazirise rengini veren renk pigmentleridirbu pigmentler dolayısıyla siyah gözün olması imkansızdrayrıca olsaydı da çok itici dururdu bnce kocaman iki tane boşluk.

• yokmuymuş sahiden

• siyaha yakınlar gözlerim ama siyah göz yok diye biliyorum bir tek peygamberimizin gözleri siyahmış.

• onunda koyu kahverengiymis :) siyah diye gecer sadece bedeni insan bedenidir peygamberlikgi 40 yasında soylenmis 40 yasına kadar sip siyah gozlerle o devirde seytan diye yakılırdı hayatta olmazdı :) yani bildigin koyu kahve rengi goz bildigin insan gozu :)

• Evet doğru benimde gözlerim siyaha yakın ama yakından bakınca koyu kahverengi olduğu belli oluyor.Siyah göz rengi var ama simsiyah göz yok desek daha doğru olur :) 1 tek kişide varmış o da zaten.

• çok küçükken gözümün bebeği belli olmayacak kadar siyahtı gözlerim. ama şu anda kahverengi. varsa da çok nadirdir bence.

• ısık altında rengi kahve tonuna gider :)

Yükleniyor...