Avrupa Birliğine girmek konusunda ne düşünüyorsunuz?

Sizce Avrupa Birliğine girmeli miyiz? Girmek iyi olur ya da kötü olur diye cevap verecek olanlarınızın neden iyi veya kötü olduğunu da belirtmesini rica ederim.

Bunca yıldır girmek için uğraşıp durduğumuz Avrupa Birliği'ne hiç uğraşmadan giren birçok ülke var.

Sizce bir ayrım sözkonusu mu? Müslüman bir ülke olduğumuz için alınmadığımız hakkındaki görüşlere ne diyorsunuz?

Bu arada ben bu konuyu yazmadan önce bir arattırdım ama yazılmadığını farkedince yazdım...


0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

 • Avrupa birliğine girmek artık Türkiye için olmazsa olmaz bir şart değildir. Önemli olan ülkemizin insanlarının hakettiği şekilde yaşayabilmesi için gerekli şartların oluşturulabilmesidir. Biz bunu AB olmadan da başarabiliriz. AB'nin politikalarını ve taleplerini gören vatandaşlarımız memnun olmak yerine, ayrım yapıldığını gördükçe kızıyor ve canı sıkılıyor. Son ekonomik kriz dolayısıyla AB'de yanlış yolda olduğunu anladı aslında. Önyargıları sebebiyle Türkiye'den kötü durumda olan ülkeleri birliğe dahil etmiş olmanın ve Türkiye için aradıkları şartları başta Yunanistan ve sonradan katılmış diğer ülkelerden aramamış olmalarının cevzasını hala çektiklerinin farkındalar. AB dediğimiz birliktelik çatırdıyor ve buna karşı ne kadar direnebilecekler bunu merak ediyorum.

  AB kim ne derse desin bir hristiyan birliğidir zaten. Haçlı zihniyetinin hala hüküm sürdüğü avrupa devletleri, islamiyetten korkuyorlar ve bunda hiç de haksız değiller. Eğer 7,5 dakika ayırabilirseniz şu videoyu görmeyen arkadaşların izlemesini tavsiye ederim. Üstelik bu videoyu avrupalılar hazırlamış.

  link

  0|0
  • Şikayet

   hakan bey, ben şirketten nete bağlandığım için şirket politikaları gereği her site açılmıyor. yani senin gönderdiğin linki açmak istedim ancak açılmadı :( ama güzel fikirlerin için teşekkür ederim.sadece anlamadığım bir yeri sormak isterim. İslamiyetin veya müslümanların korkulacak olması gerektiği yönündeki görüşünü ( videoyu seyredemediğim için) özellikle merak ettim. birkaç cümle ile yazarsan sevinirim. çünkü İslamiyetle barbarlığın ve haksızlığın dolayısıyla korkunun hiç alakası yok.

  • Şikayet

   Diğer yorumlarda söylenen nüfus konusu ile ilgili bu video. Avrupalıların nüfusları azalırken, müslüman nüfusun artışını ve şu an avrupada yaşayan müslümanların nüfus artış hızına göre önümüzdeki yıllarda meydana gelecek kültür değişimini konu alıyor bu video. Avrupa nüfusunun çoğunluğunun müslüman olacağından korkmaları söz konusu ve bu konuda korkmalılar. Yoksa İslamın korkulacak birşey olduğunu ifade etmek istemedim. İzlediğinde hak vereceksin :)

  • Şikayet

   link

   İslami bir sitenin linki ama yazılmış olan şeyler linkini verdiğim videonun çevirisi. Bunları açıp okuyabilirsen biraz fikir sahibi olabilirsin sanırım. Video için fazla meraklanmaman açısından verdim bu linki :))