Avrupa Birliğine girmek konusunda ne düşünüyorsunuz?

Sizce Avrupa Birliğine girmeli miyiz? Girmek iyi olur ya da kötü olur diye cevap verecek olanlarınızın neden iyi veya kötü olduğunu da belirtmesini rica ederim.

Bunca yıldır girmek için uğraşıp durduğumuz Avrupa Birliği'ne hiç uğraşmadan giren birçok ülke var.

Sizce bir ayrım sözkonusu mu? Müslüman bir ülke olduğumuz için alınmadığımız hakkındaki görüşlere ne diyorsunuz?

Bu arada ben bu konuyu yazmadan önce bir arattırdım ama yazılmadığını farkedince yazdım...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Avrupa birliğine girmek artık Türkiye için olmazsa olmaz bir şart değildir. Önemli olan ülkemizin insanlarının hakettiği şekilde yaşayabilmesi için gerekli şartların oluşturulabilmesidir. Biz bunu AB olmadan da başarabiliriz. AB'nin politikalarını ve taleplerini gören vatandaşlarımız memnun olmak yerine, ayrım yapıldığını gördükçe kızıyor ve canı sıkılıyor. Son ekonomik kriz dolayısıyla AB'de yanlış yolda olduğunu anladı aslında. Önyargıları sebebiyle Türkiye'den kötü durumda olan ülkeleri birliğe dahil etmiş olmanın ve Türkiye için aradıkları şartları başta Yunanistan ve sonradan katılmış diğer ülkelerden aramamış olmalarının cevzasını hala çektiklerinin farkındalar. AB dediğimiz birliktelik çatırdıyor ve buna karşı ne kadar direnebilecekler bunu merak ediyorum.

AB kim ne derse desin bir hristiyan birliğidir zaten. Haçlı zihniyetinin hala hüküm sürdüğü avrupa devletleri, islamiyetten korkuyorlar ve bunda hiç de haksız değiller. Eğer 7,5 dakika ayırabilirseniz şu videoyu görmeyen arkadaşların izlemesini tavsiye ederim. Üstelik bu videoyu avrupalılar hazırlamış.

link

• link

İslami bir sitenin linki ama yazılmış olan şeyler linkini verdiğim videonun çevirisi. Bunları açıp okuyabilirsen biraz fikir sahibi olabilirsin sanırım. Video için fazla meraklanmaman açısından verdim bu linki :))

• Diğer yorumlarda söylenen nüfus konusu ile ilgili bu video. Avrupalıların nüfusları azalırken, müslüman nüfusun artışını ve şu an avrupada yaşayan müslümanların nüfus artış hızına göre önümüzdeki yıllarda meydana gelecek kültür değişimini konu alıyor bu video. Avrupa nüfusunun çoğunluğunun müslüman olacağından korkmaları söz konusu ve bu konuda korkmalılar. Yoksa İslamın korkulacak birşey olduğunu ifade etmek istemedim. İzlediğinde hak vereceksin :)

• hakan bey, ben şirketten nete bağlandığım için şirket politikaları gereği her site açılmıyor. yani senin gönderdiğin linki açmak istedim ancak açılmadı :( ama güzel fikirlerin için teşekkür ederim.sadece anlamadığım bir yeri sormak isterim. İslamiyetin veya müslümanların korkulacak olması gerektiği yönündeki görüşünü ( videoyu seyredemediğim için) özellikle merak ettim. birkaç cümle ile yazarsan sevinirim. çünkü İslamiyetle barbarlığın ve haksızlığın dolayısıyla korkunun hiç alakası yok.

Kızlar Ne Diyor 2

• ben memnunum halimizden. istemiyorum. daha doğrusu bizi istemeyeni ben hiç istemiyorum demeliyim.evet müslüman bir ülkeyiz diye oluyor bunlar. islam devletlerinin birleştiği bir topluluğa girelim daha iyi.

bunun dışında onlara uyum çabalarımız doğrultusunda oldukça ilerleme kaydettik farkındayım. tamam bu yönünü kullanalım ama girmeyelim

• bende

• kesinlikle haklısın. ben bu siteye girdim gireli yaptığım birçok yorumda bu kelimeleri sıkça kullandım. iyi, doğru ve güzel... bunların hayatımızın her alanında olması şart bence. insan olduğumuzu hatırlatır kelimelerdir. ne mutlu ki ardından iyi, güzel, doğru, dürüst dedirtebilene değil mi ? güzellikler paylaşıldıkça artar ve böyle de olmasını temenni ederim

• iyiyi doğruyu göstermek lazım di mi?

• Öncekileri Göster
  • girelim tabi ama nedenini düşünmedim sadece eksik kalmayalım diye girelim dedim...

• sen zaten yakaladın ya meta...

• seni benden başkası yakalıyamaz aşkım:))

• eyvah eyvah yakalandım :))) :)))

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 6

• serbest dolaşım hakkı dışında ben de girmesek te olur diyenlerdenim. ama şu vize olayları inanılmaz canımı sıkıyor.

• avrupa birliğinin bize girmesinden endişe ediyorum ben

• şeker pancarına hic girmiyorum bile.

• sanırım aynı düşüncedeyiz. korkarım bize fena girecek avrupa birliği topluca :) ben ortaokula giderken coğrafya dersinde; dünyada kendi kendine yetebilen 6 ülkeden biri olduğumuz öğretildi. şimdi bakıyorum da herşeyin üreteceğin mısır ın bile kotası var ki böylece ithal mal getirilebilsin diye. ne yazık değil mi...

• giren cikan belli olmuyor bu avrupalı ve amerikalılar gündeme gelince. ne bileyim insan işgilleniyor:)

• Öncekileri Göster
  • hayal sadece hayal 74 milyon nufusu olmuş bir ülkeyi kesinlikle ab ye almazlar bugün ab ye üye olan ülkelerin toplam nufusu bile bizim nufusumuza eşit degil. hangi ülke ister en büyük söz sahibi bir ülkeyi aralarında görmek o yüzden hayalden ileriye gidemez

• kısmen haklısın bana göre de...

• aslında AB ye girmek çok da önemli birşey değil aslında bunun türkiyeye çok bir faydası olacağını düşünmüyorum

• Ayrım var ve gayet doğal.

1) O ülkelerin nüfusları çok düşük, daha kolay hazmedilebilir.

2) Sınırları yine Avrupa. Bizim ise İran-Irak-Suriye.

3) Kültürel olarak çok yakınlar, nüfus da az olduğu için sorun teşkil etmiyor.

4) Evet, din etken ama bu da yine nüfusla alakalı.

Ülkedeki nüfus ve kültüren dengesizliği düzeltmeden AB'ye girmenin faydası yok, zaten giremeyiz de.

• bence girmek için o kadar cebelleşmeye gerek yok. girmesekte olur Türkiyenin son yıllardaki gelişimini görürsek biz değilde çocuklarımız daha rahat bi hayat sürcekler. ab ye girsek daha da rahat edeceğimiz kesin yardımlar falan. Müslüman ülke konusunda katılıyorum adamların korkusu eski Osmanlının yeniden canlanması vede sömürdükleri ülkeleri kaybetme korkuları bence

Yükleniyor...