Üçüncü dil olarak Japonca mı Fransızca mı?

m1m2m3
İkisini de öğrenmek istiyorum ki öğreneceğim. Ama öncelikle hangisine başlasam? Japonca çocukluğumdan beri hayalimdi. Ve Türkçe bilenlerin en rahat öğreneceği dil olduğu söyleniyor. Bunun yanında Fransızca ile de İngilizcenin kelimelerinin büyük bir çoğunluğu aynı ya da benzer olduğu için Fransızcaya başlamak da mantıklı geliyor.

Özellikle dil bölümü okuyan ya da mezunlarından ve bu konu hakkında bilgisi olanlardan yorum bekliyorum. Üçüncü dil olarak Japonca mı öğrenmeye başlasam Fransızca mı?
Güncellemeler
+1 yıl
Sebepleri de yazarsanız iyi olur :)
Üçüncü dil olarak Japonca mı Fransızca mı?