Türk futbolu neden gelişmiyor?

sizce neden gelişmiyor türk futbolu bence yabancı sınırlaması az oluğu için oyuncular nasıl olsa giderim var diyor. tabiki bunda hocaların puan kaybetmeyi göze almayıp genç oynatmamasıda var tabi

Anket Sorusu

• A seç Yabancı sınırlaması türke nasıl olsa giderin var diyo
  • B seç Hoca genç oyuncu oynatıp puan kaybetmek istemiyor
  • C seç Antrenörlere çok az para veriliyor ondan
  • D seç Tesislere yeteri kadar önem verilmiyor.
  • E seç Bizimkilerde yetenek yok hocam
Güncellemeler:
herkese cevap verdikleri için teşekkür ederimm.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1) Tesisler, futbol okulları yetersiz2) Gençler her ne kadar istekli olsa da aileleri pek sıcak bakmıyor. İyi bir iş bulup hayatını garantiye almasını istiyor.3) Antrenörler yeterli seviyede değil.4) Yabancı sınırlamasından dolayı oyuncu her ne kadar vasat olsa da parasını alıyor ve pek çalışmasına gerek kalmıyor.

Kızlar Ne Diyor 12

• Türk futbolunda yabancı sayısı serbest olmalı ama İngiltere gibi belli milli takıma secılme sartıyla .daha sonra turk futbolcusu aslında ne kaar sıradan oldugunu ve ıstedıgı paraların ne kadar abastılı oldugunu anlayacak o zaman hersey yoluna gırer.Futbolun basına evrakta sahtecılık yaptıgı ıcın takımı avrupa kupalarına alınmayan ve sadece şike surecını ortbas etmesı ıcın degıl adam gıbı bırı secılmelı .Uefa ve fifa kuralları adam gıbı uygulanmalı kararları yayıncı kuruluş almamalı en onemlısı kulupker dernekler kanunundan yararlanmamalı devlete vergıosını adam gıbı odenmesı saglanmalı

• bence fazla nüfuslu ülkemizde bir çok genç yetenek var.onların keşfedilmesi gerek,Türkiye de keşfedilen yeteneklerin geliştirimesini sağlayan okullar ,tesisler eksik.disiplinden uzak, çok iyi şartlarda geliştirilmediği için fazla futbolcu çıkmıyor maalesef.bir de ülke olarak genç yeteneklerin önünü açmak yerine onları iki maçta ya göklere çıkarıp,sonraki maçta yerin dibine sokuyoruz.bunun sorumlusu da medya bence.

• scoutlardamı sorun var diyosun tabi iyi gözlemci bencede yok. medya tabikide reyting ve tiraj için o oyuncuyu messi ya da ronaldo yapıcak ne yazıkki

• aynen daha iyileri lazım,medya da rant peşinde

• sizin gibi kamiller yüzünden(not ben demedim babam dedi bir de yaz kızım yaz dedi ühhüüü:()

• baban futboldan anlamıyo herhalde :D

• Bizimkilerde yetenek yok hocam

• Hoca genç oyuncu oynatıp puan kaybetmek istemiyor :D hahaha

• Çünkü mantık hiç değişmiyor.

• hangi mantık değişmiyor?

• Hoca genç oyuncu oynatıp puan kaybetmek istemiyor

• Turkiyede en gelismis sporlarin basini cekiyor futbol, buna da sukur pek sporcu yetismeyen ulkemizde :)

• Valla çok yetenekli gençler var ama alt yapıya önem verilmiyo kanımca... Bak İspanya ya Alman ya adamların alt yapısı ne biçim..

• yetenek var doğru hatta e yi koymayayım diyemi düşündüm sonra koyam dedim

• Değişiklik olmuş boşver ama cidden yetenek var yani :) 5**

• Tanıdığım bir türk takımı var . Gelişmenin zirvesinde .. link

• çok komiksin sen ya

• Öncekileri Göster
    • yaptın say :d

• Hadi be .

• Hepsi olabilir mi.

• ortaya karışık yani:D hepsi olursa abcd oluyo e dışta kalıyo

• Abcde:)

• iyi oynamıyorlarherkes kendi çıkarı peşindeşikecilerde ondan

• bir futbolcu kendi çıkarı peşindeyse iyi oynar kendini geliştiri değilmi?

• fenerbahçede ne kadar kendi çıkarı peşindeydi degilmi?

• külüpsel olarak bakmam oyuncu olarak bak bizde neden iyi oyuncular etişmiyor öyle düşün yoksa her kulüp kendi çıkarını düşünür orası doğru.

Erkekler Ne Diyor 43

• bunların hepsi geçerli

• hepsine tıklayaydın :D bir şık daha hakkım olsa hepsi yapcaktım zaten

• 6 şık koymayanlar utansın sen değil :)

• Tesislere yeteri kadar önem verilmiyor.

• Gelişen bir şey var ama Türk Futbolu neden gelişmiyor gibi geldi...Bir ülkede genel manada gelişme yoksa ayrı ayrı hiç bir şey gelişemez.

• avrupada 18 yaşındaki oyuncular 11de oynuyor bizim hocalar o yaşta daha genç diyerekten klubede pişmesini bekliyor

• A dedim nedense :)

• bende a yı düşünüyorum

• Türk takımlarından Avrupada başarı bekleniyorsa Yabancı sınırlaması kalkmalı avrupa maçlarında kimi oynatacağız Sabriyimi Baltayımı böyle saçmalık olmaz

• Real-gs maçinda 1 ispanyol vardı reaalde,

• gelısıo

• F şıkkı Sadece gelir getirmek için futbol ligimiz olduğu için.

• Adama sahaya çıkartken kartlarını unutuyor böyle hakemlerin olduğu bir lig gelişir mi?

• alt yapı - araştırma tenkit yok , birileri yetiştirsin bizimkilerde para verip alsın bu var, Türkiye futbol hastası bir ülke futbol için eğitim kurumları açılmalı olaylara dışarıdan değil içeriden bakılmalı büyük kulüplerin 1. 2. liglerde takımları olmalı o takımlardan oyuncu çıkartmalı. bizde tek sorun alt yapı yetersizliği gereken önem verilmiyor

• rezerv ya da b takım gerekli doğru diyosunda 1461 trabzonda var alt ligde ama trabzon sorun hali ortada

• Öncekileri Göster
    • örnek barcelona çok uç bir örnek olur türkiyede ki hiç bir takım barca alt yapısında olamaz portoyu örnek olarak alabiliriz :) bence

• barca çok uç dedinde portoda çok yakın değil yani morinho takımı bırakmasaydı şimdi herkes barca yerine portoyu düşünüecekti. porto hulku 60 milyon Euro gibi bir bonservisle sattı falcoayuda iyi paraya saattı baya fark var yani

• nedenmi gelişemiyor? teknik adam gidip bir takımdan yıldız defans veya forvet oyuncusunu transfer ediyor.. sonra gidiyor onun ettigi yerede avrupada baska daha kaliteli yıldız transfer ediyor.. o türk futbolcu klübede cürüyor... tee gidiyor bank asya takımlarına veya en alt lig takımlarına böyle yıldız futbolcular ölüyor işte... türk futbolunda iş yok .

• yıldız yaratma yıldız al mantığı tabi buda var haklısın

• Mentalitenin değişmesi lazım. Duygusal insanlar ve bu olmaz. Profesyonel olmak lazım. Altyapıya önem vermek lazım. Bu yabancıya bağlanan teoriler saçmalık. Bak İnter Milanda 1 tane italyan yok ama, İtalya milli takımı yine de iyi gidiyor. Bir insan biraz başarılı olsa, Erman, Ahmet çakar, Hıncal gibi tröller hemen alaşağı etmeye çalışıyor. O kadar çok gravatlı e...k var ki hangisiyle uğraşacaksın. Basın bir taraftan şımartıyor. Bak işte fbli salih uçan'ı gör şimdi. Çocuğu şımartmaya başladılar. Düşman olsa bu kötülüğü yapamaz. Bir de bazı aptallar rakibi küçümsüyor. Ulan ne oldun da rakibi küçümsüyorsun ne başarın var? Ne bu ülke adam olur, ne zihniyetler değişir, ne spor gelişir, ne de başka birşey. Ben kestim ümidimi.

• İyi oyuncu sorumlulugun bılıncındedır.Antremandan sonra 1 2 saat ozel olarak calısır.Bizimkiler ya gece klubunde alırlar solugu ya da evlerine giderler.Kendın ekstra bırşeyler katmazsan iyi futbolcu olamazsın.Dolayısıyla da futbol da gelişmez. Bu da sayısız sebeplerden bırı sadece tabi.

• alman disiplinimiz ne yazıkki yok gurbetçiler o yüzden iyi topçu çıkıyo

• türk futbolu neden gelişsinki adam oynasada oynamasada zaten alıyo aylık 200 300 bin lira oynasa ne olurrrr oynamasa neolur, böyle gelmiş böyle gider

• Yeteri kadar çalışmıyor bizlerde hırs yok istemsiz olarak çalışılıyor nasıl olsa paramı kazanıyorum düşüncesinden.

• Türk futbolu gelişiyor gelişmesine de harcanan paraya göre daha az gelişiyor ve yavaş gelişiyor.Eski zamanlara bakarsak eğer geliştiğini anlayabiliriz.Yaşan sancıların sebeplerinden bazıları ise:Şımarık, egosu büyük zengin çocuklarının elinde ara ara oyuncak olması bazı kulüplerinAlt yapı hocalarının ciddi derecede yetersiz olmasıYabancı oyuncu sınırlamaları sayesinde rekabetin daha düşük olması ve türk futbolcuların ederinden çok daha pahalıya gitmesi.

• bence alt yapıya gereken önem verilmiyor

• Gelişmiyor çünkü alt yapıya yeteri kadar önem verilmiyorGelişmiyor çünkü hiçbirzaman paralarının çoğu A takımına gidiyorGelişmiyor çünkü yabancı sınırlamasından dolayı oyuncuların kafası rahat oluyorGelişmiyor çünkü extra antiramanlarla oyuncu kendini gelişmiyorGelişmiyor çünkü bizimkiler özel hayatına dikkat etmiyorGelişmiyor çünkü aramızda duran yetenekları bulacak yetenek avcıları yokGelişmiyor çünkü kafalardaki mantık değişmiyor.

• Bence gittikçe gelişiyor tek eksik alt yapıya önem verilmemesi, genç yetenekler keşfedilmeyi beklerken milyon dolarlara yabancı futbolcular alınması buna rağmen gelişiyor her geçen gün türkiye futbolda gittikçe dünya basınında olmaya başladı.

• inşalalh dediğin gibidir gittikçe gelişir

• şıklardan mecbur birini seçmek zorundaydım şu tesisle alakalı olanı seçtim ama asıl sebep o değil asıl sebep taraftarların kafasızlığı ben gs liyim ama fener yarı filane çıktı diye yemin ediyorum çok sevindim biz öyle kendini bilmezler gibi Real Madrid ya da Schalke bayrağı açıp kendi oyuncularımza köstek olmayız ben FB-Lazio maçını arkadaşlarla ilemeye giderken GS formamı giyip gittim ki bazı kendini bilmezlere Avrupa arenasında GS-FB-BJK-TS yoktur sadece Türkler ve diğerleri vardır

• dediğim olay ben doğru bulmuyorum realmadrid ayrı bir yer katalanca barca katalan ayrıca bask bölgesi var onlar biribirini düşman gibler

• Öncekileri Göster
    • dostum ben bu konuşmayı burda sonlandırıyorum çünkü sen de o kendini bilmez dediğim kişilerle aynı zihniyete sahipsin hiç gerek yok bu muhabbete iyi günler

• öyle düşünüyosun demek tamam sanada iyi günler.

• Oyuncular yetenekli de teknik adamlarımız cok yetersiz.

• Ben hiç birine katılmıyorum bence taraftarların büyük bir payı var. Örneğin Gs- madrid maçında gs türkiyeyi temsil etti. Ama çekemiyen bir topluluğumuz var ve adamlar nedense türk takımı olarak görmedi gs yi ve madride yöneldiler. Bu fb - lazio maçı içinde gerekli birlik beraberlik yok. Kendi içinde takım tartışması olabilir ama bir ülkeyi temsil ettiği zaman akan sular durur benim için. Önemli olan birlik beraberlik ve takımların tarafların bir birine saygı duyması. Eminim bunlar göz önünde bulundurulursa gelişecektir.

• Bunla ne alakası var? Sen neyin kafasını yaşıyon ?

• Öncekileri Göster
    • ya sanki ispanyada çok var real madird ayrı katolonya olan barca falan filan ayrın bask bölgesi ayrı onlardaki birlik kimsede yok zaten hepsi birbirine düşman ama onlar şu anda ülke sıralamasında birinciler

• Ben bizim ülkemizi kastederek yaptım bu yorumu. Biliyorsun en azından mantıklı olmak gerekir. Onlarda birlik beraberlik olmayabilir ama taraftar konusunda ve takım konusunda çok sadıklar. Bizlerde bu yok. Taraftar büyük heyecan uyandırsa futbolcu eminim coşacaktır. Çoğu takıma bakıyorum adamlar destek çıkmak yerine kazanamayınca sövüyor. Bu tarz mantıkla futbolcular ne yapsın adamlarda heveste kalmıyorki iyi olunca alkış kötü olunca küfür. Potansiyelini bozar bu insanın bence buda srunlar arsnda

• bzm türklerde iş yok marifet yok bak sabri reise adam hayatını yasıyor :) cok rahat ve cok iyi geciniyor.d

• Hoca genç oyuncu oynatıp puan kaybetmek istemiyor

• Bizimkilerde yetenek yok hocam

• Aga ne altyapıya destek var nede yatırım. Sürekli bir yabancı oyuncudur gidiyor. Memleketimin Messileri Ronaldoları Buffon ları göz göre göre gidiyor.

• avrupanın katarıyız sırf taraftarın gönlü olsun diye işi bitmiş 35lik adamları getiriyoruz,sonra utanç ezik bir şekilde 10 bin kişiyle havaalanında karşılıyoruz,yerli genç oyunculara şans vermiyoruz oynatmıyoruz ayrıca yabancı sınırı kalkmadan istikrarlı bir şekilde takımlarımız avrupada iş yapamaz(iyi yabancılar getitmek şartıyla) ...

• avrupa kupalarına gidilebilen bir katar ligiyiz bencede

• çünkü takım oyunu denenmıyo 34 yasında herıfe mılyonlar verıp getırıyon takım onun ustune kuruluyo alt yapıya onem verılmıyo takım oyunu oynanmıyo

• turk futbolunun neden gelısmedıgını su kısaca acıklar baska acıklaması yok almanyada gurbetcılere bak bıde turkıyedekı oyuncualara. her sey ıyı bır egıtımdır arkadasım gurbetcı topcuar onun ıcın ıı

• B şıkkı .

• Daha Fazla
Yükleniyor...