İnsan isterse her şeyi yapar derler.. Sizce doğru mu ? Yanlış mı ?

Selamünaleyküm hayırlı gecelerİnsancıl cevap verenlerin başımızın üstünde yeri var

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Aleykümselam sanada hayırlı geceler yanlıs ALLAH izin verdigi sürece herseyi yapma gücüne sahıp olursun bence

Erkekler Ne Diyor 42

• asdoğrudur herşeyi yapar

• dün gece okuduğum bir kitaptan örnek vereyim kitabın ismi düşün ve başar sayfayı tam hatırlamıyorum sımdı orda bir kişinin istediğini gerçekleştirmesini anlatıyor bu kişi acil olarak 1 milyon dolar bulması gerekiyordu bu konu hakkında yoğunlaşıp iyice düşündükten sonra bütün yayınları arayarak 1 milyon dolaraım olsa ne yapardım adlı bir konferans verir ve konferansın sonun zengin bir iş adamı adama o parayı temin eder tabi bunun gibi bir çok örnek de vardır insan istemeyi bilmeli ama istemekte tek başına hiç bir şeyi çözmez

• Doğruama insan bunu yapmadan öncebu dünyaya hangi vazife ve sorumlulukla getirildiğinin idrakını kavrayabılmesı lazım

• Yapar ama herşeyinde bir sınırı vardır. Gerçekçi olmak lazım.

• irade ve mücadele azim ve kararlılıkla yapılmayacak iş yoktur akıl insana verilmiş mükemel bir nimettir

• İnsan isterse yapamaz ancak ve ancak onu yapacak yuce kudretin kicindan gelmesi gerekir aksi takdirde kici yemedikce hicbisey yapilamaz :D

• Hayır herşeyi yapamaz

• Ve aleykümselam ve rahmetullahi ve berekatuhu.Yapar ancak Rabbim'in buyurduğu kadar.Ol derse olur...Sevgilerle...

• unutmamak lazım ama her ödül bir ödün sonucudur

• Evet ALLAH zaten bu isteği veriyor bize yasaklamıyor eğer bizde gerçekten istiyorsak her istenilen şey yapılabilir.

• Aleyküm selam, elbette insan her şeyi yapabilir böyle bir düşüncenin doğru veya yalnış olduğunu akıla getirmek bile yapabiltemizi baltalar insan beyni sonsuz bir okyanus gibidir içine ne atarsan at yüzer gider kapasitesi dolmaz saygılar...

• Aya gidemezde sevdiği kızı en akötü kaçırı mesela, fabrika açamazda köfte ekmek satabilir mesela , yani isterse hiç bişeyden fazlasını yapabilir ama atom mühendisi olamaz cin ali bence.

• Evet yapar. Aşağıda Allah izin verdiği sürece yapar demiş ama bir noktada haklı. Allah eğer herkese istediği her şeyi verseydi insan oğlu cennette gibi olurdu. Allah insanların dua etmesini söylemiş ve duasının isteklerinin kabul olması için ona irade vermiştir. Şöyle bir söz vardır. Tedbirini al Takdiri Allaha bırak. Bu boş bir söz değildir. Allah insanın isteği karşısında onun çabasını ister. Ve istediği şey için sınırları zorlayan iradesini artıran bir insan her zaman başarıya ulaşmıştır. Bu yüzden çalışan kazanır diyorlar. Buda boş bir söz değildir. sonuçta emek olmadan da gaye olmaz değil mi ? Örnek veriyorum ben polis olmak istiyorum. Ben ders çalışmazsam polislik için çabalamazsam nasıl polis olabilirim ki? lafla bir şey elde edilmez. Önce çalşacaksın sonra dua edeceksin ki allah senin emeğini görsün duanı kabul etsin.

• Evet yapar͵ ben 3 yil once boyle olucam dedim. 1 ayimi almadi.

• dogru bence

• aleyküm selamevet yapar en büyük örneği benimmillet 2 kg veremezken ben 1 sene içinde 50 kg verdimazim inanç olunca herşey olur

• yaptım,yapıyorum,yapacağım...

• Aleyküm Selam , insanoğlunun yapamayacağı hiç birşey yoktur.

• önce inanacaksın inanmak başarmanın yarıdır ve biraz gayret ne yazıkki bu yenil nesil gençlerde yok sonrası malum mutlu son olur birazda allahın yardımı lazım

• Aleyküm selam..Doğrudur..İstemek hedefin yarısına ulaşmaktır..

• aleykumselam boomeranggbence ne kadar ugrassada herseyi yapamaz bir sınır vardir.hayirli geceler..

• aleykümselam kardes :)

• yaptığı bir hatayı hiç olmamış gibi eski haline çeviremez telafi etse bile izi kalır sonuçta

• Evet, doğru.

• doğru söze ne denir

• ve aleyna aleykümselamimkansız sadece sersemlerin sözlüğünde bulunan bir kelimedir...der çeker giderim ;)

• Neden eksilemişler seni ! ++++!

• Öncekileri Göster
    • Takarım tabi :)

• :)) boşverr

• tabiiki de insan istedikten ve çabaladıktan sonra herseyi yapar...

• ve aleyküm selam bacım aynen oyle ınsan isterse yapamacağı sey yoktur yeterkı azmetısın

• Yeni profil fotonu beğendim

• teşekkur ederim ;)

• Onun bebişleri çok tatlı zaten :D

• kesinlikle doru

• Doğru ama kişiye göre değişiyor

• Aleykümselam kesinlikle ama sadce istemek yetmiyor çabalamak ve inanmakta gerekiyor geçmiş tarihimizde ve gunumuzdede mevcut örnekleri bknz fatih sultan mehmet'in 1453 istanbulun fethi:)

• yapabılecegı şeyler sınırlıdır elbet nereye yapıyor her ıstedıgını ama az meder elınden gelırse sınırlarını kapasıtesını zorlarsa varacagı yerden bırazdaha yukrılara gıder.. kımse başarıyı altın tepsıde sunmuyor çünkü :D

• Doğrudur :)

• iradesi dahilinde her istediğini yapabilir

• sadece istemekle olmaz tabi ama biz bunu istek çatısı altında topluyoruz gerekli azım kararlılık istek çaba hırs ... insanın potansiyeli yüksek potansiyeline ulasabilirse yapılabilecek herseyı yapabılır...

• aleyküm selam. (:

• O "herşey"i oradan çıkarmak gerek.

• aynen ıstedıkte nnsonra hersey basabılırsınız.

• aleykümselam :) başaran insanlar diye bir kitap var soruna haddinden fazla cevap bulabileceğin :) unutma bir yere gelenlerde insan:)

• Teşekkür ederim bakacağım :) +1

• Öncekileri Göster
    • Takma boşver :)

• bende o kitabı geçenlerde gördüm bugunlerde fazlaca ihtiyacım vardı benimde farklı bir bakış açısı kazandırdı :)

• bence doğru değil.bir bizim yapabileceklerimiz var,birde çevresel faktörler..

• al işte yanlıs bir düsünce daha :D

• kim olduğuni biliyorum.Gülmrye başlamışsın.Allah bozmasın..

• kim olduğunu biliyorm derken ? .s

• A.S eğerki yapabilebileceğin kadarını isterseniz elbet hem yapar hemde mutlu olursunuzfakat açgözlülük ederde haddi aşarsanız hem yapacağınızdan hemde yaptıklarınızdan olursunuz

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 20

• dogrudur insan beynını kullanmayı bılırse herseyı yapar yapamadıgı ıse kapasıtesınden kaynaklı bır durum :D

• insan isterse her şeyi yapamaz bence..

• İnsan ağaç gibi göğe doğru filizlenen bir canlıdır; bu kısa "dünya"nın alçaklığından "mavera"ya başını uzatmış isyanın uzun boyudur..ali şeriati. tanrıların elinden ateşi çaldı. geriye bir tek yapıp-etmesi kaldı işte:)

• yanlış bence...insanın potansiyeli de biryere kadar...birçokşey yapılır da herşey yapılamaz.(özellikle belli bir yaştan sonra)

• işte bak gene vurmamak lazım ne yaşlılar var neler neler yapıyor :D

• Dogrudur istedigi herseyi yapar calisirsa emek verirse.

• Aleykümselam, doğru insan isterse herşeyi yapar.

• evet doğru ınsan ısterse hersey yapar cunku ınsana bı beyın bı zeka verılmıstır onu ıstedıgı gıbı kullanmakta özgurdur sureklı gelştırebılır

• dogru İnsan isterse her şeyi yapar ve ben yaparim

• dogruu bencee

• AkeykumselamAllah'ın izniyle yapar bencee..

• yapar

• Katılamadım.

• neyine katıladın ? reglmisin?

• Öncekileri Göster
    • buna katılmamak insancıl bir hareket değil. genelde kadınlar regl olunca insanlıktan çıkarlar :)

• İnsancıl olmayan kendi düşüncesine katılmayanlara saygısızca davranıp terbiyesizce bayanların özel durumunu buna yama yapmaktır veled-i zina. güle güle.

• A.sPek doğru değil imkansızlarda var.

• A.S bazen doğru

• A.s. insan gerçekten gönlünce isterse herşey olur.

• Evet katılıyorum. Psikolojik olarak kendimizi nasıl koşullarsak o şekilde sonuçlarla karşılaşıyoruz. Kendimize ben yapabilirim, başarabilirim dediğimiz şeyleri yapmanın aslında çok da zor olmadığını farkediyoruz.

• herşeyi yapabilir evet, yapamasa bile istediği herşey için çaba gösterip elinden gelen herşeyi yapabilir...

• istemekle olsaydi...:D ama tabi herseyin basinda istemek geliyor o ayri:D

• Ve aleyküm selam. tabi ki insan isterse herseyi yapar.

• as selam balım :)Evet insan ısterse herseyı yapar.

• Bencede balım :)

Yükleniyor...