Paraf nedir, ve nerede kullanılır?

Merhaba,Genelde çalışanların başına gelmiş olabilir, Paraf nedir ne işe yarar, nerede kullanılır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bir şeyin tarafınızca görüldüğünü, okunduğunu, tarafınızca oanylandığını belirten imzavari işaret.çok sayfalı metinlerde son sayfaya imza atarken kalan sayfalara paraf atarsınız, o zaman güvenlik amacı da taşır. yani arada sayfa değiştirildi iddiasında bulunulmaması için.Yönetime yüzlerce sayfa rapor yazarken her sayfaya atıyorum. tabii hiç bir zaman yönetici özeti sayfasından fazlasını okumadıklarına emininm ama adet yerini bulsun.

• yepp bir nevi check göstergesi.

Kızlar Ne Diyor 3

• İmzanın bir çeşidi.

• kısa imza

• derslerde imza alınırken arkadaşlar yerine atabilsin diye imzanın kolaylaştırılmış versiyonudur.

Erkekler Ne Diyor 8

• Onay gibi bişi mesala bi söleşme neyin bişi imzalarken her sayfaya paraf, bir sayfayada paraf atmadan imza atılır

• küçük imza, gerçek imzana benzemeyebir de benzeyebilir de...

• kısa imza.onay anlamına gelir

• devlete ait yapılan sınavlarda genellikle sınav esnasında kişiye gelen belgenin dogruluguna bakılarak onaylandı anlamına gelerek atılan işarettir.

• benim bildiğim kısa imza .

• Kısa imza

• imza gerekmeyen ama kisiyi de belirten bir isaretisim ve soyismin basharflerinden olusur ve imza gibi istedigin sekilde atabilirsin

• Kısa İmza diye biliyorum

Yükleniyor...