Gerçekten din ve allah diye birşey var mı sizce?

Gizli Üye
Oncelikle ateist degilim. Ama düşüncelerim bu yönde giderse öyle olacağım galiba. Çünkü bizi yaratan bir varlığın neden bizim acı cekmemizi seyrettigini anlamıyorum. Parçalara ayrılan bedenler , kendisiyle birlikte onlarca yüzlerce insanı katleden din tüccarları, tecavüze uğrayan ve ardından yakılarak kesilerek canına kıyılan kadınlar, tacize tecavüze uğrayan çocuklar , bebekler , hergün yaşamını yitiren yigitler askerler, bir parça toprak için birbirini yiyen insanlar. Madem allah var ve bu kadar adaletli, o zaman bu insalardan geriye kalanlara neden merhametli olmuyor. Neden onların acı çekmesini izliyor.
"Bir deprem sonrası kendisine zarar gelmediği için tanrıya müteşekkir olmak komşunuzu öldüren seri katile teşekkür notu yollamak gibidir. .."

Gerçekten din ve allah diye birşey var mı sizce?