Alkolü nasıl bırakabilirim?

Arkadaşlar askerden önce tam bir alkol bağımlısıydım. Her akşam içerdim ama şimdi öyle olmasam da yinede içiyorum. İradem var mesela sigarayı bıraktım ama alkolü bir türlü bırakamıyorum. Arkadaş ortamım buna en büyük engel. Sizce ne yapabilirim? Arkadaşlar lütfen ciddi cevaplar gelsin.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• eğer ciddi derecedeyse tedavi görmelisin

Kızlar Ne Diyor 4

• Arkadaşlarından bir süre uzak dursan iyi olur.

Ayrıca bir de eczanelerde bir ilaç satılıyor onları sakın alma kesin sonuç veriyor ama kullandığında mutlaka en az bir kere kalp krizi geçiriyorsun.

• tedavi gör o zaman arkadaşım iareden bu duruma yenik düşüyor belliki.

• siğarayı bıraktıysan alkolü hayli hayli bırakırsın içkiden arkadaş olmazzzzz içki sahte arkadaştır

• tedavi ol . o arkadaş ortamından da uzaklaş .

Erkekler Ne Diyor 5

• Bence psikiyatrik destek alman lazım.Hassas bir konu bu.

• Arkadaş ortamını bırakmakla başlayabilirsin

• Arkadaşlarından uzak dur yada onlarla takılsan bile sen içme nefsine hakim ol

• ben de senin gibiydim bir ara. Her gün içiyordum. İş çıkışı da içiyorumdum. Ben tek başıma içmeyi azaltıyorum şuan yani düşün geçen hafta ctesi günü içtim 2 hafta içinde. Tamam ctesi normal insan gibi içmedim ama sonuçta bir güne indirdim. Bence tek içmeyi azaltmaya başlayarak yapabilirsin

• Yeşilay'a gidin. Ciddi bir konu. Öyle 2-3 tavsiye ile olmaz. İşini bilen insanlardan yardım almalısınız.

Yükleniyor...