• Sor
  • Bence

Sığır, boğa, inek ve öküz arasında ne fark vardır?

Sığır, boğa, inek ve öküz arasında ne fark vardır? niçin böyle ayrı ayrı isimlendirilirler? :)

Güncellemeler:
bir tahminim var bakalım ne olacak !

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Sığır : Anlatılanı ısrarla anlamayanlara denir .Boğa : Kendini çok güçlü hissedenlere denir .İnek : Bilgisinden faydalandığımız insanlara .Öküz : Karı yok mu la karı diye sağa sola saldıranlara denir .

• yorumlar için çok teşekkürler canxan farlık bir bakış açısı olmuş dostum. güncellemeye bak değerli arkadaşım :)))) +1

• Öncekileri Göster
    • he yaw bi de çene boyutu var olayın hiç sorma :))

• 4gün

Sd:dadsda

Kızlar Ne Diyor 6

• sözlük tanımlarını yazıyorm :)sığır a. 1. hay. b. Geviş getirenlerden, boynuzlu büyükbaş evcil hayvanların genel adı. 2. hkr. Anlayışsız, kaba saba kimse.boğa a. Damızlık erkek sığır.inek, -ği a. 1. Dişi sığır. 2. argo Çok çalışan öğrenci. 3. kaba İbne. 4. sf. mec. Aptal, bön.öküz : a. 1. Çift sürmekte, kağnı çekmekte kullanılan, etinden yararlanılan, iğdiş edilmiş erkek sığır: “Öküzünün biri ölünce tarlasını süremedi.” -Ö. Seyfettin. 2. mec. Bön, görgüsüz, kaba, anlayışsız, yeteneksiz kimse. 3. argo Cıvalı zar.hepsi aynı ailenin üyeleriymiş :))

• yaw git sen de Allah aşkına chemistzy ettin sorunun içine :)))) vur dedik öldür demedik. :)))) böyle mi olur bu işler alla alla, kes yapıştır. tadı kaçtı şekeri gitti. :)))) bari elinle yazaydın :::(

• @soran: ilk kez kopyala yapıştır yaptm o da hepsi aynı sayfada olmadığndan :D
      @mega: hakikaten o ne demek ki :D:D

• aralarında boyut, post ve boynuz tipi farkı var diye biliyorum. bilgim farazi tabii. ama kedigillerin kendi içinde türlere ayrılması gibi bir şey bu da sanırım.

• cık bilemedin admin :)))

• bunlar büyükbaba inek anne inekbaba inekve çocuk inek yaaonların isimlenmiş hali:)))

• chemistzy e katılıyorum :) :D

• hadi ya :) kestirme yolları seviyorsun anlaşılan. kopyacılar sizi :D :D

• Öncekileri Göster
    • ov iki kişi oldunuz demek, ne demişler yiğitliğin onda dokuzu kaçmak, biri hiç görünmemektir, ben gidiyorum o zaman bana müsaade :D :D

• Rica ederim canım evet farkettim :D

• Sizi deniyorum modundasın bakıyorum da.

• ne alaka ne maydanoz Marwe, limon sıkanlar lütfen lütfen :))

• Camışı unutmuşsun demir kınadım çok

• sahi ya ! ama senin camışlar da gitmiş yerine panda gelmiş :D

• Öncekileri Göster
    • amin sağol hepimiz için

• amin

Erkekler Ne Diyor 6

• kırmızıya tav olan aslında inektir, boğa 'ula beni inek yerine koyuyorlar!' diye kızar mesela:D

• o zaman boğaya bi iş düşer dostum :) çıkarıp göstermek :D

• Öncekileri Göster
    • angus sadıcım en modası... angut la da akraba. evrim..ya yaa işte böyle dostlar, benjamin tut kuyruğunu:D

• onlar yeni geldi, ben eskilerden bahsediyorum sadıç :D

• Tay , Katır , Aygır , Eşek , At , Beygir , Buna da birşeyler buluver

• bu biraz karışık. :) değişik türler var. :))

• Lama yı damı eklesek ? ya da zebra?

• yok lamayı ekleme, lama tükürür.

• Sığır : büyük baş hayvanların genel adıboğa ve öküz aynı gibiler tek fark öküz iğdiş eidilmiştir erkekinek bildiiğin inek işte dişi olanı

• hımmm peki :)

• Öküz ve boğa aynı inegin erkeği ama öküz enenmiş olanı. Inek ve sığır zaten aynı

• hımmm yani inek ve sığır aynı derken, mesela öküz bir sığır değil mi demek isitiyorsun :)

• Aslında hepsi aynı hayvan ama bizim milletimiz işte isim takmış bir sürü inek sığır boğa öküz hep aynı :D boğa öküz erkek olanı bu hayvanın inek dişi olanı sığır hem erkeğe hem dişiyede denir.

• Kısırlaştırma (iğdiş edilme) olayı var. iğdiş edilirse öküz.. edilmezse Boğa.. inek ve sığır ile ilgili evcilleştirme ayrımı var herhalde

• yani inek evcil, sığın vahşi olanı mı ? hımmmm :)

• Olabilir.
      :)

• Sığır,boğa,inek ve öküzün genel ismidir.Boğa erkek sığıra denir.İnek,dişi sığıra denir.Öküz,gücünden yararlanılmak için kısırlaştırılmış erkek sığıra denir.

• süpernova +1 dostum. :))

Yükleniyor...