• Sor
  • Bence

Pharmaton kullananınız var mı? Sonuç nedir? Denildiği gibi "mucize" midir?

Son zamanlarda halsizlik, uykusuzluk, dalgınlık/unutkanlık sorunlarıyla debelleşiyorum. Kime şikayetlensem bu vitamin ilacını şiddetle tavsiye ediyor. Son olarak doktora başvurdum kullanmamda sakınca görmedi. Kafama takılan yani şu; iştaha etki edip kilo aldırabiliyormuş -yani kimilerine etkisi bu yönde olmuş-. Kilo almaya pek müsaitim bu ara, korktum. Ama inanılmaz halsizlik ve unutkanlık yaşıyorum. bana da yapsın bi güzellik patlatsın bi mucize. :/

Güncellemeler:
Ben büyük beklenti yaptım galiba, her hangi bir değişiklik yok. Çikolata kokusunun arkasındaki iğrenç kokuya daha fazla dayanamayıp bugün bıraktım.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bence unutkanlık ve dalgınlığının tam sebebini öğren önce. belki b12 eksikliği olabilir; böyle bir durumda farklı ilaçlar denenebilir. ya da stres kaynaklı bir dikkat dağınıklığı ise, stresi üzerinden atacak bir şeylere yönelmek sorunu çözmene daha yardımcı olabilir (sarı kantaron hakkında çok olumlu şeyler duydum mesela). doktorun alabileceğini söylediyse bana söz düşmez elbette ama, yine de vitamin bile olsa bir ilacı alırken düşünmek gerek bence...bu arada, multivitaminlerin kilo aldırdığı düşüncesi yine b vitamininin vücuttaki etkisine bağlı oluyor genelde. bu yokluğunda ortalığı fena dağıtan terbiyesiz vitamin, vücuda toplu halde girince de ödem oluşmasına sebebiyet verebiliyor. o nedenle ilk kullanmaya başladığın zamanlarda tuzu azaltarak bu etkiyi azaltabilirsin.tersten gidiyorum, kullanıp kullanmadığımızı da sormuşsun. evet kullandım, herhangi bir vitaminden daha fazla etkisi olmadı üzerimde. hatta onu kullandığım kış hayatımda olmadığım kadar çok hasta oldum! kişinin ihtiyaçlarına göre değişiyor sanırım etkisi...

• Kan sayımı falan bir kac test yapıldı ve bir sorun yok. Mevsim geçişleri neden olabilir dediler en son. Beyaz tenliyim ve hafif halsizlik de soluk bi suratla dolaşmak durumunda kalıyorum. O yüzden uykuma ve beslenme düzenime çok fazla dikkat ederim.
      Dediğin gibi ilaç sonuçta her önüme geleni kullanmam ve ilaç kullanmak konusunda sorunluyum ki biliyosun bu devasa boyutta görünce korktum, nasıl yutucam onu düşünüyorum.

Verdigin bilgiler için teşekkür ederim, tuzu azaltırım mutlaka. :)

• rica ederim:) bu arada, bemiks c diye bir vitamin var. pharmaton'dan çok daha hafiftir ve doktorlar vejetaryenlere bile tavsiye ediyorlar. bir de onu araştırabilirsin. ayrıca direkt olarak panax ginseng'ler de tablet olarak mevcut, hem enerji verir hem toksik atımına yardımcı olur. ona da bir bakabilirsin istersen...

Erkekler Ne Diyor 7

• B12 eksikliği var sende. Test ettir. Tam kan testinde B12ye bakılmaz pek. Pharmaton bir kez kullandım o gün yataktan kalkamadım. Tesadüf dedim 1 ay sonra tekrar kullandım yine aynı sorun oldu. Bir daha da kullanmadım. Herkese yaramıyor sanırım.

• Pharmatonda ginseng var ancak dozu çok düşük.b vitaminleri iştah açar. kilo aldırabilir. pharmatonun klasik bir multivitaminden fazlası az miktarda ginseng içermesi.Çok da birşey beklemeyin yani.hafıza için ginseng ve gingko biloba destekleri kullanabilirsin. Vitamin ihtiyacın yoksa boşuna kullanma.

• Boş yere kullanmış oldum sahiden de.

• daha ciddi desteğe ihtiyacın var sanırım.psikiyatriste gitmeni öneririm. büyük olasılık modiodal yazar. hafızayı güçlendirir uyku ihtiyacını azaltır.

• Doktor tavsiyesi üzerine kullanmıştım bende gözle görülür etkisi olmuştu{ginseng içerir bu yüzden az uyuyanlar için birebir }..ama yok ben biraz daha bakinim diyorsan TELEVİUM var

• bu kafana takılanları doktora sorsaydın bence daha sağlıklı karar alabilirdin...

• Doktordan onay aldım.
      Kullanmış tecrübe etmiş birilerinden duymak daha rahatlatıcı oluyor. Bilmiyorum bende öyle. :)

• beş kuruş etmez 40tl nizi cöpe atmayın

• Kesinlikle ve kesinlikle kullan..Şöyle anlatabilirim ki, beni resmen ipten almış bir vitamindir bu. İçindeki ginseng özü, beynini 10 kaplan gücünde çalıştırırken, diğer eklentiler bedenini tam gaz harekete geçirir..Aynı anda, beş işi mükemmel bir şekilde yetiştirirken, yürümekten, sağa-sola gitmekten tabanlarım ağrımaya başlamıştı, ama farkında bile olmuyordum.. Normalde bozuk olan uyku düzenim, bu vitamin sayesinde çok güzel düzene girdi. 6 saatlik uyku yetip artıyordu bile. İşin cinsel yanını ise hiç anlatmıyorum.. Tek eksi yönü ise, vitaminin sağladığı enerjiyi yakamaman dolayısı ile kilo alman. Prospektüsünde ise hareket sebebi ile oluşan ter kokusunun iğrenç bir şey olması (Çok az bir denek sayısı) ve sabahları mutlaka tok karnına alınması yazılı. Aksi halde miden bulanabilir.Ama, kişisel tavsiyem mutlaka kullanmalısın. İlk kullanımında, gün içinde ''harika nedir? Nasıl yaratılır?'' sorularının cevabını alacaksın.. Bir ay süre ile düzenli kullan..

• Umarım bende de aynı etkileri bırakır, çok ihtiyacım var çok. :/
      Tavsiyelerin için teşekkür ederim, Gökhan.

• Rica ederim..

• Ben de bir süre kullandım. Açıkçası çok da gözle görülür bir etkisi olmadı. Kışın hiç hasta olmadım ama bilmiyorum bir katkısı var mıdır.. Sadece vitamin değil, tüm kış boyunca tamamen sağlıklı beslendim çünkü. Onun dışında halsizlik hala var. Uyku düzenimin bozulmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum onun da. Bir de yoruluyorum cidden. Normal belki de.

• İlacı kullanmaya devam ediyorsun ve hala halsizlik devam ediyor? Yapma. :/

• Bu aralar günlerim yoğun geçiyor. Ve sabah kahvaltısında yarım litre ılık-ballı süt içiyorum. Biraz da uyku düzenim bozuk bu aralar. Halsizliğim bundan kaynaklanıyor olabilir.

Kızlar Ne Diyor 7

• bence yeterince vitaminli şeyler yemediğin için unutkanlık halsizlik yaşıyorsun zaten bu ilacında amacı vücudundaki eksik kalmış vitaminleri tamamlamak bence yediğin vitaminl veren şeylere yoğunlas hemen bu gibi durumlarda ilaca yönelme... kilo alsanda ona göre bi rejim uygularsın...

• Her zaman olduğu gibi hersey. Her hangi bir degisiklik yok, beslenmem de veya yasam biçimim de. Haklısın bende öyle düşünüyorum hemen ilaç olmamalı ama bu durum canımı sıktı artık, çalışıyorum ve çalıştığım ortamda bu büyük sorun. :/

• ozaman bı dene faydası oldugu gıbı zararınıda gorursun vucudun sıvılcelenmeye baslıycak benden soylemesı...

• ben kullandım kilo aldırmadı. ama bu şikayetlerin varsa nörolojiye gitmeni tavsiye ederim. aynı şikayetler bende vardı. sonuç beyinde damar tıkanıklığı

• Bende düşünüyorum kullanmayı ama yyorumlardan emin olamadım

• üni. ogrencısıyım sınav donemlerı kullanıyorum.ders calısırken esneme olayına son verıyor.dıkkatını toplayabılıyorsun vucudunda kolay kolay yorulmuyor.iştah actıgını pek farketmedım.cok sasırtıcı bırsey bekleme ama dedıklerım gıbı etkısı dersleri yogun olanlara tavsıyemdır

• Balık eti olduğum için bana yaramadı.İştah açıyor.Spor yapmama ve bol su tüketmeme rağmen vücudumda oluşan ödemden kurtulamadım

• Bende zamanında mide bulantısı yapmıştı.

Yükleniyor...