Pharmaton kullananınız var mı? Sonuç nedir? Denildiği gibi "mucize" midir?

Son zamanlarda halsizlik, uykusuzluk, dalgınlık/unutkanlık sorunlarıyla debelleşiyorum. Kime şikayetlensem bu vitamin ilacını şiddetle tavsiye ediyor. Son olarak doktora başvurdum kullanmamda sakınca görmedi. Kafama takılan yani şu; iştaha etki edip kilo aldırabiliyormuş -yani kimilerine etkisi bu yönde olmuş-. Kilo almaya pek müsaitim bu ara, korktum.

Ama inanılmaz halsizlik ve unutkanlık yaşıyorum.

bana da yapsın bi güzellik patlatsın bi mucize. :/

Güncellemeler:
Ben büyük beklenti yaptım galiba, her hangi bir değişiklik yok. Çikolata kokusunun arkasındaki iğrenç kokuya daha fazla dayanamayıp bugün bıraktım.

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

 • Pharmatonda ginseng var ancak dozu çok düşük.

  b vitaminleri iştah açar. kilo aldırabilir.

  pharmatonun klasik bir multivitaminden fazlası az miktarda ginseng içermesi.

  Çok da birşey beklemeyin yani.

  hafıza için ginseng ve gingko biloba destekleri kullanabilirsin. Vitamin ihtiyacın yoksa boşuna kullanma.

  1|0
  • Şikayet

   Boş yere kullanmış oldum sahiden de.

  • Şikayet

   daha ciddi desteğe ihtiyacın var sanırım.psikiyatriste gitmeni öneririm. büyük olasılık modiodal yazar. hafızayı güçlendirir uyku ihtiyacını azaltır.

En İyi Kız Görüşü

 • bence unutkanlık ve dalgınlığının tam sebebini öğren önce. belki b12 eksikliği olabilir; böyle bir durumda farklı ilaçlar denenebilir. ya da stres kaynaklı bir dikkat dağınıklığı ise, stresi üzerinden atacak bir şeylere yönelmek sorunu çözmene daha yardımcı olabilir (sarı kantaron hakkında çok olumlu şeyler duydum mesela). doktorun alabileceğini söylediyse bana söz düşmez elbette ama, yine de vitamin bile olsa bir ilacı alırken düşünmek gerek bence...

  bu arada, multivitaminlerin kilo aldırdığı düşüncesi yine b vitamininin vücuttaki etkisine bağlı oluyor genelde. bu yokluğunda ortalığı fena dağıtan terbiyesiz vitamin, vücuda toplu halde girince de ödem oluşmasına sebebiyet verebiliyor. o nedenle ilk kullanmaya başladığın zamanlarda tuzu azaltarak bu etkiyi azaltabilirsin.

  tersten gidiyorum, kullanıp kullanmadığımızı da sormuşsun. evet kullandım, herhangi bir vitaminden daha fazla etkisi olmadı üzerimde. hatta onu kullandığım kış hayatımda olmadığım kadar çok hasta oldum! kişinin ihtiyaçlarına göre değişiyor sanırım etkisi...

  1|0
  • Şikayet

   Kan sayımı falan bir kac test yapıldı ve bir sorun yok. Mevsim geçişleri neden olabilir dediler en son. Beyaz tenliyim ve hafif halsizlik de soluk bi suratla dolaşmak durumunda kalıyorum. O yüzden uykuma ve beslenme düzenime çok fazla dikkat ederim.

   Dediğin gibi ilaç sonuçta her önüme geleni kullanmam ve ilaç kullanmak konusunda sorunluyum ki biliyosun bu devasa boyutta görünce korktum, nasıl yutucam onu düşünüyorum.


   Verdigin bilgiler için teşekkür ederim, tuzu azaltırım mutlaka. :)

  • rica ederim:) bu arada, bemiks c diye bir vitamin var. pharmaton'dan çok daha hafiftir ve doktorlar vejetaryenlere bile tavsiye ediyorlar. bir de onu araştırabilirsin. ayrıca direkt olarak panax ginseng'ler de tablet olarak mevcut, hem enerji verir hem toksik atımına yardımcı olur. ona da bir bakabilirsin istersen...