• Sor
  • Bence

Pirinç pilavına kaç bardak su konur?

Kızlar ? pirinç pilavı yapmam lazım ilk defa yapıcam kaç bardak pirince kaç bardak su koyuyoruz ?

Güncellemeler:
Teşekkür ederim

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Yazık, senı alan kocaya ben..Önce sıvı yağ dök bir yemek kaşığı, sonra bir y.k zeytin yağ (evet dökülür).. Tere yağ koy yemek kaşığının yarısı kadar.Pirinç'leri yarım saat su'da beklet, nişastasını iyice süz ılık su ile.Tere yağ eriyince koy pirinçleri, iyice kavur..( 1,5 su bardağı pirinç 3-4 kişiye yeter) aç değillerse çok..Bi yandan suyu kaynat ( 2 su bardağı sıcak su yeter, 1,5 bardak pirinç'e)..Kavurduktan sonra suyu boşalt üstüne , buhardan elını yakma dikkat et.Sonra suyuna tavuk bulyon , 1 adet kesme şeker, biraz'da limon sık karıştır. Kapağını kapat , 2-2-3 dk. aralıklarla aç biraz karıştır.. 2 kere felan yapsan yeter.Sonra kapat kağaı iyice, tabi suyunu koyunca kısık ateş'te pişir pilavı, harmanlama ateşi..Suyunu çektiğini anlayınca (ki anlarsın artık), ateşi kapat.5-10 dakıka demlensın. Tane tane olmuşsa ve parlak bir beyaza sahipse on numara pilav olmuş demektir.Tabi kimse ilk denemesinde başaramaz.. Zaman ve sabır gerekıyor.

Erkekler Ne Diyor 10

• 1,5 su bardağı pirinci yıka 2 su bardağı kaynar su ekle bir taşım kaynat çok kısık ateşte suyunu çekene kadar ağzını açmadan pişir

• 26 yıldır olmadı , bundan sonrada olmaz , çok biliyonuz siz

• 2,pardak pirince 4 bardak su önce pirinci yıka süz neden nişastadan ayrılması için ayrılmassa lapalapa olur sonra zeyitnyağında arpa şehriye kavur pembeleşimce ıslattığın pişrinci dök 5 sn ye bekle sonra suyyla beraber tavuk suyu bulyon tabletti ekle onu ez pilavın içinde sonra kısık ateşte pişmeye bıra en son peçeteyle kapat üstünü sonra kapak la peçete içerideki fazla suyu çeker

• valla her yemeği yaparım aam bende su pılavı bı tutturamuyorum yaw

• 1 bardağa 1,75 su.

• mesela 1 bardak pirinç pilavına 2 bardak konur 2 bardak pirinç pilavına 4 bardak okey anladın umarım :) pirinç pilavı çok yaparım iyi de yaparım :D

• google dayima sor, gelir pisirir belki.gelmesede yardim eder kesin dayicim :-)

• 4 bardak pirinçe 8 bardak su muydu neydi öyle bi' şeydi..

• kızlara sormuşun ama ben de bilirim; 1 bardak pirince 1.5 bardak sıcak su koy

• Netten bakaydın ya anahtarı kaybetseler nerede diye bize soracaklar la :)

Kızlar Ne Diyor 11

• 2 su bardağı pirinci ayıkla ve üzerini geçecek kadar su koy yarım saat beklet , sonra süz ve biraz sıvı yağ biraz tereyağ kat tencereye yağ eriyince pirinci de kat tuzunu da kat ( bir tatlı kaşığı ) pirinçler tencereye yapışmaya başladığında üzerine 2 su bardağı ılık su ilave et karıştır kapağını kapat , kaynayınca altını kıs , kıstıktan 15 dk sonra ocağı söndür ...

• 1'e22'ye 4 öyle işte..

• Muftak tezgahında oturup muz yedıreceksen bana olur.

• Çilek'de isterim

• 1 bardak pirince 1.5 bardak su

• Pirinc piserken karistirilmaz. Kapagi acilmaz. İster kavurarak yap, ister islatarak. O kapak acilmaz. En son kapak acilip karistirilir. Sonra havluya sararsin demlenir.

• 1 Bardağa 1,5 bardak

• Su bardağı olarak 1 su bardağı pirince, 2 bardak su..2 bardak pirince 3-4 bardak su koyuyorum.

• Pirince göre değişir.Tazeliğine göre değişir.Pilav yapmadan önce suya ılık tuzlu suya ıslamak iyidir.Islatılmış ve taze pirince bir parmak geçecek şekilde su yeter.Not; evet osmancıklıyım :D

• 1 bardağa 1.5 bardak koy.tereyağ ve zeytinyağıyla kavur pirinci 2-3 damla limon sık suyunu ekle kısık ateşte pişir.

• 2 bardak pirince 4 bardak su konur

• 2 bardağa 4 bardak diyolar ama ben göz kararı yaparım bardakla uğraşmam.

• 1 bardak pirince 1,5 bardak su 2 de olabilir.

Yükleniyor...