Arkadaşım askere gidiyor, acemi birliği kaç gün olur?

arkadaşım izmir seferihisara askere gidiyo acemi birliği kaç gün olur ve acemi birliği bitince kaç gün izinleri oluyor usta birliğine gitmeden

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• dagıtıtıma gidecekse 2 gün yol izni verirler. ama dagıtım iznine gidecekse 10

0|0
    0|0
    • Dağıtımda yol izni olmaz.7 gündür toplam.Hiç biriniz askerlik yapmadınız mı :S

• Ben askerden geleli 50 gün falan oldu.Yazıcıydım izin kağıtlarını-dosyalama falan hep ben yaptım.

339.ksd er

• kısa yapmışsın yani.

Erkekler Ne Diyor 6

• güle güle gitsin derim...

sanırım artık 2 ay acemi birliği...

sonundada dağıtım izni denen 10 günlük izin var...

0|0
    0|0
    • teşekkr ederm 75gün en fazla diyolar

• sınıfına göre değişiyor...piyadeye bağlı olursa o dediğin doğrudur...

• jandarma muh. olarak yapıcak kaç gün olur acemilik

• Yakın zamanda gideceğine göre piyade olarak gidiyor.Onların değişiyor kısım kısım acemi birliği.75 gün olacaktır büyük ihtimalle,sonra dağıtım izni 7 gün geriye 20 gün normal izin ve 3 günde mazeret izni kalıyor.Totalde 30 gün yani.

0|0
    0|0
    • izmr seferihisar jandrma muh. olark gidiyor

• hadiya 75mi:( nasl zormuuydu

• Sence zormudur:) her sabah 5.30 da kalk mıntıka iştima yat kalk sürün.Ag ben kafayı yiyordum.Kısa dönem yapmama rağmen.Acemilikte çeker usta birliği daha rahattır.Merak ettiğin başka şey varsa özelden mesaj at cevaplayayım.

• 45 gün olur 60 günde olabilir arasında olur genelde..izin derken toplam 1 ay izin var diye biliyorum usta birliğine gitmeden izin veriliyor ama 1 aylık izinden gidiyor yani nekadar kullansa okadar geç gelir.

0|0
    0|0
  • askeri sınıfınına göre değişir jandarma,piyade.. acemi birliği dağıtım süreci 7 gündür.

0|0
    0|0
    • jandarma olrk gidiyo dagıtım süreci 7gün derken anlamadım acemi birliği bitince izne geldğinde kaç gun izni

• 7 gün izinli oluyor. Acemilikte büyük ihtimalle 10 haftadır.

• 75 Gün Olur

0|0
    0|0
    • askerden geldi bile ayrıca acemı 45 yaptı

• sordgm zaman 2011 hahahahhahahaha bittii biileeeeeeee

• vay be :D Arkadasının askerliği bitmiş biiz hala askerdeyiz Şafak 242 :D ben soruyu yeni zannediyorum :D

• inşallah kuzey ırağa gider. kuzey ırak sınırı güzeldir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben seferihisarda oturuyorum merak etme sahile kamp kurdular tahbikat yapiolar bir eli yagda bir eli denizde kardesim

0|0
    0|0
  • Acemi süreleri değişiyor. Kimi 30 kimi 75 gün falan yapıyor. Acemi birliğinde çarşı izinlerine çıkılmıyor. Birlikte geçiyor zaman.

Yemin töreninden sonra da 1 ay izin veriliyıor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...