• Sor
  • Bence

Arkadaşım askere gidiyor, acemi birliği kaç gün olur?

arkadaşım izmir seferihisara askere gidiyo acemi birliği kaç gün olur ve acemi birliği bitince kaç gün izinleri oluyor usta birliğine gitmeden

En İyi Görüş

• dagıtıtıma gidecekse 2 gün yol izni verirler. ama dagıtım iznine gidecekse 10

• Dağıtımda yol izni olmaz.7 gündür toplam.Hiç biriniz askerlik yapmadınız mı :S

• Öncekileri Göster
    • Ben askerden geleli 50 gün falan oldu.Yazıcıydım izin kağıtlarını-dosyalama falan hep ben yaptım.
      339.ksd er

• kısa yapmışsın yani.

Erkekler Ne Diyor 7

• 75 Gün Olur

• askerden geldi bile ayrıca acemı 45 yaptı

• Öncekileri Göster
    • sordgm zaman 2011 hahahahhahahaha bittii biileeeeeeee

• vay be :D Arkadasının askerliği bitmiş biiz hala askerdeyiz Şafak 242 :D ben soruyu yeni zannediyorum :D

• askeri sınıfınına göre değişir jandarma,piyade.. acemi birliği dağıtım süreci 7 gündür.

• jandarma olrk gidiyo dagıtım süreci 7gün derken anlamadım acemi birliği bitince izne geldğinde kaç gun izni

• 7 gün izinli oluyor. Acemilikte büyük ihtimalle 10 haftadır.

• güle güle gitsin derim...sanırım artık 2 ay acemi birliği...sonundada dağıtım izni denen 10 günlük izin var...

• teşekkr ederm 75gün en fazla diyolar

• sınıfına göre değişiyor...piyadeye bağlı olursa o dediğin doğrudur...

• jandarma muh. olarak yapıcak kaç gün olur acemilik

• inşallah kuzey ırağa gider. kuzey ırak sınırı güzeldir...

• Yakın zamanda gideceğine göre piyade olarak gidiyor.Onların değişiyor kısım kısım acemi birliği.75 gün olacaktır büyük ihtimalle,sonra dağıtım izni 7 gün geriye 20 gün normal izin ve 3 günde mazeret izni kalıyor.Totalde 30 gün yani.

• izmr seferihisar jandrma muh. olark gidiyor

• Öncekileri Göster
    • hadiya 75mi:( nasl zormuuydu

• Sence zormudur:) her sabah 5.30 da kalk mıntıka iştima yat kalk sürün.Ag ben kafayı yiyordum.Kısa dönem yapmama rağmen.Acemilikte çeker usta birliği daha rahattır.Merak ettiğin başka şey varsa özelden mesaj at cevaplayayım.

• 45 gün olur 60 günde olabilir arasında olur genelde..izin derken toplam 1 ay izin var diye biliyorum usta birliğine gitmeden izin veriliyor ama 1 aylık izinden gidiyor yani nekadar kullansa okadar geç gelir.

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben seferihisarda oturuyorum merak etme sahile kamp kurdular tahbikat yapiolar bir eli yagda bir eli denizde kardesim

• Acemi süreleri değişiyor. Kimi 30 kimi 75 gün falan yapıyor. Acemi birliğinde çarşı izinlerine çıkılmıyor. Birlikte geçiyor zaman. Yemin töreninden sonra da 1 ay izin veriliyıor.

• yemin töreninden sonra usta birliğine gidene kadr 1ay mı izin 1 hafta sanıyordum

• Öncekileri Göster
    • cok teşekkr ederm

• Rica ederim

Yükleniyor...