Öz çocuğum ve üvey çocuğum... Ne yapabilirim?

Gizli Üye
Öncelikle öz ve üvey diye ayırmamın sebebi saygı veya sevgi değil, belirtme.
Ben 23 yaşındayım ve eşim 30 yaşında. Bir çocuğu var, beş yaşında Ege. Çok tatlı, çok sempatik sevimli bir şey. Annesi (Allah rahmet eylesin) vefat edince, bizimle yaşamaya başladı. Şu konuyada açıklık getireyim: Ananesi gil istedi, eşim çok istiyordu Ege bizimle yaşasın bende kabul ettim. Ananesini zor bela ikna ettik, bizde yaşamaya başladı. (Yaklaşık sekiz aydır) ilk üç ay boyunca çok iyiydik, "Annee, annee!" durumlarını atlattık. Zaten ayda bir bizde üç gün kalırdı beni tanıyorrdu ve aramız iyiydi. Daha iyi oldu. Öte yandan bir kızım var adı Deniz. İki yaşında. Sürekli Deniz'e vuruyor, iktiriyor, bağırıyor, küfür ediyor. Kızımda çok kötü oldu. Özenli bözenli yetiştirdiğim çocuk gitti, yerine manyak biri geldi. (Kendi kızımdan bahsediyorum) hepimizin psikolejisi bozldu. Eşim doktor, sürekli işte veya nöbette olduğu için o farketmiyor bile durumu. Ama ben yıpranmak üzereyim. Çok iyi baktığımı düşündüğüm kızım beş ayda bozuldu ve ilk yedi yıl çok önemli çocuk için. Ve ben tüp bebek yaptım. Kendi çocuğum olmuyor. İlk ve tek çocuğum olabilir. Bu şekilde büyültmek istemiyorum. Eşime, durumu anlattım ve "Ananesine götürelim, biraz da o baksın" falan dedim ama çok fena kavga ettik. Yok sen benim çocuğumu istemiyorsun yok bilmem ne diyor. Ne yapabilirim?
NOT: PSİKOLOG DEMEYİN KÜÇÜCÜK ÇOCUK NE ANLAR PSİKOLOKTAN.
Güncellemeler
+1 yıl
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben sadece çok endişelendim. Her hafta buraya gelişmelerı yazacağım.
Şu an Ege ve Deniz'in odasını ayırmak zorunda kaldım, Ege, uyurken Deniz'in gözlerini oymaya çalışmış. Dayanamadım, ananesi gili aradım anlattılar. Annesi çok şiddet uyguluyormuş ondan bu haldeymiş. Getir bize, bakalım senin çocuğun harap olmasın dediler. Yok, dedim. Kendim halledeceğim. Bu vicdansız laflarını görmeden önce evet derdim ama Şu an demiyorum.
Güncellemeler
+1 yıl
Ege babası ile futboll oynamayı çok seviyor. Yarın futboll kursuna yazdıracağım ve ondan sonra Deniz'i alıp, oyuncak alışverişine çıkacağım. İkisinin beğendi oyuncağı ilk olarak bir tane alacağım, beraber oynamayı bilsinler diye... Az önce bir şey keşvettim: Deniz bilgisayara vurunca, elini tuttum iktirdim hafifçe. Ege geldi, dizimi ısırdı. Sanırım iktirme demeye çalıştı. Şaşırdım çünkü şiddet yanlısı bir çocuk. İlkokul arkadaşımı aradım, psikolog... Durumu anlattım.
Öz çocuğum ve üvey çocuğum... Ne yapabilirim?