Daire içindeki yıldız (pentagram); sizce satanizmi mi simgeliyor? Fotodaki gibi, kolye aldım ama kararsızım?

CosmoCarmenBlack
Daire içindeki yıldız (pentagram); sizce satanizmi mi simgeliyor? Fotodaki gibi, kolye aldım ama kararsızım?
(Bu aldığım gümüş kolye, değiştirsem mi acaba nazar duasıyla falan =// korkarım ki ben satanlardan.=// )

Benim bildiğim ve internetten araştırdığım kadarıyla, fotodaki gibi daire içindeki düz yıldız değil; ters yıldız (tek köşesi aşağıya bakan, yani fotodakinin tepetaklak olmuş hali) satanizmi simgeliyor.. Fotodaki düz yıldız hali, venüsü, gezegenleri, beş elementi ve bereketi simgeliyormuş.. Bazı eski dinlerde ve paganlarda kötü ruhları ve şeytanı kovduğu düşünülüyormuş hatta..

Ancak ters yıldızın yanında, düz halinin de (fotodaki gibi) satanizmi simgelediğini düşünen insanlar var.. Her ne kadar doğru olmasa da..
Yine de sormak istedim.. Kötü enerji taşımak istemem üstümde..
Biraz da supernatural izlediğimden (izleyenler bilir) aldım kolyeyi. Dizideki anlamı da kötü değildi.
Ne diyorsunuz? Sizce sakıncalı mı takmak?
Daire içindeki yıldız (pentagram); sizce satanizmi mi simgeliyor? Fotodaki gibi, kolye aldım ama kararsızım?