• Sor
  • Bence

Sizce Türkiye'nin temel sorunu nedir?

Sizce ülkemizin en büyük sorunu ne?Sizde bir vatandaş olarak düşünceniz nedir ?

Anket Sorusu

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• 1-Törer2-Milletvekilerinin diğer ülkelerdeki milletvekillerine göre daha çok hakka,malla vb. şeylere sahip olması.3-Adeletsizlik (devlet işlerinde olsun özel sektör olsun herkesin kendi yakınlarını ve çıkarlarını koruması).4-Türkiye'yi Osmanlı'dan beri ikiye bölmek isteyen batılı büyük devletlere bağlı olmamız.5-Kendi üretimimizi yapabilecek durumdayken yapmamız dışarıya bağlı olmamız.6-Beyin göçü (Oktay Sinanoğlu , Mehmet Öz gibi ve Nato'da çalışan birçok beyin göçü gibi)7-Kendi yeraltı kaynaklarımıza,kendi yurdumuzda yetişen özel bitkilerimize sahip çıkamamız.Oysa ki o kadar çok yeraltı zenginliklerimiz ve yararlı bitkilerimiz,ağaçlarımız var ve bunlar sağlık da olsun ekonomide olsun bir çok yönden gelişim gösterecek şeyler.Ama en önemli nedenler ilk 3 madde bence.

Kızlar Ne Diyor 38

Erkekler Ne Diyor 48

• başta terör olmak üzere seçeneklerin tümü sorunlar arasında mevcut

• a bencede...

• Cahillik toplumun bilinçsiz bırakılması ve bunun getirdiği diğer nedenler..

• A: Terör[pkk,dhkp-c,hizbullah vb.]CahillikBencillik

• istanbul'daki yozlaşma tabi buna göç de dahil

• Ekonomi dolayısıyla işsizliktir. Bu kafayla gidilirse artar bile 18 milyon genç bekar 10 milyon genç işsiz rüyalarına şeytan giriyor. Devlet üzerine düşeni yapıp ekonomiyi iyileştirmeleri. Boyna gonuşuyon da la var mı bir önerin diye sorulduğunu farz ederek diyorum ki gümrükten gelen mallara belli bir kota uygulansın ve ithalat oranı da buna dahil edilsin ki üretime geçilebilsin. Bizlere fabrikalar lazım, yurt dışından ithal edilen malları yerleştirmek için depo değil...

• Burdakilerin çoğu öğrenci diye düşünüyorum.ve bakıyorum sordukları sorulara; bizim sorunumuz bu olabilirmi diye düşünmeden edemiyor insan

• Eğitim bence. Namuslu insan yetişmiyor.herkes kolay para kazanmanın derdinde. Dürüst insanlar yetisirse gelecek güzel olabilir

• +1

• Teşekkür ederim :)

• +1

• apo itinin içerde besleniyor olması. başka söze gerek yok !

• ön yargılı insanlar halkı çoğu geri kafalı vede yolsuzluk terör

• eğitimden başka bir şey değil.İstiklal marşı okunurken yolda hazırola geçmekten erinen , 10 kasımda sirenler çaldığında Ataya saygı duruşunda bulunmayan bir milletiz biz.

• terör olmasa iiyi para kaldırırız da işte terör bükküyo.. birde Türkler birbirini kazıklamayı sever o olmasın az müslüman olslaım yeter

• turkiyenin en buyuk sorunu issizlik terör vs. issizlige aclıga cahillege dayanır insanlar ekonomik anlamda özgur olurlarsa refah tavan yapar neden az gelismis ekonomiler terörle ugrasıyor

• Bu ülkenin tek sorunu devlet yönetimi içresinde bulunan ve ülkeyi çökerten mason- yahudi topluluklarıdır.

• terör terör...

• Eğitim sisteminin hala oturamamış olması

• Yoksulluk .

• Şehitler ölmez vatan bölünmez!

• Bu şıkların hepsinin temelinde yatan "DÜŞÜNME YETİSİ KAYBI" Düşünen toplum kendini eğitir, eğitimli sorumluluk sahibi bir birey olur, inancını her ne ise kendince yaşar fakat diğer insanlara karşı da kendisini sorumlu hissetmesi gereken toplumsal konularda duyarsız kalmaz. İnandığı değerleri sömürenlere prim vermez, zenginlerin daha zengin olmasina sebep olan özelleştirmeleri gelişmişlik sayan fakat devletin içini boşaltanlara veya devleti "kendilerine" satan yani özelleştirenlere prim vermez, işsizlik sadece tembeller için olur böylece, herkes işini en iyi yapmaya çalışır, dürüst insanların çoğunluk olduğu toplumlarda yolsuzluk en büyük suç olur ve insanlar birbirlerini insan oldukları için sever, akılları başında olur ve dış nifaklara karşı bağışıklıkları olur. Yani bizde düşünen insan sayısı çok az. Düşünen de bu yüzden ya aç kalır ya da pisliğe çalışır.

• türkiye başlı başına bir sorun.

• arkadaşlar aramızda ampüller var nasıl sırıtıyo bak hemen bastılar eksiye daha yazmadan yorumu:)

• zihniyet sorunu...tembel olduğumuz için istihdam yaratılsa dahi o işi beğenmeyip çalışmıyoruz..o zaman da işsizlik gibi dağ bir sorun oluşuyor..istihdam yaratamamak da yöneticilerin zihniyet sorunundan kaynaklı zaten..

• TEK SORUN PKK...Terör sorununu çözücez diyolar ama bence daha çok teröre destek çıkıldığını gözlemliyorum !

• RECEP TAYYİP ERDOĞAN

• En guzel cevap

• yağmacılık

• Terör hepsini kaplıyo zaten terör olmasaydı 3 tane daha Türkiye olurdu o derece zarardayız ...

• Sürekli soru sorun ama hiç çözüm önermeyenler olabilir :)

• terör örgütü dye sunulan seçenekler bildiğin uyuşturucu kaçakçıları sigara kaçakçısı bildiğin adi suç örgütü ...

• A tabiki o sorun biterse çocuklarımız gençlerimiz ölmez kimse ölmesin heleki saçma bir neden için biz her birbirimize bağlandıkça başka ülkeler ayırmaya çalışıyor barış olmasını istemiyorlar bölünmemizi istiyorlar bunuda başarılıyorlar inşallahbir an önce biter ikincide işsizlik bide sonrada şıklarda yok eğitim

• Turkiye'nin temel sorunu; ankettekilerin hepsi.Turkiye yolsuzlukta dunya 3.su. Sistem oylesine kokusmuski neredeyse nefes almak icin bile rusvet vermeniz gerekiyor.Issizlik zaten baslibasina bir sorun.Ozellestirme; AQP sagolsun, Turkiye'de Turklere ait hirbirsey birakmadi.Irtica : pkk teror orgutunden sonraki teror orgutudur. Hali hazirda bile baslibasina bir teror orgutu gibi calismaktadir. Usulsuz dinlemeler, gayri-yasal yargilamalar, keyfi mahkumiyetler... Butun bu pisliklerin altinda dinciler yatmaktadir.

• Daha Fazla
Yükleniyor...