Günümüzde Türkiye'deki en rağbet gören meslek alanı sizce hangisidir?

Ülke bazında günümüzde en ilgi gören meslek dalı hangileridir?Konunun uzmanları gençlere meslek seçimi konusunda ne gibi tüyolar verir?Cevap veren ve tecrübelerini konuşturan herkese teşekkürler.Ufak bir rica: ankete katılmayı unutmayın:)

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hepsi iyidir sadece insanın kendisine uygun olanı seçmesi gerekir, mesela finans üzerine şansın varsa iyi bir iş sahibi olup çok iyi para kazanabilirsin işinde iyiysen her zaman rahat edersin, mühendislikte kendimizden örnek vereyim dayım çok iyi bir inşaat mühendisidir Ankara'da belediyelerin yaptırdığı bile bir çok yerde katkısı vardır şirketler arayıp devamlı bir iş teklifi ederdi sonra baya para kazandı kendisi bir şeyler yapmak istedi şuan beraber ortak olarak iş yapıyoruz kısaca biraz kafan çalıştırıp parayı kazanacaksın işinde iyi olursan kısa zamanda para kazanırsın sonra maddi imkanlarına göre çok büyük projeler bile yapılar bilir kısacası ne kadar paran varsa o kadar fazla kazanabileceğin bir meslek yaparım dersen kesinlikle tavsiye ederim, sağlık ve eğitimde devlete sırtını yaslar rahat edersin, çalıştığın günler belli olur memursun bir yerde mesela eniştem M.E.B'nda müfettiş olarak çalışıyor işinde ne kadar iyi olup kendini sevdirmeyi başarırsan yükselirsin, sağlık konusunda bizim eski kiracımız vardı sağlık bakanlığında müdür filan olmuş tam olarak aklımda değil yaptığı iş ama yüksek bir konuma gelmiş uzaktan baktığımda durumları gayet iyi, yani bunların hepsi iyi yapıldığı sürece getirisi çok olan meslekler sadece mühendislikte daha fazla kazanma şansın var paran çoktur gerekirse bir ortak alırsın yada kendin bir proje hazırlarsın bir arsa üzerine villa, apartman, iş yeri bir çok şey yapabilirsin, ne kadar çok sermaye o kadar çok para, tamamen kişinin tercihine kalmış sadece mühendislik biraz adamı yorar çok fazla kafa vermen gerekir, sağlık yada eğitim kadar kolay değil.

• mesnevi mi yazdın

• Mesnevi ne demek biliyor musun ?

Erkekler Ne Diyor 28

• sağlık ve bayanlara yönelik meslekler haricindekilerin hepsinde insan üstü çaba göstermen gerekir;)

• Sağlık her zaman <33 Ama şu zamanda eğitim gibi sağlık şeysini bastıramaz o ayrı ..

• Eğitim*****

• 657 ye tabi devlet memurluğu.

• Memur zihneti var biz turklerde riski sevmeyiz yani ticaretide dertsiz basim azicik asim mantigi var

• Saglik hicbir zaman bitmeyecek tek sektor belkide :)Insanlar herseyi yapabilir ama sagliksiz yasayamaz

• Saglik sektoru eger girebilirsen iyi

• Bir gün gelir de, rağbet gören mesleği değil, gerçekten severek, isteyerek yapacağımız, yeteneklerimize uygun bir mesleği seçersek, ülke ve insanlarının gelişmeye başladığını düşüneceğim.

• en iyisi ticaret yapmak yani tacirlik

• mühendislik-sağlık-hukuk

• Yaşasın turizm :))

• Mühendislik sarsılmaz yaa

• E) Serbest meslekler ve Hizmet sektörleri... Şimdiki trend internetten satış..

• bende başta egitim sağlık

• Sağlık

• fıanans sırketı prestıjlı bence kı oylee ısım bu cunku :d

• Türkiye'de en rağbet gören meslek DOLANDIRICILIK

• Serbest meslek.Ama çok serbest

• Hepsi önemli alanlar.

• bu devirde ya pop'çu olacan..yada topçu, başka seçenek yok..:D

• Kentsel Dönüşüm Nedeniyle Mühendislik Bence !

• sağlık,insan bütün ihtiyaçlarından vazgeçebilir ama sağlık olunca iş değişir

• Tr nedir ya ülkenin adını adam gibi yazsana Türkiye diye yazacaksın kusura bakma ama bukadar basit değil

• sağlık tabiki

• iyi bir okuldan mühendislik

• Eğitim.

• Güzel soru. Bilmiyorum

• kimse aşçılık veya şefliği ciddiye almıyor.en büyük hedefimdi .10puanla kaçırdım geçen sene :(

• onda iyi poara var iş imkanları geniş kendini geliştiren büyük restaurantlara büyük otellere aşçı şef oluyor.

• Öncekileri Göster
    • Ciddiye almamakla ilgisi yok. İşinden ziyade yetenek gerektiren bir meslek olduğu için askıda kalıyor

• hayırlısı değilmiş.

Kızlar Ne Diyor 10

• sağlık

• sağlık tabikide.

• Ben turizm öğrencisiyim.Belki araştırmanıza faydalı olur.Ama diyebileceğim bir şeyler var, Türkiye turizmde gittikçe yükselen bir ülke.Turizm sektöründe acenta açanlar çok, okuyanlar çok.Bence turizm rağbet görüyor.Hem de turizm rehberliğiyle ilgili bir yasa ve yönetmelik oluşturuldu, önceden bir yasa yoktu.Yasa çıkarıldığı için belki rağbet de artabilir..

• Doktor asistanlığı,Finansal Danışmanlık,Psikolog,Mühendislik

• kaldırım mühendisi :/

• Hemşirelik okuduğum için Sağlık diyorum.

• Alan olarakHukuk... Yanisavcı,avukat vs

• Dunya nugusunun cogaldigi su donemlerde meslek seciminin ne kadar dogru oldugubtartisilir. En guzeli kisi sevenilecegi bir meslek secmeli. Bilemiyorum.

• Doğru bir yaklaşım

• karaborsa yan snayi.mafyacılık turist kaçırmaca insan organ alım satım

• Güzel meslekler.

• hepsine her zaman ihtiyaç olduğu için seçemedim :))

Yükleniyor...