• Sor
  • Bence

Çiğ yer fıstığı nasıl kavrulur?Acil cevap bekliyorum!

Annem bu saatte evde fıstık kavuracakmış internette bulamadım.Evde nasıl yapılacağını bilen varsa yazabilir mi?

En İyi Görüş

• Rahmetli dedemin mesleğiydi kuruyemişçilik. Çocukken nasıl yaptığını görürdüm zaman zaman.Ancak evde nasıl yapabilirsiniz diye biraz kafa yordum.Öncelikle fırında yapacaksınız. Fıstıkların o kaba kabuklarını ayıklayın. Ancak kırmızı kabuğunu soymayın.Fıstıkları bir lapayla karıştırın. Lapa için; yaklaşık her bir kilo fıstık için. bir yemek kaşığı un, iki yemek kaşığı kaya tuzu, bir su bardağına yakın su.Tepsiye bir fırın kağıdı yerleştirin, fıstıkları düzgünce dağıtın, kızgın fırına sürün. Sık sık kontrol edin ki yakmayasınız.

• teşekkürler,faydalı bir bilgi gerçekten bi dahaki sefere bu yoldan yaparız :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Fırına sürcen

• Biraz tuz karıştırarak tava içerisinde kavrulabilir. Başka bir şeye gerek yok.

• Söyledim bunu da anneme :) saol

• Öncekileri Göster
    • sen nerdesin? :D

• Senin nerede olduğuna bağlı olarak değişir :P

• bir iki damla yağ dök tavaya iyice yedir üstüne biraz tuz dök sonra fıstıkları döküp orta ateşde biraz çevir

• yağda kavurmalısın

• hemen yardımcı olayım fıstıkları tepsiye tek sıra halinde dökün sonra üzerinee bir spreyle yada elinizle su serpiştirin üzerinee bolca tuz atın en az 200 derece ısınmış fırınaa sürün fırından fıstık kokusu gelinceyee kadar bekleyin sonraa tepsiyi balkona koyup 1 saat bekletin iyice soğusun sonra afiyet olsun sürekli yapıyorum ( artık en iyi cevap secersinizz dimi :):):))

• +1 :D

• eskiden fıstıkmı vardı ?

• Sevgilinle kavur ozaman olur

• biraz tuz ve hafif nemlendirecek kadar su döküp, ora ateşte 5-6 dk pişireceksin... karışştır sürekli ama ;)

• çok sağol ilettim kenmdisine :) Ama demez olaydım ''Gel karıştır'' dedi. :D

• Öncekileri Göster
    • ahahahah:))))) iyi geceler

• sanada :D

• ona söyle ki fıstık gibi kızı var ne gerek var kavurmaya. ayrıca bu saatte kavruluşunu yemeyin rahatsız olursunuz

• :D

• Öncekileri Göster
    • gfdsagdah :P

• sevgilin var mı?

• fırına at 10 dk dursun yeter

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...