Ygs'de hangi dersten kaç soru çıkıyor?

Ygs'de hangi dersten kaç soru çıkıyor soruların katsayısı neye göre değişiyor fen öğrencisine en az puan getiren ders tarih falan mı sözellere en puan getiren fen dersleri mi yoksa bütün dersler eşit mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ygs Türkçe:yaklaşık 22 paragraf,10 cümle anlam sözcük anlam,8 dil bilgisi.Matematik:32 temel mat, 8 geometri.Sosyal bilgiler: 15 tarih,12 coğrafya,8 felsefe,5 din kültürü(isteyen bunu çözüyor)5 felsefe(isteyen de bunu)Fen bilgisi: 14 fizik,13 kimya,13 biyoloji.Ygs1 mat ağırlıklı sayısal puanıYgs2 fen ağırlıklı sayısal puanıYgs3 Türkçe ağırlıklı sözel puanıYgs4 Sosyal ağırlıklı sözel puanıYgs5 Türkçe ağırlıklı eşit ağırlık puanıYgs6 Matematik ağırlıklı eşit ağırlık puanı(bu puanda fen bilimlerinin etkisi yüksek biraz)

• tamamm şimdi anladım sağoll

Erkekler Ne Diyor 1

• Türkçe 40, Matematik 30, Geometri 10, Fizik 14,Kimya 13, Biyoloji 13

• pardon ben sayısaldım kendime göre yazmışım :) 17 tarih, felsefe ve coğrafyada soruyorlar ama ne kadar sorduklarını tam hatılayamadım

• o dediğin lys değil mi ygsyi sormuştumm :) ortak olan birinci basamak sınavı :)

• evet bu ygs daha genel ifadeyle 40 Türkçe 40 Matematik 40 Sosyal 40 Fen Bilgisi sorarlar

Kızlar Ne Diyor 1

• 40 türkçe 40 sosyal 40 matematik 40 fen sorulucak. Fen öğrencisiysen matematiği feni iyi yapman gerekiyor iyi bi bölüm için. Ve tabi türkçeyi de yapsan iyi olur çünkü bütün alanların ortak dersi eleyici bi ders. Seni en etkilemeyecek olan bölüm sosyal yani coğrafya felsefe tarih.

Yükleniyor...