Ülkeyi kalkındıracak olan para mıdır, eğitim midir?

Ülkeyi kalkındıracak olan para mıdır, eğitim midir?

Senin Görüşün nedir?

Eğitim...

Para...

Veya başka bir şey gerekli midir?

Güncellemeler:
Bence kalkınmak için ilk öncelikli para gibi görünse de asında eğitimdir... Eğitim dünyanın her yerinde ilk sırada gelen bir unsur olmalıdır... Eğitim olursa zamanla bu çalışma paraya dönecektir... Bir ülkenin istediği gibi parası olsun eğer ülke insanları eğitimsizse parayı kullanmayı da bilemezler... diğer ülkelerin maşası olur... Kullanılırlar... Arap ülkelerinin bir bölümü gibi mesela... petrol dolayısıyla korkunç şekilde paraları var...ama amerikanın oyuncağı durumundalar...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 16

• egitim

• en az 3çocuk yapcam ülke anca böyle kalkinir. Cahiller 9tane yapıp salıyolar kalitesiz bi nüfus söz konusu

• Eğitim şart. Aklını kullanan parayı bulur neticede.

• üçkağıtçılar namussuzlar bu ülkeden giderse kalkınma çok kolay olucaktır

• eğitim tabiki eğitim olursa sonra aldığımız eğitimi kullanarak para gelir :) ama para olursa eğitim olmazsa parayı nasıl idare edeceğimizi kullanacağımızı bilemeyiz o yüzden elden gider ..

• iyi sen öyle yap akıllım..

• unutmamak gerekirki sabancı ve zorlu ilk okul mezunuydu ama para gani onlarda böyle olan çok insan var

• eğitim.Her şeyin başı.

• amerikan çocuklar küçükken uzay gemisiyle oynuyor bizimkiler saçmna sapan şak şak fırıldak oynuyor .Onların çocuklarına küçükken bile belirli şeyler empoze etmeye çalışıyorlar.Her şey eğitim

• Suudi Arabistan'da para var. ama çok da kalkınan bir ülke olduğunu düşünmüyorum. eğitim olmadan olmaz. eğitim de zaten sonraki nesillere parayı da getirecektir :)

• +1 gayet iyi bir örnek

• Eğitim.

• eğitim

• eğitim şart

• ülkeyi kalkındıracak olan ilk önce vatan sevgisi, birlik olmadan sonra eğitim, para olmuş kaç yazar.

• Eğitim ve birlik.Eğitimli bireyler olunca zaten ülke paraya kavuşmuş olur.

• Ülkemizi kalkındıracak olan, 'mi' soru ekinin ayrı yazıldığını bilen nesillerdir.

Saygılar.

• Ahaha.

• Seri katil de olmaz bunlardan

link

• eğitim şart bence şunu da belirtmek isterim ki bi ülkenin kalkınması biçok şeye bağlı; hukuk sistemi ,ulaşım ,kaynaklarımızı nasıl kullandığımız, ülkeyi yönetenlerin tutumu ,komşu ülkelerle ilişkilerimiz ,uyguladığımız politikalar, ihracat,ar-ge çalışmaları...

• Eğitimdir, ama düzgün bir eğitim.

Tuhaf sistemlerle garip dayatmalarla insanları eğitimden soğutmak degil..

Kişilerin kendi yeteneklerini ve becerilerini sergileyeceği alanlara yönelmesini sağlayacak bir eğitimdir, biliyorum çok ütopik..

• eğitim tabi ki ama sadece yüksek okul eğitimi değil aile eğitimi , kültür eğitimi , insan hakları eğitimi , trafik kuralları eğitimi

Erkekler Ne Diyor 18

• eğitimsiz zaten olmuyor ama paranın da şart olduğu kesin.

• para yeterlidir. Dubai gibi yerlere bakılırsa adamlar olayı aşmış.

• Eğitimdir çünkü insanların eğitimsizliğinden faydalanıp bazı çakallar insanlar insanları kandırıyorlar vampir gibi kanları emiyorlar eğitimsiz olmasa insanlar eşitsizliğe,düzenbazlığa,şerefsizliğe boyun eğmeyecek.Ağrıma gidiyor arkadaş göz göre milletin içine bakarak insanlara yalan söylenmesi,bazıların kahır çekip bazılarının eğlenip gülmesi.

Adaletsizliğe boyun eğmemek için eğitim şart.

• PARASIZ EGITIMDIR !

Ve bu hakkimizi alacagiz !

• Çanakkale ruhunun her bedende varolmasıdır...sonrası zaten kendiliğinden olur...

• bir ülkeyi kalkındıran beyin gücüdür sizin teknolojiniz yoksa ne kadar kalkınabilirsinizki taşıma suyu ile degirmen dönmez bizde okul okuyanların kafasında şu var devletin kapısına kapagı at gerisi boş ama bu sekilde daha nereye kadar bazen bakıyorum ögretmenim atama bekliyorum

yahu 500bin ögretmen var senin gibi artık şu beleşcilikten kurtulalım atalarımızmı demiş yoksa

bu ülkenin düşmanlarımı bedava sirke baldan tatlıdır hayır arkadaş bedava sirke sirkedir sirkeninde tadı hiç hoş degildir bedava bal hiç güzel olmaz hak etmediginin üzerinde hakkın yoktur dürüst olmadıkca bu ülkede birşeyler yolunda gitmiyecek bu ülkeyi 10 20 kişinin duası ayakta tutuyor ya onlarda olmasaydı halimiz ne olurdu

biz nezaman birşeyler yapsak hemen engeller çıkıyor artık bu zihniyetten kurtulalım

ne zaman insansız savaş uçagı yaptık ozaman kalkınmış oluruz

bilincli egitim diyorum

• Para önemli gibi gözüksede herşeyin başı eğitimdir.

• Kuru kuru eğitim olmuyor ikisi ayrılmaz bir bütün , hem para hem eğitim olursa çok ülke kalkınmaktan öteye geçer .

• ekonomik kalkınmada esas olan 4 unsur vardır .emek sermaye toprak ve müteşebbis

1-toprak:ülkedeki bulunan yeraltı,yerüstü ve potasiyel değerler

2-emek :beden gücü kullanarak üretim faktörlerini uygulayan kişi yani işçiler

3-sermaye: para

4-müteşebbis:yukardaki 3 unsuru birleştirip ekonomik fayda sağlayan kişiler yani yönetici,idareci,işadamı,siyasetçiler,bilim adamları gibi

bu 4 unsur kullanılarak ülke zenginleşir.ekonomik kalkınmada eğitim sadece bi araçtır.eğitim bile parayladır bu arada

canlı örnek olarak KKTC söyleyebilirim orada bi süre yaşadım insanların eğitim seviyeleri çok yüksektir bir çok kişi yabancı dil bilir ama ekonomik olarak tamamen Türkiye ye bağımlılar.

• önce baktım kimse yazmışmı benim yazacağımı yazmamışmı diye. hiç kimse yazmamış bu yüzden bi eksiklik görüyorum kendimizde. arkadaşlar eğitim olmadan para olmaz para olmdan da eğitim olmaz. hele bu devirde hiç hiç olmaz. bir nevi çok gezen mi bilir çok okuyanmı bilir işte bu ikili gibi. bunlar birbirini tamamladığı gibi eğitim ve parada birbirini tamamlar. birinin eksikliğinde diğeri ülkeyi kalkındıracak seviyede işlew görmez. ;)

• nitelikli insan gücü.

eğitim.

• İnsandır

• Kişisel gelişim,düşünce özgürlüğü,dini reformlar ve eğitim öğretim müfredetanda değişiklik

• Genç nüfus...

Eğitimli genç nüfusla herşeyi başarabilirsin.

• Para demek sürekli ithalat demek.

Eğitim demek İhracat demek.

Sence?

• ben kendi yorumumu yaptım yukarıda az önce... umarım yeterli olur...

• ülkeyi kalkındıracak olan halktır. halkın kalitesi eğitimi ile ölçülür.

• :)

• Katiliyorum :D

• Eğitimdir tabii ki..

Eğitimin engellediği bir ülkenin kalkındığı görülmemiştir.. Bir örnek veremez kimse buna.. Zengin olabilir ama kalkınma sadece merkez bankasının doluluk oranıyla ölçülemez.. Eğitim varsa, beyin varsa para da vardır..

...dinimiz, amin.

• Çok anlamam ama "pazar bulmak" diyorum. Bir ülke pazarını ne kadar çok arttırırsa o kadar çok satar, para kazanır. Ürünlerin gelişmesi için arge'ye dolayısıyla eğitime kaynak aktarır.

Yükleniyor...