Genel kültür nasıl yapılır geliştirilir ?

az önce Kim beşyüz bin ister yarışmasında yarışan Galatasaray üni ögrencisi 2.soruda sçtı. :D

Güncellemeler:
Katılan herkese teşekkür ettim herksi + la mıştım Bilginize :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 18

• Okumak lazım. Tartışmak lazım. Haberleri takip etmek lazım. Düşünmek lazım.

• haha yorumun güzel izlemedim yrn nete düşer kesin izlerim mallıklarını :D

• kesin izle Kenan abimiz yarısmacının arkadasının konusını kesti güldüm orda :D peki dedi :D

• en yüksek diplomayı alıpta cahil olan insanlar var ne yazkki geçen gnde br yardımcı doçent elendi en kolay soruda

• insanların mutlaka bilmediği konular vardır bu okuduğu üniversite yada eğitimiyle çok bağlantılı değil kişi ile ilgili

• Şans bence bazı insan heyecanlanıyor, kitap okuyarak geliştirebilirsin.

• Oku :D

• Okumak okumak izlemek gezmek :)

• link bunu oku

• ne hakkında bu kitap bıraz bılgı versene

• genel kültürle alakalı,özenle seçilmiş 365 konu.her alandan temel bilgiler içeriyor.

• genel kulrut cesıtlı kıtaplar okuyarak etrafdakı degısık bılgılerı akılda tutarak ve en cokta hem ulke hemde dunya gundemı takıp ederek zamanla olan bısı

• eksıleyenler keske neden eksıledıklerınıde soyleseler de yanlısımızı bılsek

• dimi ? :)

• Kitap okuyarak:)

• dangalak ya :D :D

• cok sinir oldum bide kasılıyo

• galatasaray üni.de okuyor diye genel kültürü yüksek olmasını bekleyemezsin. o insana bağlı. össde birinci olmuş insan en zeki insan oluyor. ne kadar saçma...

• Bunlari oku link Bir de vikipedi rastgele yap , bi tane defterin olsun kocaman buyuk. Not al ona. Ayrica her seyin en cogunu bilemezsin ,kendine bi alan sec onu cok bil. Digerlerinden de minik minik.

• Bence önemli olan hangi ünilere falan gitmesi değil hangilerini kazanması değil çok yüksek puan tutturması değil.Önemli olan bence insanın kendini geliştirmesi sonuçta genel kültür soruları soruluyor okulda öğrendiğimiz değil ya ?

• iyi de adalet yok diye bana neden eksi veriyon.. +

• Öncekileri Göster
    • çete dadanmış.. az kaldı, gitmeden ecdadlarına başlicam öyle gidicem

• takma kafaya boşver

• Gitti mi saçların:)

• yok cane gitmedi. :D

• ezberci eğitimle yetiştirildiğimiz için ve yarışma da heyecanda etkili olduğundan normal aslında kültür zaten farklı bir durum eğitim durumuyla pekte doğru orantılı değil,kitaplar günlük gazeteler takip edilerek her insan kendini geliştirebilir bu alanda

• dimi insan şaşırıyor nerden geliyosun ODTÜ 1.soruda elenen bile var

• Ya ay kenan bey naptim izle gulmekten ölürsün.hukuk okuyormus bi de:D

• diksiyonumumu beğendiniz sizden iyi olmasın :)

• Begenmek ne kelime bayildim ahah:D

Erkekler Ne Diyor 28

• Kuru kuruya diplomayla genel kültür olmuyor.İnsanın içindeki merak duygusuyla, araştırma-inceleme isteğiyle,geliştirilebilir genel kültür. Sadece ders kitabı değil, roman-deneme, araştırma-inceleme tarzında kitaplar okuyarak da geliştirlebilir.İnternet de var, e daha ne olsun... :D

• internetteki tartışma programlarını falan izlemeli

• Aynen öyle yapacagım :)

• Kitap-Dergi-İnternetTelevizyonda ve gazetede ancak magazin ve günlük yalan öğrenebiliyoruz malesef..

• Herkez Böyle bakabilir ama Genel Kültür Okulda Öğrenilmez... GENEL KÜLTÜR Hayattan Öğrenilir Birtane Zabıta Çıkart Oraya Yada Teknik Serviste Çalışan Bir Bilgisayarcı yada Elektrikçi Yada sokak serserisi bak ne kadar zorluyor :)

• Bu şöyle tanımlanabilir. Hard Diske yazılan veriler bir süre sonra Geri Dönüşüm Kutusuna taşınır buna dilimin ucunda denilir. :D Geri Dönüşüm Kutusundan silinir daha sonra hatırlanmaz. Beyin eski olduğunu düşündüğü verileri sildiğinden dolayı tekrar yapılmalı ve beyine eski olmadığı kanıtlanmalıdır. Bu yolla gezdiğin okuduğun hatta sokaktan duyduğun küfürleri bile hard diskte tutabilirsin. :D

• Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? demişler ya.bence ikisinide yapan daha iyi bilir.

• kitap oku araştırma yap kafana takılanı hemen interneten ara bilgili insanalrla takıl

• Bende izledim yarışmayı.Nedense 15000 tl ye kadar düşünmeden ve zorlanmadan gidiyorum ama bir türlü çağırmadılar yarılşmadan :)Genelkültür için gündemi takip ediceksin yapabileceğin birşey yok başka

• ordaki sorular tam bir bilge işi... çünkü tek bi kesimden soru gelmiyo karışık yaşamın binbir türlü halinden geliyo, yani her soruya cevap verebilecek bi insan yok aslında. çünkü bütün meslekleri, bütün gündemi, bütün tecrübeleri insan oğlu hepsini yaşayamaz ,veya öğrenemez bence. öyle bi hayat yok yani o sorularda zaten normal bi insanın bilebileceği basit sorular geliyo ilk önce seviyesi normal, sonradan normal bi insanın bilgi seviyesinin üstüne doğru çıkıyolar zaten bilinemiyo. ne kadar okusanda o yarışmadaki bütün soruların hepsini bilemezsin , ama genel toplum insanından kat kat daha bilgili olursun o kesin.

• Gazetelerin sadece spor sayfalarına bakmamanız yeterli olacaktır. Bilim/Teknoloji/Kitap gibi ekleri iyi takip etmek gerek diye düşünüyorum.

• kitap oku bol bol film izle olur gider

• sahnenin ortasında s.çmak da çok kötü :P

• :D

• kesinlikle çok fazla gezmekle gelişiyor. ama bilinçli gezmek. bakmakla görmek arasındaki fark misali

• Önce merak etmeli, sonra da bol bol okumalı. İnternet kullananlar edepsiz sitelerde geçirdikleri zamanın yarısını genel kültüre ayırsalar, Türkiye bambaşka bir memleket olurdu.

• Çok gezen mi çok okuyan mı bilir misali :)

• hayatı yaşamak sadece:)

• evleneceğin hatuna meslek kriteri koyarsan kültürlü olursun.ör : link

• O değilde ders kitapları ve gazete hariç, hiç birşey okumam kim milyoner'de yazar soruları hariç her bi ' s1ki biliyorum. Nereden geliyor bu genel kültür anlamış değilim. Ateist olmasam reenkarnasyon olayına inanırdım.

• Serdar Ortaç'ı hiç sevmem ama ilk defa katılıyorum ona ''İnsan saraylarda doğmuyor okumakla adam olmuyor '' :)

• Uluslararası İlişkiler'de Bilgi Üni. okuyan bir kız Parlemonta olduğunu bilmemişti.

• O 6sli olduğu için normal karşılıyorum. Onun dışında o şekilde elenenlerin çoğu heyecandan eleniyor. Konumuza dönelim, gazete, kitap vs. vs. bol bol oku biraz da meraklı olman lazım öğrenmeye :)

• bence her gün en az bir gazete okunmalı. elbette birçok etken var ama gazete-dergi takip etmek cidden önemli

• Okuduğun şeyden zevk alman lazım Bonussimo, ezberleyeyim, bir an evvel ne varsa aklıma tıkıştırayım diye bir şey yok, zamanla olan bir şey. İnsanın içinde heves ve de merak olmalı. O yarışmaya "Türkiye YGS dereceleri" ile gelip basit soruları bilemeyenler çok. Ben de başvurdum, bakalım ne zaman alacaklar...

• oku gez cevabım kısa

• hayatta en gıcık olduğum şeydir. en önde gelen üniversitelerin öğrencileri en aptal cevapları verirler. kendi alanıyla ilgili soruyu bilemeyen vardı.hayat böyledir.çalışıtığım zamanlar boyunca sürekli karşılaştığım şey, ağzının suyunun aktığı şirketlerdeki adamlara bakıyorum, ortalama bi vatandaş kadar aklı,zekası ve bilgisi-yeteneği yok.. lan hadi diyorum ben giremedim böyle şirketlere,böyle damlar nasıl giriyo? çok nadirdirr dolu adam görüp de, keşke bunlarla çlışsak da onlardan bişey öğrensek diye... lambur lumbur adamlar tutmuş köşebaşlarını. hay ben bu memleketin..

• where is the adalet ?

• Galatasaray Üniversitesinde okuyor diye her şeyi bilecek değil ya.

• Bu adami takip et.Belki bir şeyler öğrenirsin link

• link Adanağğ diye kaldı buna çok gülmüştüm ya:D

• Twitterda 100 bin takipcisi varmis ahah.cok guldum:D

Yükleniyor...