Cenaze evine giderken bir şey götürülür mü?

Şu an bir arkadaşımla konuşuyorum. Bir arkadaşının babası ölmüş. Bana soruyor ki cenaze evine eli boş mu gidilir. Yoksa bir şey almam lazım mı? Böyle... Daha Fazla

Güncellemeler:
Arkadaşlar yardımlarınızdan ötürü çok teşekkür ederim.Arkadaşıma söylediklerinizi aktaracağım.Bu arada iyiki varsınız...

En İyi Görüş

• öncelikle Allah rahmet eylesin. başınız sağolsun Allah size de o aileye de yakınlarına da sabır versin. cenaze evine giderken benim bildiğim birşey ile gidilmez. ancak bu cenaze evi yakındaysa gelen misafirler doyurulsun diye yemekler yapılır içecekler hazırlanır ve hatta eve sığmayanları kendi evine alırsın. biz böyle yaparız. bunlardan hariç cenaze evinin parasal durumu da göz önüne alınıp yakınlık derecesine göre, ev hergün misafirlerle dolu olacağı için lokantalardan da yemekler yaptırılıp getirtilebilir. mesela ben dayımın oğlu rahmetli olduğunda gelecek misafirleri ağırlamak üzere bir gün içerisinde yapılacak olan masrafları, yemekleri, içecekleri karşılamıştım. ama dediğim gibi bunlar yakınlık derecesine göre. herkese düşmez anlayacağın...