Ritalin kullanmalı mıyım?

Gizli Üye
Aşırı dikkat eksikliği, mesela ev badana oluyor evin iç rengi değişiyor fark etmiyorum. Televizyon değişiyor fark etmiyorum. Yazılılarda soru görmüyorum. Sınavlarda en ufak ses dikkatimi bozuyor soruya odaklanamıyorum. Evde ders çalışırken saatin tik tak sesini geçtim, bazı saatler vardır yelkovanı sürekli hareket eden, onların çıkardığı hafif zırıltı bile dikkatimi bozuyor. Yine sınavlarda ya soruyu yanlış okuyorum, yada sorunun doğru cevabını bulup yanlış şıkkı işaretliyorum. Çok sabırsızım, sürekli hareket isteğim var, durduğum yerde her zaman dizimi sallarım.

Bunlar şuan aklıma gelenler.

Ritalin hakkında pek çok yorum okudum işe yaradığından bahsediliyor hep. Önümde YGS/LYS sınavları var ve hedefim Hukuk. 450 puan gerekli, şuan ben ancak 430-440 lara çıkabildim. Fakat dikkat eksikliğinden dolayı kaçırdığım soruların haddi hesabı yok :(
Güncellemeler
+1 yıl
İlacı ilk kez bugün sabah kullandım ve hemen deneme çözmeye oturdum. İlacın etkili olduğu zamanlarda kendimde hiçbir değişiklik hissetmedim. Deneme de 450 puan geldi. İlk defa bu puana çıktım. Fakat yine dikkatsizlik yaptım, önceden 8-9 soru giderdi simdi 4 soru gitti dikkatsizlikten. O dikkatsizlikleri de yapmasam 465-470 lere çıkacaktı puanım. İlacın etkisi olmuş biraz demekki.
Ritalin kullanmalı mıyım?