Tıp fakültesi nasıl kazanılır?

Tıp fakültesi kazanmak için sınavlar mı var? Her üniversitede tıp bölümü var mıdır? En iyi tıp fakültesi hangisi sizce? Doktor olan var mı aramızda?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ygs-lys iste. Tabi esek gibi calisman gerek. Az ama duzenli calismak yetmez, heleki senin yasin icin. Cok calisman gerek. En iyisi Hacettepe tiptir. Doktor degilim.

Erkekler Ne Diyor 9

• Tıp fakultesini lys ve ygs den kazanırsın. Deli gibi calışman lazım.Bana göre en iyi tıp fakültesi Hacettepe Tıp sonra 9 eylül ve arkasından cerrahpaşa ve çapa

• Çok çalışmalısın çok..

• Çok istekliysem olur..

• en iyisi hacettepe tıp çünkü en son bıraktığımda bizim bölümler çalışıyor tıp yiyordu:D

• Okuma Yazma ve Bilgisayar kullanmasını bilipte bu soruyu sorduğuna göre..Sen Sakın Tıp okuma, heves de etme...( Bak bana Kızmada oluy mu..?)

• Türkiyede nasıl olduğunu öğrenmek istemiştim sadece

• Yurdışında olduğunu bilmediğim için.
      Üniversite sınavına giriyorsun, Her Tıp fakültesinin ayrı alt limit Puanı o yıl o Fakülteyi talep eden kişilerin oranına göre değişiyor. Yani Sınava girenler arsaında ilk %1 de olman lazım. En iyileri İstanbul dakiler ve Hacettepedir.

• Teşekkür ederim :)

• bak ben sana kendini hiç kasmadan tıpı kazanan arkadaşımın nasıl kazandığını söyleyim bir sene boyunca her gün 3 saat ders çalışmış hepsi o kadar :) bunu yapabilirsen tamamdır

• 5 saat çalışmışlığım bile var :)

• Öncekileri Göster
    • yanı sana kalmış bir şey

• Aynen :)

• doktorum ama finanstan anlıyorum. ama tıp doktorları da var.

• ben toursim oğrencısıyım tıpdan pek anlamam kusura bakma yalan yanlış haberler vermek ıstemıyorum ama ıyı çalış ve hazırlan dılerım ıstedın meslekı yaparsın.

• en iyi tıp fakültesi gidilmeyendir. illa gidiceksen hacettepe, çapa, ege, cerrahpaşa bi de ankara tıp.

• ibretlik vidyo.
      link

• İbretlik adam abidem benimm :)

• ibretlik yorum :D

• cerrahpaşa ve hacettepe..Bunları tuttur hayatın kurtulur ve 1.7 milyon kişiden 5 bininci olman lazım buda bir eşşek gibi calısmak demektır

• Sınavda ne soruyorlar peki?

• Öncekileri Göster
    • sanırım yazmadığım için :D
      bilgisayara müh oldum onun yerine :D
      abi oku oku bitmez o yaaa

• Ne olursa olsun tıp okuycam ben inşallah..

Kızlar Ne Diyor 6

• Puanını 550.000 civarında olması gerek.MF-3 Puan türüyle alıyor yani ygs'ye girecek o sınavı geçmen gerek ardından da Matematik , geometri , fizik, kimya, biyoloji çözmen gerek.

• ardından da Lys'de
      Matematik , geometri , fizik, kimya, biyoloji çözmen gerek.

• ben de hacettepe diyebiliyorum.eski erkek arkadaşım gazi tıpta okumuştu ve onun da sıralaması hacettepe cerrahpaşa çapa gazi şeklindeydi.Ailemizde de ege tıp mezunu var 2 tane iyi yerlerdeler.ama o "tus " bela yani fakülteyi bitirince iş bitmiyor boyna okuman lazım :D

• eklemeyi unutmuşum ygs ve lysye sıkı çalışıp idealist olman da gerekli =)

• öss ile giriyosun. her üniversitede tıp yok. en iyi tıp en kolay geçebileceğin tıptır(sınavları çok zor olmayan). ama yine de hayatını zehir etme diyorum..

• "Tıp fakültesi kazanmak için sınavlar mı var?"bu ne demek yaaa? sen nerede yaşıyorsun? ÖSYM adında bir kurumun varlığından haberdar değilsin sanırım?

• süper :)

• Türkiyede yaşamıyorum.

• gerekli puani tutturman gerekiyor sanirim, puani tutturabilmek icin cok calismalisin kanimca.her unide tip bölümü yoktur diye tahmin ediyorum.doktor da degilim zaten.

• Her üniversitede tıp yoktur. Ygs ve lysye giriliyor sanırım artık. Benim zamanımda ÖSS vardı sadece.En iyi tıp fakültesi hacettepedir değişmez. İngilizce ve Türkçe diye ayrılır. İngilizce için ilk 800e girmen lazım gibi hatırlıyorum.

• ahh ahh beni zamanımda öss ve öys vardı
      ne kasarlardı öys'de türev limit integral bilemeyen

• Öncekileri Göster
    • ohoo xniick siz dua edin ozamanlar kolaydı şimdi tonca konu var mantık bile soruluyor mat1 de

• Tabi kolaydır. Lakin bu benim bilmem kaç milyonda ilk 50de olma gerçeğimi değiştiremiyor :D.

Yükleniyor...