Türkiye'de kurban bayramı nasıl kutlanır?

Herkesin güzel bir bayram geçirmesi dilerim. Ben yurtdışında yaşıyorum ama Türkiyede bayramın nasıl kutlandını öğrenmek istiyorum bayrman nasıl kutlanır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1. gün- Erken uyanma-Aileyle bayramlaşma- Aileyle birlikte kahvaltı- Cicileri giyme- Aile bireylerinin şehir dışına kurban kesmeye gitmesi- Teyzeme çıkıp bayramlaşma- Eve gelme, evde oturma, telefonlara cevap verme- Öğlen yemeği- Oturmaya devam- Akşam yemeği ( kavurma)- Et parçalama- Aile bireyleriyle muhabbet ( nerde o eski bayramlar? :) )- Kapanış2. gün-1. güne nazaran biraz daha geç kalkılır.- Aile bireyleriyle kahvaltı- Akrabaların gelmesi- Muhabbetin dibine vurma- Öğlen yemeği, ikramlar (pasta, börek, çörek)-Muhabbete devam etme-Muhabbete devam etme ( dedikodu)-Muhabbete devam etme ( dedikodu)-Muhabbetin b.kunu çıkarma :D- Akrabaların kalkışı- Aile bireyleriyle oturuş- Akşam yemeği- Aile bireyleriyle tv izleme- Kapanış

• bizim gibi kutluyorsunuz ozaman bayrami.

• 2. gün oluyor asıl bayram kalabalık aşırı kalabalık...

• benim babamın yaşı buyuk olduğu ıçın evde oturup mısafır beklıyoruz.

Kızlar Ne Diyor 4

• bol kanlı çok cesetli

• hayvan kesilince kan akmaz tabi canlı değil eksi verenin mantığını kutluyorum

• Öncekileri Göster
    • Tamam başka konuda olur bu tür şeylerde konuşmayalım :))

• tamam:D

• 1-erken uyanmak2-anneannemlere gitmek3-kurbanların kesimini izlemek4-kuzenlerle muhabbet yapmak5-bütün sülalenin anneannemlere gelmesi6-börek tatlı çay ikramı7-geceyarısına kadar muhabbet...

• b*k gibi kutlanıyor.. eksi vercek olanlar abi bana göre öyle .karışmayın.

• herkesin kendi fikri var benim sorularima cevap veren kimseye ekski vermem.

• bende cok tam bilmiyorum nasil kutlaniyor deyeemyeceyimki

Erkekler Ne Diyor 6

• gez toz el öp şeklinde kutlanır..özlediğimiz köy kokusunu yaşarız her kurban bayramında..

• Benim için bayram çalışmak demek. O yüzden tarif edemiyorum.

• bayram 5 aşamadan oluşur;1-bayram namazı2-kurban3-tatlı-şeker4-el öpmek-öptürmek5-harçlık bayramın olmazsa olmaları bunlardır:)

• bayram namazını kılmadan önce sabah namazını da kıl da sevap kazan :p

• Öncekileri Göster
    • akbank garanti ve iş bankası hesabım var hangisi sana uyarsa söyle mesaj atayım kredi kartı borcumu falanda ödeyebilirsin mesela :)

• ses gelmiyor ya, hatlarda sorun olmalı, arıyıcam ben seni:)))

• böyle Türkiye nasıl burası nasıl diyeceğine atla uçağa gel biraz gez gör erasmus kazansan dünyanın öbür tarafına damlarsın hemen.

• biletler pahali ve okulum var yani bır kaç sene gelemem bu arada resmınıde beğendım.

• Öncekileri Göster
    • olabilir ihtimali var ama yuksekmi bilmem onu.

• o zaman ucuza bilet bulabilirsin

• Ben kendimden örnek vereyim. Ilk gün sabah erken kalkılır bayram namazına gider evin erkekleri namazda tanıdıklarla ve büyüklerle bayramlaşılır. Eve gelinir evdekiler ile bayramlaşılır. Kurban kesilir ızgaralar yapılır kurban eti dağıtılır. 1. Gün böyle geçer 2. Gün akraba ziyaretleri ile bayram sonuna kadar devam eder. Özet şekli ile böyle

• Turkiyede bayram kaç gun?

• 4 gün

• Üç kişi birleşip danaya girilir. Parçalanan etlerin yağlı ve kemikli kısımları akrabaya ve eşe dosta verilir.

Yükleniyor...