• Sor
  • Bence

İlginç kurban bayramı anılarınız var mı?

herkesin ilginç kurban bayramı anılarını istiyorum:) herkesin bi anısı vardır bayramla alakalı heleki kurban bayramıyla alakalı:)) ben... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Kurban ibadeti yılda bir defa ifa edilen bir ibadettir. Bunun haricinde ise yılın diğer günlerinde milyonlarca hayvan kesilip, tonlarca et tüketilmektedir. Zira Rabbimiz tüm hayvanları ve bitkileri bizim emrimize vermiş ve bütün mahlûkatı bize hizmetkâr kılmıştır. Her türlü ihtiyacımızı onlarla gidermemizi sağlamıştır. Bu da Rabbimiz’in bize olan şefkatinin en büyük göstergesidir. Bunun için kurban emrinin Cenab-ı Hakk’ın şefkatinden uzak olduğu düşünülemez. Küçükken kurban edilecek hayvanlara acırdım ama sonra araştırıp öğrendim ki , onlara acımamız gerekmiyor .

• :))çok çok doğru:)

• :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Geçen sene bayramda 4 gün sabah 7 akşam 9 çalışmış ve bayramdan hiç bir şey anlayamamıştım. :)

• ayy yazık:)

• Amcalarla birlikte kesilen kurbandan yapılan kavurma zorla önume konurdu sabah o bogazı o kanı gördukten sonra aksamında o eti önume koyarlarr ve yeeeee derler baska menude yoktuu mecburen yıcen ama goznun onunde kanlar falan :D bikeresinde aglamıstım bıle zorla yediriyolardı yaa ah gnler ah :))))

• ne yerimmmm yawww
      boşuna mı obezim:))

• Öncekileri Göster
    • hiçççç :d afiyet olsun smdıden yarnn hayalıyle yatarsın artık :)))

• :)))çok yiyyyceeeemmmm

• Küçüktüm, mini miniciktim..Kurban bayramında, sokakta oynarken, yanımdan başı gövdesinde olmayan bir tosun koşarak geçti.. Hala gördüğümün yanılsama olduğuna inandırmaya çalışırım kendimi.. Garip..Çocukluğuma in doktor..!

• ayyy ne kötü
      bu pisikoloji düzelmez:)))

• Öncekileri Göster
    • dimi yaaaa :))

• hahhahahhaa

• dananın dişlerini sökmüştüm tek tek :D köyde genelde kesilirdi o anda et pişmeye basladıgı anda ben köyü terk eder aksam gelirdim :D herkes yemiş olurdu rahatca otururduk sonra :D

• sana kalmaz öle:)))

• Öncekileri Göster
    • :) yapmasanda olur

• :)))peki borcum olsun

• bence yanlış hayvan kesiminden kaynaklanan anılarımızı anlatmayalım. zaten (eğer dini düşünecek isek) o hayvan kurban olmamıştır ve de o etin meşruluğu tartışılır.

• herşey usülüne uygun:))

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayatımda bir kere 9 yaşındayken boğazı kesilen bir hayvan gördüm ama buna rağmen et yemekten vazgeçmedim.Et çok güzel bir yemek.Şu da bir gerçek kurban bayramı denince aklıma o kurban edilen hayvan geliyor gözleri kapalı başı bir yerde.o çırpınışları aklımda gitmiyor.Çok hüzünleniyorum.

• bendde hatırlıyorum çocukken odalara kaçardık

• Öncekileri Göster
    • Hımm.o zaman dikkat etmek gerek.

• :))

• dana kanına bakıp tost yemiştim

• iğrençsin:)))

• :D ıyh cidden hala aklımdadır.. nasıl bi duygusuzluk.. duygusuzlukta değilde ne olduğunu anlayamama :D aah şu bayramlar.. :D

• ben düşünüyom da midem bulandı:)

• koyunu özgürlügüne kavusturmustumama karsiliginda benim özgürlügüm kisitlanmisti ):aslinda koyunu serbest birakirken ipini de bir an önce biraksaydim dizlerimdeki ve ellerimdeki siyriklar olusmayacakti ve kimse anlayamayacakti durumu.(az bisey yerde sürüklendim koyun kosarken)

• inanmıyorum delisin sen:))))

• Öncekileri Göster
    • o durumda birini görsem katila katila gülerim ama o an gülememistim canim acimisti

• :))))))

• bi keresinde bana zorla işkembe yedirmişlerdi kuscaktım.

• :))))işkembenin içinide temizledim o ne koku yaaa bi ay çıkmadı üstümden

• :D et yediğin belli olur işte :D

• ıyyy nefret ederim işkembe sakatat türlerinden:)

• nasıl korkmuşsundur öyle. tahin edebiliyorum. benim öyle bariz anılarım yokta. babam rutin olarak her bayram mahallenin kasaplığını yapardı kurban bayramlarında. bende yanına gider. kurbanın başının kesilmesinden itibaren bağırsaklarından kokoreç yapıncaya kadar ki faslı sonuna kadar izlerdim. güzeldi yaaa. :)) şimdi tembellik diz boyu. üşeniyorum o kadar saat babamın yanında durmaya :D

• :)))deri soymak çok zevkli

• Öncekileri Göster
    • babamın kasaplıkla alakası yok:)))

• :)

Yükleniyor...