Bir film senaryosundan kaç para kazanılır ?

bir sinema filmi senaryosundan ne kadar kazanılır? yazdığınız bir senaryo beğenilse ve çekilmeye karar verilse bu yazdığınız senaryodan aşağı yukarı kaç para alırsınız ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Güzel soru. Senaryoyu sattığın film yapımcısına göre değişir bu rakam. Türkiye' e 100-150 bin. Hollywood' da ise bir kaç milyon dolar eder sanırım. Film senaryosu mu yazmayı planlıyorsun, yada yazdın mı?

• Peki öyle olsun:)

• cık söylemem:D

• Tabi. Hatta film tutarsa ismin yayılır ve bir sonraki senaryoların daha çok prim yaparsın. Herkes kapını çalar senaryo sat diye :) Merak ettim şimdi. En azından senaryo konusu ne üzerine onu söylersin sanırım? :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• trilyonlarla yarışırsın

• milyonlarla oynarsın

• ne alaka

• üstede gizliden böyle bir cevap atmana gerek yoktu.

• bu tamamen yapımcının kim olduğuna bağlı. ilk etepta filmi kimin çekeceği, kimlerin oynayacağı vs senaryo bedelini de belirler. çekim için alınacak senaryo bedelleri cüzzi rakamlardır. ayrıca filmin gişesine de senarist hak sahibidir.

• evet aynen öyle. tabii bu yapımcıyla yapacağın anlaşmaya da bağlı. telif hakları yasasına göre eser sahibi yönetmen ve senarist olarak görülüyor. yani filmin sahibi onlar. yapımcıyla yaptığın anlaşmada haklarından feragat edersen gişeden pay alamazsın

• yani en başta belli bir miktar para aldıktan sonra , film çekilince gişe parasındada hak sahibimi olacağım ? ordanda paymı alacağım ?

• eğer fim yüzüklerin efendisi ise 400 milyon dolar yani tl olarak 700 milyoncuk (eski para ile 700 tirilyon ) fimın kazandığı para ise bu kadar :D $1,129,227,325

• sayın gizli kullanıcı beni arkadaş olarak ekleye bilir misin ne olur ne olmaz seneryo tutulursa haa ben bu filmin senaristiyle arkadaştım der hava atarım :D :D

• saol :D umarım başarırım :)

• hım olabilir neden olmasın mesela henry ford kara sabanla çiftçilik yapıyordu adam ford sahibi be
      yetenekli ve bilgili insanlara saygı duymuşumdur :) kolay gelsin başarbilirsin

• Öncekileri Göster
  • Bunu ilgili yapımcılara mail atarak rahat ssekilde öğrenebilirsiniz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...