Otomobilin motorunu değiştirmek için yardım

bu konuda bilgisdi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. mesela bir tospa alıp içine pert bir polonun (vb) motoru koymak var kafamda. bu işlemin yasal prosedürleri nelerdir ? nasıl yapılır ? olmazları nelerdir ?

Güncellemeler:
abi eski kasanın hatasıyım ancak motoru korkutuyor beni hem çok yakıyor hemde tüp takılmıyor . motor değiştirmekle ilgil bir dünya şehir efsanesi dolaşıyor ortalıkta m3 motoru takanlara kadar
illa polo motoru şart değğil arkadaşlar brodway de olur oluyosa

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bildiğim kadarı ile tosbağalar cok uyumlu motorlar yok porşhların bir modelinin motoru uyumlu şase aksamının oraya sonrasında ise yeni aldığın motorun faturası ile emniyete başvuruyosn tekrardan muayneye giriyosun ruhsat üstünde gecerli değişiklikleri yapıyolar hepsi bu kadar

• teşekürler.

Kızlar Ne Diyor 1

• wosvagen tospa hava ile soğutuluyor polo su ile soğutuluyor.önce bu farklılığı aşmalısın.

• Farketmez o.

Erkekler Ne Diyor 5

• motor değiştirme seni zorlar zira coğu motor uyumlu değil motoru rektefiye ettir.

• Onlar hayal. Kesinlikle. Arka takımlar herşeyden önce bu ekstra ağırlığı kaldırmak üzere tasarlanmadı. Ayrıca soğutma radyatörü nereye koyulacak?

• o senin dediğin tospalıktan çıkar be arkadaşım 0 dan araba yapmak gibi birşey. çünkü hız ağırlık vs hepsi kordineli olması gerek yoksa belli bir yerden sonra ne yapacağı belli olmaz arabanın, aerodinamik önemli bişeydir.

• Üç adet Polo parası harcarsın..

Bürokratik yollara da eşek yüküyle para dökersin.

Teknik olarak da, Tosbağa'nın karoserisini, elektrik ve trim aksamını tekrardan icat etmen gerekir.

Hepsine para harcayıp, üstüne sinir hastası olup, hiç bir cacığa benzemeyen bir şeye sahip olacağına, sadece para harcayıp bir New Beetle satın al, mis gibi bin.

Bak bak, lokum gibi allahsız.. link

• Burası Türkiye, California değil..

O araba da takribi bir 4 senede falan yapılmıştır.

Para mevzuuna hiç girmiyorum bile..

• link bu cevap olacaktır :)

• over@Herif tosbağa seviyor olm, n'apsın.. Ne alakası var gaylikle.

• Öncekileri Göster
  • Teknik açıdan mümkün olacağını düşünmemekle birlikte--herşeyden önce polo motoru düz 4 su soğutmalı, ve tosbağa motoru boxer ve hava soğutmalıdır--yasal işlemleri de uğraştırır.

Trafik tescilde motor numarasını değiştirmek gerekir. Bunun için de arabanın çalıntı olmadığına inandırmak gerekir.

Bazı komisyoncular bunu para karşılığı halleder. Ancak dediğim gibi teknik olarak pek mümkün görünmüyor.

Yükleniyor...