Eski isimler mi daha güzel yoksa yeni isimler mi?

Arkadaşlar eskiden Ayşe, Fatma, Emine, Ahmet, Mehmet, Mustafa, Selim, Hüseyin vs isimler vardı. Şimdilerde ise Buse, Aleyna, Esila, Ecrin, Berk, Buğra, Sarp vs isimler var. Neden isimler değişiyor? Eski isimler mi daha güzel yoksa şimdikiler mi? Size göre en güzel isimler hangileri?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Eski isimler candir !

Bir oglum olsun adi Muhammed olsun (insaALLAH)

• :))

• bende muhammed koyardım

Kızlar Ne Diyor 106

• 2ay

Eski isimler eskidir :D şimdikiler daaha güzel mesela kızım olursa kayra veya hira koyucam:)) arasta güzelş :D

• 2ay

:) hmm

• 2ay

ımhh yok o ismi sevmiyorum :D

• 2ay

:) Ben Kaya felan dersin sandım. Kayra%Kaya :)

• Öncekileri Göster
  • 2ay

Emine ve Mehmet ismi bana ayrı güzel geliyor mesela

• eskiler daha iyi mesela zeynep

• aleyna diye isim mi olur la...

• bence simdikiler daha güzel...volkan, arda, zara, lara

• arapça isim koymam çocuğum olursa

• ben biraz eskiciyim . yeni isimler hiçte hoşuma gitmiyor farklı olacaz diye millet iyice cıvıttı misal esila nedir ya :D ayşe koy daha iyi

• isimlerin anlamlarına bakarım

• valla artık o kadar saçma saçma isimler türüyo ki insanlar nerdeyse artık eşya,meyve isimleri koymaya başlayacak eski yeni o kadar fark etmiyoda anlamı güzel olsun yeter

ama satılmış döndü gibi isimlerden nefret ediyorum o ne öyle la ..

• hicbiri guzel degil. Çünkü bu isimlerin hiçbiri türkçe değil -,-

• İsimler değilde önemli olan manaları bence :)

• erkeklerde eski kızlarda yeni isimler hoş örneğin kızım olursa hayal yada masal yada yağmur koyucam oğlum olursada kaan

• eskilerden güzel isimler var tabi ama yenilerdende var:)

• Eski isimlerin çok güzel anlamları vardı..Şimdikilerin bir çoğu yapancı isimler gibi .

• anlamının güzel olması önemli ve eski isimlerin anlamları çok güzel oluyor

• eski isimler dicem çünkü Ahmet ismini çoook çook seviyorum :)

• eski isimlerde qüzel ama ben yeni isimleri beğeniyorum hoşuma gidiyor.

• Kızım olursa inş. adını Eva koymayı düşünyrm.

• Olmaz

• Eda nasil ?

• İsim bu çok takılmamak lazım.

• vala eskilerden güzel yenilerden çirkin olanlar da var, nasıl ki ahmet hala kullanılıyorsa ve pek çoğumuzun kulağına kötü gelmiyorsa, canberk, cangül gibi bazı isimler de ters gelebilir yani...

• tabi ki de yeniler sen şimdi çocuğuna abdülrezzak koyar mısın ? al bu da eski isim ?

• Aslında anlamına göre değişiyor..

Fakat eskiden klasikleşmiş bilenen anlamlı isimler vardı şimdi İster kutsal kitabımızdan olsun ister doğadan olsun anlamı güzel ve çeşitli bir çok isim çıkıyor..Buna göre yeni daha güzel..

• yeni daha güzel

• anlamı güzel olan her isim güzeldir eski veya yeni.

• Çağ değişiyo eskiler eskide kalıyo arttık teknoloji çağında muharrem diye isimmi kaldı ya :D

• üçüde çok saçma isimler

• eski isim adı üstünde bence çağa uygun yeni isimler konulması güzel olur benim en sevdiğim isimler de Ada ve Sahil çocuğum olunca ilerde bu isimleri vermeyi isterim :)

• size ne ya ben bunları seviyorum demekki halla halla :D

• Ne adasi EDA

Sahil cocyk deniz kenarida ondan ddmii

• Salih olsa olmuyo mu amk

• anlamları güzelse sorun yok da , sonuna -ye eki eklenince genelde kızlrda çok komik oluyor , yeni nesile zıt geliyor...

• bence biraz caga uygun isimler olmalı .. eski isimlerin arasında da caga uygun cok guzel isimler var.. aksine yeni isimlerin arasında hic uygun olmayan tuhaf isimlerde görebiliyoruz.. birde hem caga uygun hemde eski bilinen kaliteli isimler vardır mesela bana göre alpay bu isimlerden biri:)

• Tabiki yeni

• yeni isimler daha güzel

• Bence eskilerde güzel ama bi kac yeni isimlerde var güzel olan:) Ama en komik buldugumda bi tuhaf isim takip cocuga "cennetten bir ... " denmesi... Asli yoktur demiyorum ama tuhaf herkezde ayni cevabi verince :)

• rahat ve iyi kullanabilmek için tabiki yeni isimler cünkü birine kalkıp naciye falan ddiğinzde komik gibi oluyo açıkcası yeni isimlerde çok kullanışlı değil. fakat hem eski olup hemde hala üzel duran isimler var zeynep gibi bu ismimler daha kullanışlı ve güzeldir

• Yıkanınca çekme yapmıyor yani :D

• Yeni isimler daha güzel

• eski isimler.. çünkü o kişiler yaşlandıktan sonra teyse dede desende kötü durmuyo ama yeni isimlerde öyle değil onlar yaşlandıktan sonra dede teyse nene diyen biri oluckır illaki ama yeni ismlere yakışmıyo

• bence eskiler daha güzel ve anlamlı duruyo.. şimdikiler çook basit. ilerde bi kızım olursa adını ayşe oğlum olursada muhammed osman koymayı düşünüyorum

• benimde ayça eskimi oluyo bu anlam veremedim. Ya bırak herşey herkes değişmiş isimler değişse nolucak :)

• Eskiler bir başka. Yeniler mutasyona uğramış gibi :S

• Farklı isimler koymak istiyolar hep aynı olmaz :) yeniler daha güzel

• ben şimdiki isimlerin gelecekte dede-babaanne olduğunu düşünemiyorum :D Berk dede melisa babaanne falan :D Ne biliyim eskiler daha iyiydi sanki

• eskiden okulda ..biri Fatma dediginde herkes bakiyordu...simdi isimleri zor tutuyoruz aklmizda...:D

• eski isimler ama yeni diye bildiğimiz çoğu isimlerde mitolojik yani eski sayılır.ama eskiden kimse anlam verememişki koymamışlar.

• benim adım elifnaz bir oğlum olursa adını eren koyacam :) hayalim

• kuranda geçen bütün isimler gzl bnce eyer bi çocum olrsa isimi ordn secerm kesn anlamı büyük ve özl olmalı eski yeni farketmez

• Satılmış ismi nasıl bir psikolojiyle koyulur gerçekten çok merak ediyorum.

• belirt o zaman anlamını arkadaş bilmiyorsak giderelim cahilliğimizi

• O ismin anlamı çok büyüktür. Onu da belirtelim.

• :D :D :D aahahahhaaaaaaaaa adamın hasısın kız sen :D koptum :D :D Ona ben de yıllardır anlam veremedim :D

• Öncekileri Göster
  • erkeklerde eski isimler kızlarda yeni isimler

• Arapca isimlerden nefret ediyorum

• Araplari da Arapcayi da (ki islamin anadilini arapca sanan cahiller -'lemis) sevmiyorum isminden de haliyle hoslanmadim

• Benim ismim tuba bi sorun mu sizce arapçadan geldiği söyleniyor da .s

• Turkiye araplasti o yuzden evet

• Öncekileri Göster
  • klasik isimlerden olmasında yok hanife yok hamdiye modern olsun çağa ayak uydursun elifte bunalara dahil...

• :D :D

• ehe bir elif olarak tebrik ettim :D (:

• İsme göre değişir bazı isimler yeniden kullanılmaya başlanan eski Türk isimleri mesela.

İlla ki Zeynep,Elif vs eski görülmemeli.

• eski isimler guzel

• yeni isimler

• Eski isimler daha anlamlı bence :)

• Anlamlı isimler güzel Kuranı Kerimde geçmesi önemli

• eski isimler daha güzel bence buse,aleyna felan

• Eski isimlerden bir Zeynep ile bir Naciye bir değilse

Yeni isimlerden Esilanaz ile bir Buse bir değil.

İsmine göre değişir.

Eski yeni farketmez ismin ağırlığı tınısı ve anlamına bakılır.

• esilanaz ne ya bir bakteri türü mü!

• isim bir boncuktur aslinda. anlamli olmasi onemli ve bence kuranda gecmesi lazim. diger tarafta kuranda gecen isimlerle anilip uyandirilacagiz. isimsiz kalmiyalim olunce diger tarafa gidince. yeni isimler guzel ama eski isimler daha onemli benim icin. ogullarimi isimleri ikiside guzel ve kuranda gecmesine onem gosterdim Kadir Kenan

• bence yakısan ısım guzeldır benım ısmım seda bana yaıstıgı ıcın sevıyorum baska bı ısım olamzdı esımın ısmıde muzaffer ve ona yakısan en guzel ısım bu baska ısım dusunemzdım o yuzden yenı eskı fark etmıyor yakısıyorsa tamamm dır daha dogrusu alıstıgımız ıcın :D

• -eskilerdede harika isimler var yenilerdede ..bilemedim

• Yeni sandığınız isimler bazen çok eski olabiliyor.İşte onlar en iyisi :) Örn: Bartu,Tardu

• Anlamı güzelse isim güzeldir

• en güzel isim hiç kimsede olmayan isimdir özgün yaratıcı nadir bulunandır

• yeni isimler daha guzel.

• Millet o kadar saçma isim koyuyor ki sirf söylenisi kulaga hos geliyor diye isim koyanlar var.

ismin anlami güzel olmadiktan sonra yeni eski farketmez.

• isim insana yakışsın da eski yeni önemli değil ama eski klasik isimler tercihimdir.

• bende eski isimleri severim ama anlamlı olanları

• yeni diye bisey yokki

millet eskiden yazilmis bsylerden isim aliolar

buna yeni denilmezki

biri gelir iki kelime birlestirir hic biyerde bulamassin ve duyamassin ozaman yeni olur :))

• Bnce Kur'an-i Kerimdeki isimler ve anlamları ck guzel..

• isimden isime değişir

• daha çok anlamı önemli. mesela beren güzel duruyor ama koyun yavrusu demek, böyle düsününce çok saçma oluyo :)

• kuzu güzel ve masum bir hayvan ama sonuçta insan bi hayvan ismini taşımak istemez bence

• Kuzular masumiyetin ve saflığın sembollerinden biridir. Bence Beren saçma bir isim değil.

• gıdik saat

• eski isimler tabi ki ama benim ismimde güzel ya miray iyi isim :D

• bence ismin kendinden çok anlamı daha önemli bence ben genelde amlarına bakarım anlamı güzelse isimde güzeldir bende

• bilmem.. ben kendi adımı seviyorum.. belki bana özel olduğundandır.. anne ve babamın baş heceleri.. eski yeni ilgilenmiyorum.. önemli olan ailenizden size kalacak miras olması bence :)

• Eski eskimiş yenisini yiyelim.

• aklı fikri yemekte yaa...

• Şimdikiler.

• Sade, söylenişi kolay olan Türkçe isimler daha hoş bence.

• eskiler güzel,

zeynep bence

• Kendisi teyzem olur :) daha Ayşe, Hamide, Melek, Songül, Nur Hayat, bunlarda diğerleri :P

• eski isimler daha güzel bence

• Eski isimlerde de var güzeller yenilerde de..

• Anlamlı isimler güzel,aleyna'nın anlamı " üzerimizde " kim böyle bir anlam taşıyan ismi olmasını ister ki ?

Benim ismimde eski ama anlamı " aşkın simgesi,güzelliğin kaynağı ve su perisi " demek,seviyorum ismimi :)

• Yeni isimler daha güzel :D Mesela Esila hiç fena değil..

• Abuk subuk arapça isimler koyuyorlar hiç beğenmiyorum öyle isimleri türksünüz siz yöa adam gibi dilinizde bizimde kolay söyleyebileceğimiz isimler koyun

• türkçe saf değilki canım farsça arapça hatta kürtçe kelimeler var ingilizce kelimeler de tek tük var. abuk sabuk konuşan sensin asıl

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 84

• Eskıler daha güzel kısa ve net

• eskilerden kötü olan bişi yokki zaten

• eskisiyle yenisiyle yazdıgın isinlerin çogu arapça ..millet anlamını bilmeden salakça isimler koyuyor.senin yazdıgın isinlerden

örnegin:aleyna:üzerinize

bugra:erkek deve v.s...yani saçma sapan anlamlı saçma sapan isimler..

özellikle çocuguma türkçe isim koydum.arapça isim koymam.

• ister eski ister yeni trendden olsun ama güzel olsun, eskilerden mesela muhammed, aişe, yunuz emre bana çok güzel geliyor, yenilerin hepsi kötü demiyorum ama hiç anlamını bilmediklerini isim olarak koyuyorlar o saçma biraz

• ha bu arada adım naci çoğu beğenmez ama anlamı çok hoşuma gider benim kurtulan selamete eren demek

• eskilerden yanayım

• milletimiz isimi moda zannetmeye başladı eskiden ölenin ismini doğana verirlerdi

ne güzel adetmiş

• link

yazının incelenmesi değşik bi bakış açısı getirir sanırım

• Ben gelenekçi bir insanım.Eski isimler her türlü güzel.

• şuna iyi demek yanlış olur hepsinin kendisine göre bir anlamı vardır. bence

• kafaya göre aile büyügü ne isterse o biz konuşmayalm :D

• iyidir böyle ya zayiflama, ele avuca gelir ..

• daha eski isimleri seviyorum dede korkut hikayelerinde geçen adlar

• İsmim Hacı Berkcan :)

• en iyisi bir eski bir yeni isim koymak..

• hepsi güzel :)

• Extrem olmadığı sürece isimlerin güzelliği verildiği kişinin karekterine bağlıdır. Yani " İsmi" onu taşıyan kişi güzelleştirir.

• Eski isimlerde yeni isimlerde güzeldir. Yani Nasıl desem Haşlanmış yumurta çığ yumurta Gibi...

• benim ismim eskide de yok yenide de

• tabiki eski isimler hiç anlamam tuhaf tuhaf manasız anlamsız isimleri

• Eski isimler çok iyidir abi çok iyi hemde. Şimdiki isimleri anlayamıyorum. Bakın Furkan ismi benim ismim oluyor :D Eskide sayılmaz yenide. Kur'an'da da geçer ve gayet moderndir. Anlamı zaten çok güzeldir. Bunun gibi isimler bence çok hoş :)

• bence karışık eskilerle yeniler kapışır her türlü :))

• Esmaül-Hüsna En Güzel isimler Allah'ındır

• profil bilgilerimemi baktın :)

• Profil bilgileri ve yorumun tutarsızlığı...

• allah belirtmiş en güzel isimler benim demiş gerisi hikaye

• Öncekileri Göster
  • kitaptan olsun diye bir sürü hasan-hüseyin- ayşe-fatma var hatta fatıma var (arada ı olunca daha arabic oluyor sevap ya)

ebu cehil ve ebu leheb de kuranda geçiyor illa kurandan mı olacak?

• isim önemli değil önemli olan kişini karekteri

• İsmimi sewiyorum ama TÜRKİYE de çok bu yuzden sıkıntı oluyo biri ahmett diye bagırıyo ulan bu kim diyom baskasına bagırtıyo :) çok basıma geldi :D İmine göre değişier Berk sewmem Fatma da sewmem... Yeni eskiye bakmıyorum ben ama eski isimler PEYGAMBER ismi oluyo yeni isimler vıttırı vızık şeyler :)

• Eski yeni farketmez . Yeter ki abartılmasın . İsim koyacağım diye çocuğu mındar etmeyin :)

• yeni isimler tabiki

• yazdığın isimlerden eskileri de yenileri de pek sevmiyorum. eski-yeni fark etmez kulağa hoş gelmesi önemli benim için

• tabii ki eski klasik isimler

• Eski isimlerin çoğu demeyelimde belki yarısının şarkı içerisinde geçiyo olmasından olabilirmi ? (Örnk. Döktür muazez - oy didem vs vs ) bence bunlar yüzündende yeni isimler tercih ediliyo olabilir.

• aslında biz yeni zannediyoruz ama bugün konulan isimler daha öncelerden konulan isimler aslında yeni değil bi araştırın manalarından anlaşılır zaten ;)

• ''Odun , Kokoreç , iskender , Lahmacun'' güzel isimler.

• Kurandan isim katıyorlar sanki Kuran isim kitabı mı

• Bence o yeni isimlerin manasını bilmeden koymamak gerek kimse kızına oğluna kötü manalı isimler koymak istemez heralde.

• eski isimler güzel çünkü büyükler tarafından mantıklı bi şekilde dine de uygun şekilde koyulmuştur (istisnalar olabilir komşumuz berk dede gbi ) şimdilerde konulurken aman isim farklı olsun kulaga hoş gelsin fazla olmasın etrafta .. mesele aleyna :D aleyna zamirdir türkçedeki ben sen o biz siz onlardan farkı yoktur :)

• Herkez yeni degisik isim koyma cabasinda cocuklarina ki hem fikirim cunku eskiler oldukca fazla hayatimizda kalici ve yeni isimlerdaha hos bencee

• isimlerin hepsi güzel ya.. ben alayını beğeniyorum.. yeterki yabancılaşmasın isimler..

Yakında Kılark falan diye isimlerde türer..

Benim hoşlandığım isimler içinde mesela..Fulya, Bahar, Fatoş, Açelya,

Tonguç, Zoral, Batuhan, bunlarda ilginç gelen isimler..

Şahsen benim beğendiğim isim Alpcan :) Sevimli bıcırık bi cocuk ismi :)))) hihihi :D)

• hmm tamam Msj Alınmıştır :)

• Sonu canla biten isimleri hiç sevmem :)

• bence anlami olan bütün isimler güzeldir.Anlami olmali.

• Önemli olan ruh güzelliği

• Yeni isim koyma bir moda oldu, anne babanın kendini ifade etme amacı gibi görülüyor.

Ada ve Su son zamanlarda çok gördüm.

Talha, Sümeyye ve sonu nurlu isimler de çok moda bu ara.

Çükütay, Borusu, Termoscan da benim ailelere önerdiğim isimler.

• anlami guzel olan isimler guzeldir cart curt zart zurt degil

• Eskilerden de güzel isimler var yenilenden de şimdi kızın tekinin adı Fatma oluyor iki tane ergen, olgunlaşmamış çocuk kız biraz kızınca erkek Fatma diyor bunu gören anne kızına o ismi koymak istemeyebilir, çocuğun adı Emrah oluyor kaç tane Emrah tanıdıysam küçük diye dalga geçtiklerini gördüm şimdi bu adamda kalkıp değişik bir isim arar tabi ki öte yandan bakire olmamak = modern olma gibi saçma kavramı düşünen insanlar var bunlarda sanki farklı bir dünyanın insanıymış gibi isim beğenmez nerede acayip bir isim var onu koyar, kimiside bu isimden çok insan olur farklı bir şey koyalım diyor, durum bu.

• ortalık ahmet mehmet ayşe doldu ondan yeni isimler rövanşta :) eski isimlerde güzel ama değişmeyen tek şey değişimin kendisidir .

• eski isimler daha güzeldi.

• tabikide yeni isimler aralarında acayip olnlarıda var ama yinede yeni isimler güzel

• erkeklere peygamber isimleri çok güzel ..kızlarada abidik gubidik isimler degilde böyle biraz türk olduğunu belli edecek isimler daha iyi

• ben eski isimlerden yanayım. örneğin yeni isimleri yaşlanınca hayal edemiorm "berkcan dede" "melisa nine"gibi şeyler olacak :)

• BUSE ismini cok severim kizlarda cok etkileyici ve kesinlikle yeni isimler daha guzel

• ne yeni isimler ne de eski isimler. Arada kalanlar en güzeller

• sinirlenmek istemiyorum ama sinirlenmemek elde değil.. canım kardeşim buğra isminin kökenini araştırdın mı sen, öztürkçe aslını gördün mü? büyük başarılı güçlü hükümdarlara verilmiş bir öztürkçe ismi onca arapça farsça ismin arasına koymak niye.. insanın keyfi kaçıyor yeminle..

• Dedemin adı Berkecan olsun istemezdim.

• kezban olmasın yeter favorim ecem melissa ceren :D

• valla ahmedin alinin velinin aysenin fatmnın eminenin yerini kimse alamaz sarp mıs arp mıs bos isimler benimkide yeni ama ben eskileri daha cok sevyrm

• yenilerde güzel eskilerde tabi senin zevkine kalmış birşey o :)

• Bence Frikik class isim.

• eskimeyen isimler güzel Ahmet Muhammed Mustafa Mehmet Osman gibi...

• Ne varsa eskilerde var ama çok eski değil.

• bundan bir 20 sene sonrada aynı böyle bir soru sorulur.Bu sefer eskiden esila ecrin berk sarp isimleri vardı denir.Görürsünüz bakın böyle şeyler kalıcı değildir sonuçta moda gibi..

• şimdiki nesil genel de anlamsız isimler koyuyor. tabi anlamlı isim koyan da çok.

• o değil de ben feride ismini çok severim

• Benim ismim Hatem. Ama eski ya da yeni mi bilmiyorum. :)

• Eski isimler cidden hiç hoş değiil

• ismin türkçe anlamı var ise kötülüğü, şirreti, vs andırmıyor ise ismin eskisi yenisi olmaz. biri tehiten beri yüz yıllardır kullandığımız isimler diğeride uydurukça isimler ( hepsi olmasada) eğer bir anlam ifade etmiyorsa o ism değildir.

• klişeleşiyor artık o isimler çok vardı ve insan zamanında düşününce ulan herkes te mustafa var diyor tabi bazıları yine aile büyüklerinin ismini koyarak yaşatmaya calisiyor cocuklarına şimdi ise o da pek kalmadı farklı isimler türüyor bir belirli bi zaman sonra bizim çağımız geçince daha çeşitli isimlere gidilecek belkide ayşe fatma mehmet mustafaya geri dönücekler. kim bilir

• Bence isimlerde ne kadar anlam varsa koyulması da o kadar doğru olur...

• Engüzeli mi? Neye göre belirlenirki bu?

Aleyna koyuyor çok kişi mesela, oysa anlamı lanetlenmiş.

En anlamlı isim en güzelidir :)

• işte bende bunu diyorum. aleynanın anlamı üzerimize demektir. cümle içerisinde kullanırsan cümlede kullandığın diğer kelimelere göre ve anlatmak istediğine göre olur. misal taleel bedru aleyna ( ay doğdu üzerimize ). daha öncede açıkladım. biraz daha detaylı açıklim. ala bir harfi cerdir. manası üzerinde demek. ingilizcedeki on gibi. na zamirdir. nahnu zamirinin kelimenin sonuna geliş halidir. manası biz demek. kadın içinde erkek içinde aynıdır. birleştirince aleyna olur ve anlamı üzerimizedir

• Yahu sana doçent adamdan bahsediyorum, çıkıp kameralar karşısında üfürecek hali yok ya?

İlk verdiğim haber linkinde şöyle bir şey var bak: "Aleyna sıkça duyduğumuz bir isim ama anlamı üstümüze bela, sıkıntı aksın demektir."

Ayrıca böyle olmasa bile bu ismin tek başına bir anlamı yok. Kızına üzerimize diye seslendiğini düşün.

• 6 sene imam hatip okudum yeterlimi? sen internete güvenipmi ahkam kesersin hep

• Öncekileri Göster
  • Alperen ,Muhammed (Ama bu ismi taşıması zordur ), Taha ,Furkan...Güzel isimler

• emre :D adım cekicidir...

• çağa da uymak gerek tabi.de suyunu da çıkarmamak lazım berkcan merkcan ...bi de kız isimlerinin sonuna su eklemeye başladılar.

aysu bengüsu suborusu

• Çoğumuzun ismi arapça yada farsça onların kültürlerinden çok etkilenmemizden kaynaklanıyor bu . Bence değişiklik iyidir .

• Çok iyi bende kesinlikle çocuklarıma arapça yada farsça isim koymayı düşünmüyorum

• 2 ismim var her ikisi de türkçe.. =)

• Bengisu Cafercan Çükentay Bögütay felan .

• mesela ben ailemdeki isimlere bir bakıyorum çoğu arapça farsça kökenli isimler ailemin bana koyduğu isimde arapça eğer ileride nasip olurda çocuğum olursa Türkçe kökenli bir isim koymayı düşünüyorum. Bunu dine asilik olarak algılamayalım sadece özümüzü unutmamalıyız.

• teşekkür ederim :)

• kesinlikle katılıyorum

• İsim insana huzur vermeli anlamlı olmalı..

• eski isimleri seviyorum ben nesi var gayet güzel

cocuğumun ismi kesinlikle türk ismi olacak

• tibet'de güzel bir isim :)

• osman ismail ?

• Batıya özenti akımı...

• Daha Fazla
Yükleniyor...