Eski isimler mi daha güzel yoksa yeni isimler mi?

Arkadaşlar eskiden Ayşe, Fatma, Emine, Ahmet, Mehmet, Mustafa, Selim, Hüseyin vs isimler vardı. Şimdilerde ise Buse, Aleyna, Esila, Ecrin, Berk, Buğra, Sarp vs isimler var. Neden isimler değişiyor? Eski isimler mi daha güzel yoksa şimdikiler mi? Size göre en güzel isimler hangileri?

0|0
107|84

En İyi Kız Görüşü

Günün KS Videosu

Neco yanıtladı: Kadınları çözdünüz mü?

Kızlar Ne Diyor 107

• eski isim dediniz dediniz, yenileri hep berkecan, aleyna gibi isimler oldu. eski isimler candır.

2|2
  • isim bir boncuktur aslinda. anlamli olmasi onemli ve bence kuranda gecmesi lazim. diger tarafta kuranda gecen isimlerle anilip uyandirilacagiz. isimsiz kalmiyalim olunce diger tarafa gidince. yeni isimler guzel ama eski isimler daha onemli benim icin. ogullarimi isimleri ikiside guzel ve kuranda gecmesine onem gosterdim Kadir Kenan

1|0
  • isimden isime değişir

1|0
  • İsme göre değişir bazı isimler yeniden kullanılmaya başlanan eski Türk isimleri mesela.

İlla ki Zeynep,Elif vs eski görülmemeli.

1|0
  • Şimdikiler.

0|1
  • Zevke kalmış...

1|0
  • Aslında anlamına göre değişiyor..

Fakat eskiden klasikleşmiş bilenen anlamlı isimler vardı şimdi İster kutsal kitabımızdan olsun ister doğadan olsun anlamı güzel ve çeşitli bir çok isim çıkıyor..Buna göre yeni daha güzel..

1|0
  • bence biraz caga uygun isimler olmalı .. eski isimlerin arasında da caga uygun cok guzel isimler var.. aksine yeni isimlerin arasında hic uygun olmayan tuhaf isimlerde görebiliyoruz.. birde hem caga uygun hemde eski bilinen kaliteli isimler vardır mesela bana göre alpay bu isimlerden biri:)

1|0
  • eymen doruk özellikle doruk ismine bayılıyorum mükemmel bence kızlardan hiç düşünmedim valla yazsam bile yazmış olmak için yazarım şuan

1|0
  • Yeni veya eski olması önemli değilde, esas olan anlamlı olmasıdır. Son zamanlarda içinde "Ada, Can ve Su" geçen isimlerden gına geldi. Bu bir furya galiba. Her dönemin kılık kıyafet, konuşma, isim gibi belli bir modası oluyor. Bu da geçecek, yenileri gelecek diye düşünüyorum. Eskilerden Döne, Satılmış, Dudu, Şahverdi gibi isimlerin yaratıcılarını da merak etmiyor değilim... Ve sonuç olarak diyorum ki: Anlamsız hiç bir şeyi hayatınıza almayın lütfen... :)

1|0
  • anlamları güzelse sorun yok da , sonuna -ye eki eklenince genelde kızlrda çok komik oluyor , yeni nesile zıt geliyor...

1|0
  • erkeklerde eski isimler kızlarda yeni isimler

1|0
  • şükufe ,necmettin,abdurrahman,hayriye,

2|1
  • eskiler daha iyi mesela zeynep

0|0
  • arapça isim koymam çocuğum olursa

1|0
  • arapça isim takmam çocuğum olursa

3|0
  • özenti abidesi..

2|0
  • Eski isimler daha anlamlı bence :)

1|0
  • en güzel isim hiç kimsede olmayan isimdir özgün yaratıcı nadir bulunandır

2|1
  • benim adım elifnaz bir oğlum olursa adını eren koyacam :) hayalim

1|0
  • Abuk subuk arapça isimler koyuyorlar hiç beğenmiyorum öyle isimleri türksünüz siz yöa adam gibi dilinizde bizimde kolay söyleyebileceğimiz isimler koyun

1|2
    • türkçe saf değilki canım farsça arapça hatta kürtçe kelimeler var ingilizce kelimeler de tek tük var. abuk sabuk konuşan sensin asıl

• Millet o kadar saçma isim koyuyor ki sirf söylenisi kulaga hos geliyor diye isim koyanlar var.

ismin anlami güzel olmadiktan sonra yeni eski farketmez.

1|0
  • ben biraz eskiciyim . yeni isimler hiçte hoşuma gitmiyor farklı olacaz diye millet iyice cıvıttı misal esila nedir ya :D ayşe koy daha iyi

1|2
  • ben şimdiki isimlerin gelecekte dede-babaanne olduğunu düşünemiyorum :D Berk dede melisa babaanne falan :D Ne biliyim eskiler daha iyiydi sanki

0|0
  • Satılmış ismi nasıl bir psikolojiyle koyulur gerçekten çok merak ediyorum.

2|0
    • satılmış diye bir arkadaşım var :)

• O ismin anlamı çok büyüktür. Onu da belirtelim.

• belirt o zaman anlamını arkadaş bilmiyorsak giderelim cahilliğimizi

• vala eskilerden güzel yenilerden çirkin olanlar da var, nasıl ki ahmet hala kullanılıyorsa ve pek çoğumuzun kulağına kötü gelmiyorsa, canberk, cangül gibi bazı isimler de ters gelebilir yani...

1|0
  • Ayse ismine Hamza ismine Abdullah EbuBekir isimlerine bayiliyorum benim için eskimez bu isimler

2|4
  • anlamlı olmalı isim sürekli söyleniyo sonuçta marjinal olcak diye aptal aptal isimler koyuyolar anlamsız

1|1
  • valla artık o kadar saçma saçma isimler türüyo ki insanlar nerdeyse artık eşya,meyve isimleri koymaya başlayacak eski yeni o kadar fark etmiyoda anlamı güzel olsun yeter

ama satılmış döndü gibi isimlerden nefret ediyorum o ne öyle la ..

1|0
  • erkeklerde eski kızlarda yeni isimler hoş örneğin kızım olursa hayal yada masal yada yağmur koyucam oğlum olursada kaan

1|0
  • Kızlar Devam
    77

Erkekler Ne Diyor 84

• bence anlami olan bütün isimler güzeldir.Anlami olmali.

1|0
  • ortalık ahmet mehmet ayşe doldu ondan yeni isimler rövanşta :) eski isimlerde güzel ama değişmeyen tek şey değişimin kendisidir .

1|0
  • 0|0
  • İsmimi sewiyorum ama TÜRKİYE de çok bu yuzden sıkıntı oluyo biri ahmett diye bagırıyo ulan bu kim diyom baskasına bagırtıyo :) çok basıma geldi :D İmine göre değişier Berk sewmem Fatma da sewmem... Yeni eskiye bakmıyorum ben ama eski isimler PEYGAMBER ismi oluyo yeni isimler vıttırı vızık şeyler :)

2|0
  • Extrem olmadığı sürece isimlerin güzelliği verildiği kişinin karekterine bağlıdır. Yani " İsmi" onu taşıyan kişi güzelleştirir.

1|0
  • Berkecan oğulcan canberk gülnisa mümkünce çift isim konulmasın cok itici geliyor.

bide abuk sabuk isimler koymasınlar.

1|0
  • sinirlenmek istemiyorum ama sinirlenmemek elde değil.. canım kardeşim buğra isminin kökenini araştırdın mı sen, öztürkçe aslını gördün mü? büyük başarılı güçlü hükümdarlara verilmiş bir öztürkçe ismi onca arapça farsça ismin arasına koymak niye.. insanın keyfi kaçıyor yeminle..

1|0
  • Bence Frikik class isim.

1|0
  • tabiki eski isimler hiç anlamam tuhaf tuhaf manasız anlamsız isimleri

1|0
  • Eskilerden de güzel isimler var yenilenden de şimdi kızın tekinin adı Fatma oluyor iki tane ergen, olgunlaşmamış çocuk kız biraz kızınca erkek Fatma diyor bunu gören anne kızına o ismi koymak istemeyebilir, çocuğun adı Emrah oluyor kaç tane Emrah tanıdıysam küçük diye dalga geçtiklerini gördüm şimdi bu adamda kalkıp değişik bir isim arar tabi ki öte yandan bakire olmamak = modern olma gibi saçma kavramı düşünen insanlar var bunlarda sanki farklı bir dünyanın insanıymış gibi isim beğenmez nerede acayip bir isim var onu koyar, kimiside bu isimden çok insan olur farklı bir şey koyalım diyor, durum bu.

1|0
  • eski isimleri seviyorum ben nesi var gayet güzel

cocuğumun ismi kesinlikle türk ismi olacak

1|0
  • eskilerden kötü olan bişi yokki zaten

0|0
  • ha bu arada adım naci çoğu beğenmez ama anlamı çok hoşuma gider benim kurtulan selamete eren demek

1|0
  • eskilerden yanayım

1|0
  • Çoğumuzun ismi arapça yada farsça onların kültürlerinden çok etkilenmemizden kaynaklanıyor bu . Bence değişiklik iyidir .

1|1
    • 2 ismim var her ikisi de türkçe.. =)

• Çok iyi bende kesinlikle çocuklarıma arapça yada farsça isim koymayı düşünmüyorum

• ben eski isimlerden yanayım. örneğin yeni isimleri yaşlanınca hayal edemiorm "berkcan dede" "melisa nine"gibi şeyler olacak :)

1|0
  • şuna iyi demek yanlış olur hepsinin kendisine göre bir anlamı vardır. bence

1|0
  • isimlerin hepsi güzel ya.. ben alayını beğeniyorum.. yeterki yabancılaşmasın isimler..

Yakında Kılark falan diye isimlerde türer..

Benim hoşlandığım isimler içinde mesela..Fulya, Bahar, Fatoş, Açelya,

Tonguç, Zoral, Batuhan, bunlarda ilginç gelen isimler..

Şahsen benim beğendiğim isim Alpcan :) Sevimli bıcırık bi cocuk ismi :)))) hihihi :D)

1|0
  • Yeni isim koyma bir moda oldu, anne babanın kendini ifade etme amacı gibi görülüyor.

Ada ve Su son zamanlarda çok gördüm.

Talha, Sümeyye ve sonu nurlu isimler de çok moda bu ara.

Çükütay, Borusu, Termoscan da benim ailelere önerdiğim isimler.

1|0
  • yenilerde güzel eskilerde tabi senin zevkine kalmış birşey o :)

1|0
  • Batıya özenti akımı...

1|0
  • Bence o yeni isimlerin manasını bilmeden koymamak gerek kimse kızına oğluna kötü manalı isimler koymak istemez heralde.

1|0
  • en iyisi bir eski bir yeni isim koymak..

1|0
  • Eski isimler çok iyidir abi çok iyi hemde. Şimdiki isimleri anlayamıyorum. Bakın Furkan ismi benim ismim oluyor :D Eskide sayılmaz yenide. Kur'an'da da geçer ve gayet moderndir. Anlamı zaten çok güzeldir. Bunun gibi isimler bence çok hoş :)

1|0
  • valla ahmedin alinin velinin aysenin fatmnın eminenin yerini kimse alamaz sarp mıs arp mıs bos isimler benimkide yeni ama ben eskileri daha cok sevyrm

1|0
  • Bengisu Cafercan Çükentay Bögütay felan .

2|0
  • nerde o eski okşanlaaarr

2|0
  • o değil de ben feride ismini çok severim

1|0
  • İsim insana huzur vermeli anlamlı olmalı..

1|0
  • Eski isimler cidden hiç hoş değiil

1|0
  • Erkekler Devam
    54
Yükleniyor...