29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmiş? Ne düşünüyorsunuz ?

Van'daki depremi bahane ederek Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal etmişler. Biz Atamızın evlatları olarak bu gibi olayları bahane etmeyerek her türlü kutsal bayramımızı kutlarız buna kimse engel olamaz !

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu ülke ne zorluklara gögüs germiştir.siz hiç görüp veya duydunuzmu bir gün olsun milli bayramlarımızdan birinin iptal oldugunu.?deprem veya terör olaylarını kılıf olarak görüp arkasına sıgınanların "cumhuriyet"döneminin sona ulaştırmaYa çalıştıkları bir eylemdir.Unutmuşlar galiba "vatan" için topraklarını kan ile sulayan atalarımızın bizlere bir "cumhuriyet" hediye ettiklerini,kimin hakkı var ki,bu anlı şanlı Türkiye Cumhuriyetinin "Cumhuriyet" bayramını iptal etmeye.Yanlış bir karar hemde çok yanlış.!

• Eksileyen zihniyetlere inat elimde olsa sonsuz artı koyardım.Yazdıklarınızın her kelimesine sonuna kadar katılıyorum.

Erkekler Ne Diyor 8

• 1999 depreminde iptal edilmemiş ve sade törenlerle kutlanmıştı. Şimdi yine öyle yapılmalıydı.

• M.KEMAL ATATÜRK çok hasta.Doktorlar; "Gitmeniz intihar" diyor ama O "hayır" diyor."Halkın morali bozulur, kutlamalar olacak ve ben gideceğim"...peki ya şimdi ? adamlar cumhuriyet bayramının kutlanmasını iptal ediyolar ya.. o kdr şehit boşuna mı öldürüldü ? onları anmak güzel olmazmıydı yarın? sadece 3 gün sürdü ya onları konusmak ve üzülmek...

• Bildiğim kadarı ile resmi kabul törenleri yapılackaçelenk koyma işemide yapılacaksadece resmi geçit töreni yapılmayacak ama bagdat caddesindeki fener alayı yapılacaktümden iptal değil kismi iptal var. bence oradaki insaları düşündüğümüzün güzel bir göstergesi

• ne alakası var. madem ki hepımız bu vatanın evladıysak vatanımızı sevıyorsak. vatanımız topraklarında gercekleşen boyle acı bır olayın arıfesınde kutlama yapmamalıyız. tekirdagda bızım vatanımız dıyarbakırda. izmirde malataya da... bu kadar basit.

• okunmasa ne olur? ne fark eder? okunsa ne olur? ne degişir? terör biter mi mesela?

• afedersiniz ama kutlamasını yaptığımız şey CUMHURİYET BAYRAMI... davul zurna tutalım demiyoruz...resmi tören geçiti ve İSTİKLAL MARŞI'nın okunmasının kime ne zararı var ki ?

• bence en doğru karak biz bir ülke olarak tek vücut isek o zaman bir yerimiz ağrırken nasıl sevinebiliriz ki

• sivil iradeye engel olamazlar..görürsün :)

• Anlamıyorum. Caddelerde boş boş gezen tanklar, silahlar falanlar filanlar ne işe yarayacak. Bırakalım artık bu gösteriş merakını. Adamlar keleş silahlarla ülkeyi bölecek neredeyse, sen Vatan Cad. üzerinden tank geçir. Yemezler. 29 Ekim artık KUTLANILMASI gereken bir gün değil, OTURUP DÜŞÜNÜLMESİ gereken bir gün olmalıdır...

• Hak veriyorum sana. Ama artık kutlanacak bir bayramımız yok. Haydi ayaklanalım kendi bayramımızı tekrar kendimiz kutlayalım. "Onlarla" değil, bu ülkeyi seven gençlerle, yaşlılarla gazisi ve şehidiyle "biz bize".

• Allahın ş...lerine oturup düşünmeden oy verirlerse olucağı budur ! şimdi oturup düşünme vakti değil ayaklanma vaktidir ! ve göğsümüzü gere gere cumhuriyet bayramımızda şanlı bayrağımızı göklere yükseltme vaktidir diye düşünüyorum.

• Az öncede benzer bir soruya cevap verdim.İptal edilmemeliydi.Hükümet yetkilileri her zamanki gibi yine gaf yaptı.

Kızlar Ne Diyor 11

• bir bayrama el atmadığı kalmıştı onu da yaptı...

• dogru karar.bence de 600 ölü binlerce yarali varken milletimizin bir kismi kan aglarken kutlamalar yapilmasi yanlis olur.1 sene kutlama yapilmadi diye cumhuriyet yikilmaz.diger seneler yapilir olur biter.

• iyi ne güzel siz dogru düsünmeye devam edin.

• Kusura bakma ama her sene cumhuriyet bayramımız kutlanıyorken bunu bahane edipte kutlamamaları ne kadar yanlış ! Bence çok yanlış düşünüyorsunuz.

• Tarihte bugün ; 28.10.1923 Mustafa Kemal Atatürk Çankaya Köşkü'nde verdiği akşam yemeğinde, "Yarın Cumhuriyeti İlan Edeceğiz" dedi.- 28.10.2011 şu anki hükümet "Yarın kutlamalar iptal" ...YORUMSUZ...

• Bu yüce bayramın kutlamaları iptal edileceğine çalgılı çengili evlendirme programları iptal edilmeli önce!Onlar saygısızlık değil de bir ülkenin yeniden doğuşunu kutlaması mı saygısızlık? Ülke iyice çıkmaza doğru gidiyor ve bunu izlemekle yetiniyoruz.Ne acı!

• rte nin planlarından yalnız birisi

• Saçmalık resmen

• dimiii yaa...sanki deprem olmasa idi..van yada doğuda Cumhuriyet Bayramı kutlanacaktı !

• Kesinlikle katılıyorum bahane. Bugün 2 polisimiz daha sehit oldu.. Bir ay icinde 30a yakın sehit verdik, inadına ve inadına kutlamalıyız.. Kutlayacağız! Bu vatan birdir, hic bir olumsuzluk bizi ümitsizlige sürükleyemez..

• asıl şu günlerde birbirimize kenetlenip daha da çoşkulu kutlamalıyız.yarın bağdat caddesinde fener alayında olacağız siviller olarak.

• Kesinlikle katılıyorum.. sanki cumhuriyet bayramı değince, göbek atıp partimi veriliyor.. Cumhuriyet be! istiklal marşını okuyup bir kaç şiir söyleyecektik.. hepsi bu... ama asıl amaçları bu değil..deprem felan bahane... cumhuriyet bayramını kutlamak ağırlarına gidiyor!

• Resmi kutlamalar iptal ama siviller devam yarın bağdat caddesindeyiz.

Yükleniyor...