• Sor
  • Bence

Müzik kulağı nasıl gelişir ??

Müzik kulağının gerçekten ihtiyaç duyduğu şeyler nelerdir . Çok çeşitli kaliteli müzkler dinlemeye çalışıyorum , yalnız , çok verimli olmuyor ,... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Çok müzik dinleme ile gelişebilir. Babam Tanburi, abim neyzen küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içeyim müzik kulağımın iyi olduğunu söylerler. Belkide küçüklükten itibaren gelişmesi lazım belirli bir yaştan sonra gelişiyorsa çok fazla değildir sanırım. Bir sitede şunları görmüştüm belki yardım olur size. link

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 6

• aslında bu bir yetenek.her innsanda müzik kulagı farklı ölçülerle gelişir.kiminde hiç gelişmez.ama zaten ben bu yetenege sahibim diyorsan müzik dinlemek yetmez.müzikte yapmalısın.dinlediğin bir sesi sende çıkarabiliyorsan müzik kulagın gelişmiş demektir.

• Eğer kulak yoksa yapacak birşey yok eğer varsa doğuştan gelir geliştirebilirsin biz yetenek sınavına girerken earmaster diye bir program kullanıyorduk ordaki alıştırmaları yapabilirsin bol bol solfej okuyabilirsin doğru sesle,fernand fontaine ritim ve bona kitabını alıp çalışabilirsin.

• bir enstrümana başla. metronom ile çalış. basit ritimlerle başla sonra ilerlet. ritmi kaçırmamaya çalıs. çok dinle. zamanla gelişir. dinlediğim bir melodiyi aynen çıkartabilen birisiyim artık.

• benimde çok kötü dostum, flüt çalarken bile zorlandığım oldu :D

• :D içime su serptin dostum :D

• beterin beteri var içini rahat tut :D

• el işi nasıl beceri kazandırıyorsa o şekilde

Yükleniyor...