Bildiğiniz sünnetleri paylaşır mısınız?

"ümmetim bozulduğu zaman kim benim sünnetime sarılırsa yüz şehit sevabı kazanabilir." Hz. Muhammed (s.a.v) Evet sünnet-i seniyyeye uymak şüphesiz ki çok kıymetlidir.Bazı sünnetlerYemeğe besmele ile başlamakSuyu üç defada içmekYatarken sağ avcunu yanağının altına almakDevamlı tebessüm etmek...Peki sizin bildiğiniz sünnetler hangileri?

Güncellemeler:
Yumurta ve sogani kullanmadan once yikamak
Meyveyi ayri kabugunu ayri kaba koymak
Elini yikarken agzini da yikamak
Ayakkabiyi giymeden once ters cevirip silkelemek
Dustan sonra ayaklari soguk suyla yikamak...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 9

• 1- ) En çok Pazartesi ve Persembeleri oruç tutardi. Neden böyle yaptiği Pazartesi ve Perşembe Allah'a sunulur. Sorulduğunda da su cevabi verirdi: " Ameller her pazartesi ve persembe Allah'a ( c.c.) sunulur. Oruçlu iken amelimin Allah'a (c.c.) arz olunmasini severim. Her Müslüman affedilir. Ancak dargın olan kisi müstesna. Cenab-i Hak meleklere onlar için "bunlari geri birakin" der.2- ) Cumartesi ve pazar günleri de umumiyetle oruç tutardı. ve söyle derdi: " Bu iki gün müşriklerin bayram günleridir. Onlara muhalif olmaktan hoşlanırım.3- ) Yüzüğü gümüştendi, yüzüğü akik tasıydı.4- ) Gözleri uyurdu lakin kalbi uyumazdı.5- ) Ahlaki Kur'an' di.6- ) Umumiyetle cuma günü yıkanırdı, bazen de terk ederdi.7- ) Çocuklara karşi çok merhametliydi.8- ) Su içtiği zaman 3 defa nefes alir, üç nefeste içerdi ve " Bu daha mutlu, daha afiyetli ve daha sağliklidir. " buyurdu.9- ) Gece kalktiği zaman ağzini misvaklardi.10- ) Son derece merhametliydi. Birisine bir sey vaad ettiği zaman imkani olduğunda mutlaka o vaadini yerine getirirdi.

• Serdar Tuncer'den dinlemiştim bunu :yapacağımız işlerde "Allah bu davranışı seviyor mu?" diyerek başlayalım.sevdiği şeyleri yapalım.hep sevdiği şeyleri yaparken bir süre bakacağız ki sevmediği şeyleri de yaparken "Allah bunu sevmiyor" deyip hemen o kötü olayla aramıza perde koyarız.pek anlatamadım ama yaptığımız her işte bu sorgulamayı yaparsak zaten bütün hareketlerimiz sünnet gibi olur.keşke daha fazla yardımcı olabilseydim.

• Tirnaklarini sirali degil atlatarak kesmekTam kesin bilmiyorum ama sanirim bi bayanin internetdahi olsa tanimadigi bilmedigi imsanlarla konusmasi hele hele boyle sinirsiz sansirsuz cinsel sorularin sorulup herseyin ortada oldugu bi yerde senin gibi lerin gelmemesi gerektiginin farzmi sunnetmi oldugunu bilmiyorumMadem o kadr tutucu sunnete suskunsunde senin ne isin var burda

• 100 şehit sevabı almasamda olur yeter ki ümeti bozulmasın

• Beyin denilen et parçasının örümcek ağı toplamaması da bir sünettir.

• beyin et değil sinirdir dostum.

• Yok öyle bir şey.

• Gece herkes uyurken kalkıp teheccüd namazı kılmak

• erkek sıpalarının sünnet olması da sünnet değil miydi? en pratik bu geldi aklıma

• sakal bıakmak da sünnet

• yemege besmeleyle baslayip hamd ile bitirmekbir isi yapacam demeden once insaallah demeksag tarafa yatmakeve girerken selam vermeksuyu 3 defada icmek icmeden once besmele cekmeksag elle yemek...

• verdigim siteye mi bakiyorsun :)

• Verdigin site?

Kızlar Ne Diyor 4

• söylediklerin ve güncellemedekiler hariç,yüzmeyi öğrenmek,evlenmek,takke takmak(ibadet ederken),sofradan tam doymadan kalkmak,Sofrada yeşillik , evde sirke bulundurmak,kına yakmak..ayrıca Unutulmuş bir sünneti meydana çıkarmak, çok kıymetlidir. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:(Unutulmuş bir sünnetimi meydana çıkarana yüz şehid sevabı vardır.) [Hakim]

• Eve girerken selamun aleyküm demek.. Melekleri selamlamak yani.

• Kardeşimin sünnet düğünü geldi aklıma 98 senesi.

• harika konu ya , abdeste uzuvları 3 kere yıkmak , selam vermek , tuvalate sol , camiye sağ ayakla girmek ..

Yükleniyor...