Çok iştahlıyım, bu durumdan bıktım, sürekli bir şeyler yemek istiyorum nasıl kurtulacağım bundan?

Kendimi bildim bileli böyleyim ben. Hayal ettiğim şey sürekli yemekler.. Kilo sorunum yok ama zayıf da sayılmam, 60 kiloyum işte.. Neyse benim taktığım konu artık iştahıma boğazıma yetişemiyor olmam! Hamburgerciye gidip 3 menü üstüste yemekten bıktım! Bütün param boğazıma gidiyor.. Aslında çoğu zaman kendimi tutuyorum ama istediğim şeyi yemezsem beşım ağrıyor.. Sizce bu iştahım psikolojik mi? Zihinsel besleniyorum galiba.. Yazın KS dekiler bilir, canım deniz börülcesi istemişti ve 4 demet alıp pişirdim ve hepsini yemiştim annem oha demişti:( Ben neden böyleyim, ve nasıl kurtulurum? Ailede benim gibi iştahlı kimse yok herkes zayıf ve iştahsız :(

Güncellemeler:
arkadaşlar çok aşırı su içiyorum bu metabolizmayı mı çalıştırıyo acaba..
içinizde 6 lahmacunu bi oturuşta yiyen yoktur!
Arkadaşlar kızmayın son güncelleme:) link bu kadın gibi bi vücut tipim var, sizce yemeyi bırakırsam zayıflar mıyım biraz daha? Su içmek de iştahımı açıyor olabilir mi? Şişmanım aslında ya dimi:( 60 kilo değilim şu sıra zaten 64 falanım:(((

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kuzucuk muhtemelen mideden beyne giden sinyalde bir bozukuluk olabilir. Aynı sorun arkadaşmda vardı. Daha fazla yemek yer ve daha fazla alkol almasına rağmen sarhoş olmayı bırak tatlı bile olmazdı. Muhtemelen bu tarz bir şey.

• kuzucuk anlatamam sana nasıl yemek yiyorum:D

• can boğazdan gelir be kuzucuk :) yemeye devam et ama hareketi de bırakma. Bol bol hareket et

Erkekler Ne Diyor 12

• Bence insülin hormonuna baktırmanda fayda var.Strese bağlı bir durumda olabilir tabi ki.

• insülin dengesizliği olabilir, psikolojik olabilirgit bi test yaptır

• Sen , kendini kandırıyosun ve yemek yemeyi hayatının merkezi haline getirmiş, oyle kalması için de bir sürü akla uydurmalar ( su içmek iştahımı açıyor mu ) yaratıp o hazzı elde olmayan sebeplere bağlı gibi gösteriyorsun kendine. Yemen ihtiyaçtan değil , psikolojik ve elde etmenin en kolay yollarından biridir. Yemek çok kişide bir başka ulaşılmaz konudan kaçış ancak aynı zamanda başka bir elde etme ile de yer değiştirmeden ibarettir. Kilonun da çok olmadığını söylesen de , bu hızla gidersen 2 yıl sonra ne ortaya çıkacağını şimdiden düşünmen iyi olur . Bir de bunun getirdiği şeker yada tansiyon ile genç yaşta uğraşmaya başlarsın.Bir diyetisyenle değil bir piskolog ile görüşerek bu eğiliminin altındaki o başka nedenleri bulman ve yüzleşmen gerek. Bundan sonra böyle dibini tüketen yeme konusunu yavaşlatır , biraz da spor yaparsan aranılan kız olursun. Boğaz öyle birşeydir ki , karşındakinde sevgi ilgi bırakmaz zaten senin de yemek dışında harcayacağın kalan vaktin olmaz. Boşar seni alan , ona göre .

• demek ki üşengeçliğin faydaları varmış. ben yemek yemeye bile üşeniyorum :D

• hahaha bazen bana da oluyo o zaman hemen yemeksepeti.com:)))))

• Tarcin cayi ic tarcin istahi kesiyor .

• Elbette çalıştırıyordur. ama boğazına engel olamazsan, yakında yediklerin vücüdun stok yapmaya başlayacak.

• yok ya, 30 yaşındayım, yapmaz herhalde:) bu yaştan sonra..

• Benim Resim albümüme bak... Nereden nereye resmini görünce spor ve düzgün beslenmenin farkını göreceksin.

• Bende öyleydim... Bir dönem, geciçi ama buna bir son ver... Geri vermesi zor oluyor.

• maşallah... çok fazla enerji tüketiminden kaynaklanabilir...kilo almıyorsan sorun yok bence

• yani bu kadar yememe rağmen son 10 yıldır hala aynı kilodaysam kilo almıyorum:D ya da vücudum alıştı artık herhalde:)))

• Yiyenden değil yemiyenden korkun demiisler...

• bende öyleyim panpa.ektomorf vücut tipinde olmalısın.ne kadar yesende kilo almıyorsun.en azından normal birisinin ki kadar.bende kilolu bi insana göre en az %50 daha fazla yiyorumdur.döner mi yiyorum.en az6 tanesi dişimin kavuğunu doldurur.o derece yani.65 kiloyum ve ağıır sporlarla da uğraşıyorum.dolayısıyla kilo almam hem çevresel etmenlerle hemde genetiimle alakalı olarak imkansız oluyor.bu güzel bişey.para konusunda ise sıkıntı yaşamak istemiyorsan evlenceğin kişinin paralı olmasına birazdikkat etmen gerkir diye düşünüyorum.

• yani iyi bi işim var ama benm boğazıma para dayanmaz! :( biliyorum nefsime hakim olmam gerek ama olmuyooorr:( neyse ki metabolizma normal çalışıyor sanırım ya zayıf oluyorum ya balıketli

• Öncekileri Göster
    • hem sana bi tavsiye daha.sağlık için tabii ki :D birileri sorarsa da daha güzel görünmek istediğimden filan dersin bişeyler.ben sağlığım için yapıyorum dediğimde alay etmişlerdi de :D neyse geçelim burayı.şimdiden spora başla.taekwondo gibi,atletizm gibi bişeyler olursa çok iyi olur. ilerde kilo almazsın kolay kolay.ama bırakmaman lazım.bıraktığında bi anda kilo almaya başlıyorsun.ben bi kaç aylığına boşladım daha ilk 2 ayda 4-5 kilo aldım.sonradan diyetle ffilan verdim.baya da zor oldu :S

• voov.güzel itiraf :D 1-2 kilo olsa hadi neyse diyecemde :D su içmek iştahı kapatır.ne kadar çok içersen o kadar iyi.keşke sende ki yağlar ben de olsa diyecem de yok işte :D onları kasa çevirmek çok güzel olurdu aslında benim için :)

• ben bir oturuşta 13 kır pidesi yedim

• afrikaya taşın :)

• ya da gaziantepe! mmmMmmmM yemeklerine bayılıyorum=p

• Öncekileri Göster
    • oooooooooooh mis gibi olurdu!

• sorun yok
      balıketli bayanları erkeler sever
      sevgilin var mı ?

• Büzenli olrak bende çok yiyorum hattimi açıyorum gerci çalışıyorum bu durumda eritiyorum da.. sende çalışıyorsan enerji çok harcıyorsan sorun olmaz bu iştahın ;)

Kızlar Ne Diyor 5

• oha cidden çok yiyorsun sen.

• 3 mönü mü? 4 demet mi? Maşallah...Bu aralar beynimin doydum sinyali vermediğini düşünüyordum ama beterin beteri varmış.Doktora görün bence.

• sen hiç 6 lahmacunu bi oturuşta hiç kalkmadan yedin mi? ben yedim işte:(

• Ben en fazla 2 tane yiyebiliyorum. Sorunum öğünlerimin sık olması.

• 3 menü mü! bu durumdan rahatsızsan ve bırakamıyorsan psikolojiktir bence. depresyonda olabilir misin acaba..

• belki de bilmem ki.. ama çocuklugumdan beri böyle..

• o kadar yemeye 60 olunmaz çık yukarı biraz daha :ı

• yediğin halde kilo alıyomusun?

• ya kilom normal hep aynı kilo , 60.. boyum da 1.67 .. değişmiyor neden bilmiyorum

Yükleniyor...