Evlilik korkusu yaşıyor musunuz? Sizde bu korkuyu yaratan sebepler neler?

ksBence a
Günümüzün en yaygın fobilerinden biri olsa evlilik fobisi...

KizlarSoruyor'da "evlenmekten korkuyorum" terimlerini arattığınızda bu konuda kızlardan ve erkeklerden yoğun bir şekilde soru geldiğini görüyoruz. Yine geçtiğimiz günlerde @__alice__ , Kızlar Neden Evlilikten Korkarlar? bence'si ile kızların bu konuya yaklaşımına değinmişti.

Peki sen evlilikten korkuyor musun ve bunun sebebi tam olarak nedir?
Geçinememe ve boşanma ihtimali
Aile kurma ve çocuk yapma sorumluluğunun ağır gelmesi
Hazır hissetmeme
Maddi olanaksızlıklar
Nişan düğün gibi merasimlerin getirdiği stres
Daha iyi bir eş bulma isteği
Evlenmekten korkmuyorum
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Evlilik korkusu yaşıyor musunuz? Sizde bu korkuyu yaratan sebepler neler?