Kadına şiddet neden bu kadar arttı?

Son zamanların en güncel sosyal sorusu bu. Siz neler düşünüyorsunuz? Sizce kadına şiddet vakaları niçin bu kadar arttı?

En İyi Erkek Görüşü

• Bence sebeplerinden bazıları artık kadına uygulanan şiddete gelen cezaların caydırıcı değil "özendirici" olması.

Artık 13 yaşında bir kıza tecavüz etsen bile alacağın ceza çok komik. Pedofililere gün doğdu resmen. Artık bir kaç yıl hapiste yatmayı göze alabilen istediği çocuğa tecavüz edebiliyor.

Kadına şiddet uygulanıyor deyince "aile içi işlere biz karışamayız" diyen adalet bakanları gördü bu ülke. Bu sebeple artık kadına şiddet ve tecavüz toplum tarafından ve daha kötüsü devlet tarafından benimsenmiş durumda. O derece ki kız arkadaşım kendisine laf atan polislerden bahsediyor. Ankara'da bir arkadaşım peşine takılan bir sapıktan kurtulmak için polise gittiğinde "sen de bu kadar güzel olmasaydın" cevabı alıyor. Ücretsiz eğitim isteyen genç kızlar saçlarından sürükleniyor. Hamile bir kızın karnı polis tarafından tekmelenerek çocuğu düşürüyor. Devletin savunması ise hamile insanın ne işi var protestoda oluyor. Bunlar verilebilecek yüzlerce örnekten seçtiğim bir kaç hatırlatma sadece. Kadınlar korunmak için sığındıkları devletten bile şiddet ve taciz görüyor.

Ben bulunduğumuz durumda kadınlara karşı şiddet ve tacize karşı yapılan caydırıcı herhangi bir önlem göremiyorum. Bu sebeple halkta ve devletin içinde bu zihniyet olduğu sürece kadınlarımızın gördüğü şiddet malesef artarak devam edecektir.

• +1

• ama gercekten sizce 13 yasindaki bir kiza tecavuz eden kisi cezasi neolursa olsun kafasi basarmi. onun yapan zaten insan akilisi degil .. onu dusunecek yapiyi beyne sahip oldugunu bile dusunmuyorum o insanlarin..! cezamis omus bumus viz gelir ona.. aghh! igrenc pislik!

• Sapkınlık zeka ile alakalı mıdır bilmiyorum. Zeki bir kişi de sapık olabilir bence. Belki bir nevi kişilik ve kendi kendini kontrol edememe rahatsızlığı. Uygulanan ceza ağır olmazsa bu kişiler cesaretlenip sapkınlıklarını uygulamaya geçirirler.