Sınav haftası uyumamak için ne yapılmalı ?

Arkadaslar kahve ıcmek ve duş almak dışında uykumu nasıl engelleyebilrim ? Ya da gece 5te falan calısmak ıcın kalktıgımda uykumu nasıl açarım ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Düzenli uyku programı hazırla. ( 5-8 saat arası. Rutinine göre. Hergün aynı miktarda uyu). Meyve ye. Kahveyi aşırı tüketme, fazla bir fark yaratmıyor çünkü. 1-2 fincan yeter. Ayran, süt ve yoğurt çok fazla tüketme. Yararlı olduğunu biliyorum ama aşırı uyku getiriyor. Yoğurt yerine salatayı tercih et. Öğünlerde halk tabiriyle tıka basa doldurma kendini. Bu kadar. ^^

• O durumu bende aşamadım. Ama kalktığım zamanlarda iç gıcıklayan alarm çaldığı gibi oturma pozisyonuna geçiyorum. Umarım aşarız. ^^

• yataktan kalkmak için ne çözümün var :D

Erkekler Ne Diyor 9

• kahve içmeli :D

• aksam 6 dan sonra yemek yeme. ayrıca uyku düzenine dikkat et. uyandığında sıvı seyler al.

• gündüz yat gece uyu.. ben hep öyle yapardım.. herkes uyuyunca uyanır çokda güzel çalışırdım. uyumadan sınava.. sonra okuldan gelir hemen yatardım

• el yüz yıkanmalı bol bol ve kahve içilmeli

• Ensene soguk su sur uykun acilir hemen=) uykuyu etkileyen damarlar enseden gecer cunku.

• kombiyi kıs

• soğuk suya gir çok fena açılırsın

• uyandığında esneme hareketleri yap, uykun açılır

• redd-bull

Kızlar Ne Diyor 1

• :)Saat 10'da yatsan,sabah namazından sonra çalışmak çok faydalı oluyor.Bi'abdest al,açılır uykun da,çay içersin üzerine...bende hep işe yarar:)Allah kolaylık versin,başarılar...

• :)Biliyorum canım:)Seni uyandıracak kimse yok mu?:)

• teşekkürler ama yataktan kalkmak nasıl zor nasıl ...

Yükleniyor...