• Sor
  • Bence

Balıkla yoğurt yenir mi?

Arkadaşlar ben akşam 6 7 gibi balık yedim söylemesi ayıp :) şimdi yoğurt yesem bişey olur mu ? balık tazeydi

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• arkadaşım ülkemizde yanlış anlaşılan bir konudur bu.TAZE BALIK YOĞURTLA BİRLİKTE YENİR.balık taze değilse yoğurtla zehirlenme yapabilir. ama taze balıkla asla sorun olmaz. örneğin ülkemizin rakı sofrası adetinde rakı balık yoğurt üçlüsü meşhurdur.kısaca bilgilendireyim. iki tür zehirlenme vardır. birincisi tropik sularda yaşayan balıklarda olur. bunun önüne geçemzsin ki ülkemizde zaten bu tür balıklar yok. ancak dondurularak getirilen vardır. yememenizi öneririm.ikincisi ise histamin zehirlenmesi. balıkta da yoğurttada histamin adlı protein var. bayat balıkta histamin oranı artar. yoğurtta da olduğundan vücutta histamin fazlası oluşur. bu da alerji ve zehirlenme gibi sorunlar oluşturur.taze balık alın ülkemizin balıklarından alın. (tropik almayın). yanında yoğurtla birlikte afiyetle yiyin. balığın tazeliğini gözlerinden anlarsınız. gözleri pürüzsüz cam gibi olmalı. hafif büzüşmüş ise almayın. insan gibi hani çocukların gözü cam gibi olur yaşlıların gözü hafif pürüzlüdür yüzeyi. bunun gibi

Erkekler Ne Diyor 11

• Balık ile yumurta yenmez,hangi kamil cikardi balıkla yogurt yenmedigini ?aksine baliktan zehirlensen bile sarimsakli yogurt yedirilir , tabi simdi tip ilerledi.Diyecegim su balikla yogurt , ayran yenmez diyen insanlara sesleniyorum. Ajdarla bir munasebetiniz mi oldu he cahil yaratiklar.

• her zaman balığın yanında peynir tüketen biri olarak söylüyorum birşey olmaz merak etme.balık bayatsa o zaman yoğurt yemesende farketmez.

• bişey olmaz afiyet bal şeker olsun :)

• Tazeyse hic bisey olmaz :) balikla ayran cok ictim ben hala yasiyorum.. :/

• Evet bisey olmaz ben balikla ayran iciom ...

• balıkla yoğurt yedim birşey olmadı fazla kaçırma yeter. yoksa a vitamini fazlası depo edilir zehirlenirsin. gördünüz mü bilimsel açıklamasını yaptım :P

• Balık taze olduğu sürece birşey olmaz.

• Bize küçükken hep zehirler demişlerdi ama herkez bişey olamz diyo, Bize yalan söylediler bize yalan söylediler hiç bundan bahsetmediler O_o

• ya aslında kımısı yok bi zararı diyo ama kimiside var diyo sen bi dene hayatta kalırsan yazarsın bizi bilgilendirirsin ye bakalım bi ben denemedim hiç

• tazeyse bişey olmaz

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...