5 6 aydır adet olamıyorum, benim gibi olan var mı?

Ya ben 5 6 aydır adet olamıyorum.iltihapım var ve kansızım bu nedenle belki olurum diye gitmedim.ama artık korkmaya başladım.arkadaşlar benim gibi aynı duruma düşen oldumu? doktora gittiğiniz de ilaç felan mı verdi? şimdi soruyorum çünkü gidipde boşuna dönmek var.annem bi kadına götürdü tedavi etmeden kan görünce fenalaşıyorum diye hocaya okutturun dedi.alakası ne anlamıyorum ya.yardım edin nolursunuz kafayı yicem

Güncellemeler:
ARKADAŞLAR BEN SADECE BENİMLE AYNI DURUMDA OLUPTA GİDENLERİN NE YAPTIĞINI SORDUM.RANDEVUYU ALDIM VE GİDİYORUM.DAHA FAZLA YORUM YAPMANIZA GEREK YOK YANİ.TAVSİYELERİNİZ İÇİN TEŞŞEKÜR EDERİM.YALNIZ BU SİTE DE KAREKTERSİZLERİN OLMASINA ACIYORUM.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Doktora gtimediğin halde iltihabın olduğu ve kansızlığını nasıl teşhis edebilirsin ki ? Hadi ettin bunun nerdee neyden kaynaklandığını nasıl bulabilirsin ki ? İhtimalen sen akıntıya ve kokusuna göre bir akıl yürütüyorsun ama, durum öyle gösteriyor ki iltihap yukarı kadar çıkmış ve overler ile rahim arasındaki kanalların ikisini de tıkamış durumda. Ve bu kadar gecikmeyi de anlamak mümkün değil , ne kadar tutucu olursa olsun bir insan ( ihtimalen sebep bu ) kadın jinekolojlar heryerde her hastanede var. Sorun para ise bağlı olduğun aile hekimini netten öğrenip gidebilir, hatta aile çocuk sağlığı merkezlerinde de ücretsiz muayene ve tedavi olabilirsin. Gecikme yüzünden baya yoğun bir antibiyotik tedavisi alman gerekebilir, adet görmemek diye birşey olmaz, overler yumurtayı üretir ama rahime indirilemez iltihap yüzünden. Bu da iltihap kanalları ya da overleri mahvettiğinde asla çocuk sahibi olamazsın anlamına gelir.Annenin götürdüğü kadına gelince, kelin merhemi olsa kendi başına sürerdi , o hayvan bile iyileştiremez , dokorlar boşa 10 yıl okumuyorlar en değerli yaşlarında, böyle emekli evkadınlarından ya da hocalardan medet çözüm ummayı bırakın , bunlar insanı öldürür bile, kalkın gidin bir jinekologa. Annene söyle, ilerde torun istiyorsa mantıklı işler yapsın , akılsızca işler değil. Yok götürmüyorsa sen gitmelisin, vücut senin , durumuna göre de muayene eder kadın doktor. Hocaya okutturmanın alakası şu : Hurafe ve sorunu iyice çözümlemeden birşeyler yaptım işte rehaveti . İslamda mucize yoktur ama mucizeci ve buna inananların da haddi hesabı yok .

• Doktor gidip anlıcam işte neler oldugunu

Erkekler Ne Diyor 33

• boşver git toktura dinleme burdakileri

• sen nerede yaşıyorsun ya? 6 aydır adetin gelmiyor doktora gitmiyorsun.ambulans çağır hemen

• :D ay Allahım ya töbe töbe güldüm valla neyse Allah bol şifalar versin.

• 5 6 aydır neden bekliyorsun anlayamadım

• Bu durum genelde pko gibi nedenlerden olur.Jinekoloğa gitmen şart.

• bi doktora git pekcok kızda görülebilen bi durum cikolata kisti yoktur umarım. link

• NE KADAR CAHİLCE BİR DURUM BU DEVİRDE BU CAHİLLİK ANNEN HOCAYA GÖTÜRECEGİNE SENİ DOKTORA GÖTÜRSÜN BELKİ İÇERİDE YOLUNDA GİTMYENE HASTALIK VAR

• Kardeşim neyin kafasını yaşıyorsun ne hacı hocası hangi devirde yaşıyoruz doktora gitsene ya da gitme çünkü doktor sana bu zaman kadar neredeydin diye bir fırça çekecek gidersende hacı hocaya gittim deme :D

• Of üzerime gelmeyin :D:D

• Kendin kaşınmışsın :D

• rahatsiz edenleri mutlaka sikayet et.

• Menepoz da olabilir : )Sen acilen doktora git, 6 ay çok uzun bir süre...

• hamilesin hayırlı olsun

• Iki nedenle adet olamazsiniz. birincicis eger hamileysen adet olamazdin hamile degilsen ana rahmin sakat olabilir. Bence hemen git doktora. Sakat dediysem ana rahmin olmus veya itihap kapmis olabilir. O zaman olamiyorsun.

• salık konuları ciddidir cozum burasi degil doktordur. bu kadar cahillik fazla.

• Güzel yavrum zaman kaybetmeden bir hekime gitmen daha uygun olacaktır. Buradan cevap çıkmaz sana insanların saçmalıklarından başka.. Sen en doğru cevabı hekiminden alırsın ayıp değil bu git görün. Sağlığın sonuçta..

• Bu soruyu burada sorman hata bacım.

• subhanekeyi tersten mi okucakmış hoca napcakmış.

• kızla dalga geçen arkadaşlara diyorum.Hiç komik değil.Benzer bi olay başınıza gelirse o zaman görürüm sizi!

• Adet olayının düzenli olmasını istiyorsan evleneceksin pompaya devam

• hamılelıkle fılan alakası yok bu aralar cogu kızda gozuken bıse bu ılacı var doktora gıt ılacı kullanıosun ılactan hemen sonra adet goruosun tekrar doktor senı cagırıo sonra korkacak bıse degıl

• Seninki yine iyi ben hiç olmadım hayatım boyunca :(( :D

• o bişey mi ben doğduğumdan beri hiç olmadım :D

• Doktora gitmek için ne gibi bir olayın gerçekleşmesini bekliyorsun doğrusu merak ettim sence bu normal bi durum mu? Çok geç olmadan (daha ne kadar gec olacaksa) doktora git!

• Burada bunu bizlere sorana kadar güzel kardeşim KALKIP BİR DOKTORA GİTSENE!hayır OKUMUŞ İNSANLARIN BÖYLE YAPMASINA TAHAMMÜL EDEMİYORUM ARKADAŞ!cahil değilsiniz ya.. Ben hastane personeliyim En kısa zamanda Bir Kadın Doğum Doktoruna gitmeni şiddetle tavsiye ederim..

• gözün aydın 6 aylık :)

• ben 29 senedir olamıyorum :((

• Hiç adet olmadım.. Beterin beteri var öyle düşün dsjhfksfs

• kız üzüntüsünü endişesini dile getiriyor sizde dalga geçiyorsunuz YAZIK.

• Kişiliksiz bunlar laf anlatamazsın :D

• Hea

• Anormal bi durum, Iki sebebi olur ya hamilesin, yada hormonlarda bi sorun var. ama her durumda bi doktora gitmen lazim. tedaviyi geciktirirsen anne olamama durumun olabilir. Yarindan tezi yok hemen kan testi yaptir bakalim ne cikacak

• Bu kadar süre beklemen büyük hata acilen bi doktora git sağlığın bu kadar basitmi...

• Güncellemende haklısın...

• hemen git yosa damrların kur acil yardım al

• doktora gitmeyi denesen daha iyi olur

• ben 25 senedir olamıyorum

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 34

• Stresten olabilir, Jinekoloğa gitmen lazım.

• 5ay adet olmamak için uzun süre senin ki adet düzensizliğini geçmiş belliki hormonal veya daha farklı ciddi bir sorun var. hormonal sorunlarda ilaçla tedavi ediyorlar hocayla adetin arasında bir bağ kuramadım senin hocaya okutmalık bir durumun yok tedavi olman gerekiyor genelde adet sorunlarınına yol açan polikistik overder dr sebeplerini araştırır

• Bi kadına gittik bana bardak felan çekicekti bişeyler yapıcaktı.annem kan görünce fenalaşıyo diyince kadın duraksadı bana sorular sormaya başladı bayılasın geliyomu felan diye.sonra bize bi numara verdi bu hocaya götür okutturun dedi.ben bunun alakasını çözemedim

• boşver sen o kadının dediğini hacıyı hocayı sağlık sorunları hocaya okutmayla geçse hastaneler hasta kaynamazdı

• Doğru diyosun.annem çok ısrar etti denemekten zarar gelmez diye gittim.bende hormon bozukluğu kansızlık düzensiz beslenme iltihap var bunlardan başka bişey olucağını sanmıyorum zaten

• hiç normal değil. bir tanıdığım 7-8 ay adet görmedi çünkü burun estetiği yaptırdı ve ona iğne vurdular o iğne yüzünden 8 ay adet olmadı. ama yinede hiç normal değil acilen bişeyler yapman lazım.

• bence doktora git burda kimse doktor değil sana akıl veremezler olmuyorsan elbet bişey vardır ultrasonla bakıp anlar doktor zaten

• tas falan olunca adet goremiosun, hap verir yada lazerle parcalrlar sen doktora git

• Böbrekle rahmi karıştırdığının farkında mısın , rahim taşını da sen mi icat ettin nedir, üstelik bir bayan olarak...

• bakin turkcesini bilsem lafi yapistirirdm ama neyse

• acil jinekoloğa gitmen lazım. uzun bir süre dediğin. hormonel olabilir. onlar ilaçlarla düzene sokuyorlar. yada ne varsa ona göre bakılır.ayrıca bu lafta ne gidipte boşa dönmek var ? yahu doktor o .Neyin boşu. kan göreceğin birşey yok. kadın seni oymayacak. sağlın herşeyden önemli kalk git...

• Ya sen yanlış anladın.benim gittiğim kadın doktor değil.normal evde bakan bi kadın.hastalıgımdan dolayı gittim kadın beni kan görünce fenalaşıyorum diye hocaya yöneltti anladın? ayrıca randevu aldım.

• Öncekileri Göster
    • evet. merak etme kimse biyerine bakmıyor.

• Tamam.Tekrar teşekkür ederim.

• doktora git delimisin sana burdan kimse yardımcı olamaz bi an önce doktora

• tarlusal al sabah öğlen akşam iç 1 hafta icinde regl olursun. Tarlusal geciken adeti getiriyo mucizevi bi ilaç doktor bana hep tarlusal veriyo

• Kac gun icilmeli

• 4 gün içiliyo 12 tablet var 1 kutuda

• adet düzensizliği yada hormon bozukluğu olabilir.yanlış bilgilendirmek istemem sen yinede bir jinekoloğa görün.geçmiş olsun

• Hormon bozukluğuda var zaten.ama daha çok iltihap veya kansızlıkdan olur diye düşünüyorum

• Öncekileri Göster
    • 3 neden den biri işte.bazı arkadaşlar başka sorunlar dan bahsediyolar ama.bu 3 neden başka birşey çıkıcağını sanmıyorum.en kısa zaman da randevu alıcam zaten.Teşekkür ederim

• geçmiş olsun.en yakın zamanda git

• hemen doktora gitmen lazım ben bir kere yaşadım o da bir ay olmadı ama bu yaşlarda normal demişti bence gitmelisin öyle hacı hocayla olcak işler değil

• 11gün

Bende 5 aydir adet göremiyorum evliym doktora da ama sonuç yok yani devirle geri kafalilikla ilgisi yok

• ADET SÖKTÜRÜCÜ İLAÇLARAdet söktürücü diye adlandırılan ilaçlar (haplar, tabletler, iğneler) kadın hastalıkları ile ilgili en sık kullanılan ilaçlardır ve çoğu kadın en az bir kere kullanmıştır. Bu ilaçların bu kadar yaygın kullanılmasına rağmen öncelikle şunu belirtmek gerekir ki asla doktor denetimi altında olmadan kullanılmaları gereken ilaçlardır. Bunlar hormon içeren ilaçlardır ve bu nedenle doktor denetimi altında olmadan yanlış kullanımlar adet düzensizliği başta olmak üzere bir takım problemelre yol açabilirler.Adet (regl) söktürücü ilaçlar sadece progesteron (gestagen) hormonu içeren ilaçlardır. Bazı durularda östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlar da adet söktürücü olarak kullanılırlar.Adet söktürücü ilaçlar nasıl etki eder?Adet söktürücü ilaçların etki mekanizması kadının normal adet düzenini taklit etmesine dayanır. Kadınların adet döngülerinin ilk yarısında östrojen hormonu, ikinci yarısında progesteron hormonu baskındır. İkinci yarıda artan bu progesteron hormonunun azalması (progesteron çekilmesi) sonucunda adet kanaması başlar. adet söktürücü ilaçlar da aynen bu durumu taklit eder, önce progesteron verilir daha sonra ilaç kesildiğinde progesteron azalır ve kanama olur. Adet kanaması genellikle ilaç kesildikten 3-5 gün sonra başlar. Bazen 1 hafta - 10 günü bulabilir adetin başlaması.Adet söktürücü ilaçlar kullanılırken hamilelik şüphesinin kesinlikle olmaması gerekir çünkü bu ilaçların çoğu hamilelik sırasında kullanılmayan ilaçlardır. Bazı progesteron içeren ilaçlar hem adet söktürücü olarak hem de gebelik de bazı durumların tedavisinde kullanılırlar.Sonuç olarak adet söktürücü ilaçlar diğer ilaçlar gibi asla doktor kontrolü altında olmadan kullanılmamalıdır, bunların kullanım zamanı ve dozu önemlidir. Her adet gecikmesi adet söktürücü kullanılmasını gerektirmez. Bazı adet gecikmelerinde başka ilaçların kullanılması gerekebilir ve adet söktürücü ilaçlar bu durumda faydadan çok zarar getirebilir.

• Ohoo bunu sorman hata güzelim bian önce doktora git çok geç kalmışsınn

• 8 aydır olamıyan var

• Doktorrrr cabuk

• bence doktora gitmelisin

• yok ben oluyorum şuanda olduğu gibi

• Bende kansızım günde 3 hap kullanıyorum.Kan hapı dahil.Benimde 2 ay gecikmişti sonra oldum korkucak bişey yok ama 6 ay fazla gibi.Doktora görünsen iyi olur

• iltihap ve kansızlık bu denli gecikmelere neden olmaz arkadaşım doktora gitmelisin ciddi bi sıkıntın olabilir bu şekilde cevap bulamazssın bende de iltihap vardı sadece o dönemlerde aşırı ağrı yapıyor antibiyotik tedavisi uyguluyorlar seninki kesinlikle başka bişey en yakın sürede doktora git...

• hamile olma durumun yoksa eger adet söktürücü ilaç kullanabilirsin

• benimde bi aralar öyleydi uzun süre olmazdım 4 5 ay sonra olurdum doktora gittim hormon testi uyguladı bazı değerler eksik bazıları yüksek çıktı ilaç verdi kullandım şimdi gayet düzgün gidiyor bence bi doktora görün :)

• benım çok yakın bı arkadasımın öyleydı 4-5 ay regl olmazdı ama varya bı stres karnında şişlik yapıodu doktorada gıttı değişen bişey olmadı neler yapmıodukı karnına sıcak su torbası koyardı kan yapsın die kutu kutu vişne suları içerdi ama şunu da söleyım evlenınce düzeldi ve şimdi 4 aylık hamile

• Hala oturup burda soru soruyorsun, durum çok anormal. 10-15 günlük hadi 1 aylık bir gecikme değil. Lütfen ihmal etme, bırak burdaki yorumları morumları hemen randevu al doktordan.

• Aldım zaten.Ben sadece benim durumda olanların ne yaptıgını merak ettim

• Bir sürü nedeni olabilir. Sadece stres yüzünden bile görmüyor olabilirsin ama doktora gitmende fayda var.

• Düzensiz beslenmem de var uykusuzluk felan haklısın yani

• inanmıyorum sana ya hangi devirdeyiz git doktora bu ne cahillik durumun ciddi olabilir.

• sen bi doktora gorun bende canım

• Başıma hiç gelmedi ama en kısa zamanda doktora git .

• Bence doktora gitmeyi dene canım..

• bu kadına aşığımmmmmm

• Öncekileri Göster
    • İnsallah dilediğin olur :)

• inşşşşşş:)

• aboo gitsene hastaneye ne duruosun adet düzensizliği vardır belkide ilaç tedavisi falan başlatırlar en azndan ama onlarda çok kilo aldırıo hacı kendmden bilirim ama verilio geri

• Kilo sorun değil hemen verenlerdenim zaten.oluyim yeter çok korkmaya başladım artık

• hastaneye git iştebi sorun var belliki hemen ortaya çıkar zaten

• Randevu alıcam zaten.herneyse teşekkür ederim

• normal değil bi doktora git derim

• Daha Fazla
Yükleniyor...