• Sor
  • Bence

Yılbaşında büyük ikramiye tutturdunuz, ne yapardınız?

Yılbaşında malum milli piyango büyük ikramiyesi 45 milyon tl olacak. Ve bu ikramiye size çıktı diyelim. Kısa , orta ve uzun vadede ne yapardınız?Gizli sana amorti vurdu. Git de bilet parasını al sen.

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• o zaman beni tanimazsin artik... :D yapicak cok sey olur bunun siniri yokki :)

• O zaman seni tanımaya başlarım asıl :D Sınav derdin kalmazdı net söyleyebilirim bak bunu :)

• Öncekileri Göster
    • Haklısın para pul bir tarafa mutluluk lazım bize :) :**

• evet herseyden once :) :***********

Kızlar Ne Diyor 40

• olmayacak hayaller kurmama gerek yok

• hemen dünya turuna çıkarım

• o parayı yemem dırek hayvan barınagı yaptırır butun sokak hayvanlarını oraya toplar paranın bır kısmını faıze yatırır onlara yıyecek yatak vee ıstıhdama katkıda bulunurum

• heç inandırıcı gelmedi mayk:DD yeme beni:DD ben olsam toprağa yatırırdımÇ:D neden mi? haram para ya... toprak temizlesin diye:Dhhehehehh

• uçardıımmm

• Sevinçten mi :)

• okulu bırakıp yurtdışına giderdim.

• Önce gönlüme göre güzel bi ev alırım gerisini düşünürüm.

• Siz anca hayal kurun 30 milyon insan bilet alıyor size çıkar mı ya enayi gibi verin paraları o kumara :(

• Sana ters gelebilir. Hatta nefret bile edebilirsin ama bu kadar insanı da enayi diyerek yaftalamak en hafif tabiriyle ayıp.

• biz bunun hayalini bile kuramazdık :D

• hemen yurtdısı

• anneciğime lüks ev , babama araba, yazlıkdedemlere asansörlü bir dairekardeşime arabakredi borucunu kapatma işihayrıma bir okul inşaa ederim.çok fazla okula gidemeyen çocuklar için yardım yapar, okuturumsokaktaki kimsesiz , hasta hayvanlara geniş bir barınakkendime de bir ev+araba+yazlık birazda para ayırırımpara bitti.

• Mantık güzelde parayı bitirmek yerine bi kısmınıda devirdaim yapması için yatırım yapsaydın iidi :)

• biraz para ayırırım dedim ya
      işte banka vs. bi şekilde yatırııırm
      ayyyy çıktı daa devirdaimi kaldı haha :D

• ali ağaoğlunu ve onun sahp olduğu herseyı satın alırdım yetermıkı la para:D

• Üzgünüm ama servetinin onda birini bile alamazsın :)

• Şirketlerinin sadece giriş kapılarını satın almaya yeter galiba :))

• =)))))))))))) yazık fakirlik böyle birşey olsa gerek =)))))))))))))))))

• Ülkeyi terkedip İsviçrede kendime bi hayat kurardım

• İsviçre o da iyiymiş :)

• aşağısı kurtarmaz:P

• güzel bi yat... dünya turu... napıcam bakşka:DDD

• bana çıksın asla istemem bilet de almadım zaten çok para insanın aklını alır ben işimden maddı dururumumdan çok memnunum kafayı yemek istemıyom

• genelde çeyrek bilete vurduğu için büyük para kimse tam ikramiyeyi kazanamıyor tutturan bile tamamını alamıyor çeyreke vuruyor çünkü :D ama yinede büyük bir para payı alıyorsun ben tutturabilseydim eğer şimdi ne desem yalan olur şöyle böyle yaparım demek kolay para elime geçince ne söyliceğim önemli :D

• buralardan kaçıp giderdm :D

• Açardım şöyle güzel bi 1000 kişilik restorant ama gören doğa mucizesi dicek :) kalanı biraz garanti parası brazda hayıra :)

• salyalarımı silip geliyorum bi dk.

• Trabzonda ev satın alırım. bıde 1 yıllık bılet alırım.hergun sevdıgımın yanına gıder gelırım <3

• çıkmıycak ki

• parayla ilgili pekte bir hayalim yok sevdiklerim yanımda olsun mutlu olayım yeter.

• :D ne yapmam ki kraliçe gibi yaşarımm

• O parayı almam. Hayır gelmez çünkü. Bilette almam zaten.

• kimseye söylemeden kaçarım :D

• Ben o an zaten sevinçten kalp krizi geçirir öbür tarafa giderim artık bilet kime kalır bilinmez

• Biri kıskanmış herkese - vermş :D

• Evet ya sanki para bana çıktı da :)

• Öncekileri Göster
    • kıymet bilmiyo hain :D

• :D öyle

• Tabi ki ilk olarak Londraya gider orada bi ev alır ve hayatımı yaşarım :)

• ben önce dil eğitimi alır snra londraya gider snra ev alıp yaşarım :(

• Hele bi çıksında yapacak şey çok :) :)

• Kafayı yerdim sanırım o kadar para.Çıkmasın. İyi böyle.

• kimseye söylemem en başta değişimleride yavaş yavaş yaparım

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 53

• 200 büyük baş 1000 küçük baş hayvan alırdım bunlara ait ahırlar yan tarafına yem fabrikası 2 tane cift ceker motor 1000 dekar tarla kocaman bi çiftlik evi 2-3 tane güzel at. 10-12 tane kangal köpeği güzel bi 4*4 arazi jipi ama şehir arazi tiplerden hakiki arazide kullanılcak bişey bulunduğum küçük ilçeden cıkmazdım bir kısmıyla tabiki hayır işlerinde kullanırdım. hemen yapmazdım belki ama bi süre sonrada türki cumhuriyetleri orta asya ve türklerin geçmişte yaşadığı tüm coğrafyaları gezerdim.

• güzel bir semtten bir ev alırım, bir araba alırım. Kalanını bankaya koyup faizini çatır çatır yerim. Sefil hayat sürdüğüm zamanlarda görüştüğüm aile dostlarım dışındakilere zınnık koklatmam..

• Sayardım müdür :D Yolda bulsan bile say demişler önce sayardım :D

• Sayması bile zevktir ama çok sürer :D

• Öncekileri Göster
    • Doğru söze ne denir :)

• bi oda para saycan bide 200 lük :)

• 45 milyon tl ye boğazdaki en kral yalıyı alırım2 ay sonra vergisini ödeyemeyip hacize kalırımpara az 1 milyar dolar lütfen o zaman yazcam

• Ben yarım bilet aldım. Yani çıkarsa 22.5 Milyon TL olacak alacağım para.1- Sürekli bulunduğum 4 şehirden birer apartman (veya iş yeri, arazi) alırım. Bunların 10'da 9'u kiraya veririm. Yaklaşık 10 Milyon TL bu konuya ayırırım.2- Çok kapsamlı iş tarifi olan 4 şirket açarım. 3'ü çok güvendiğim yakınım veya dostum dediğim insanların üstüne olur. Bu insanların uzmanlık veya bilgisine yönelik sahalar olur. Sadece benim adıma olan tek şirkete alt yollarla bağlarım bu üç şirketi. Yaklaşık 5 Milyon TL bu konuya yatırırım.3- Bunlardan arta kalan paranın bir kısmıyla sevdiğim ve önemsediğim insanlara ''ihtiyaç ve dilek fonu'' oluştururum 5 Milyon TL gibi. Önce zaruri ihtiyaçlarını daha sonra da bazı isteklerini yerine getiririm. Tamam paranın büyüğünü buldum ama kimseyi unutmadım, dostlar ve aile olmadan anlamı yok bu paranın.4- Gelecekte ne olacağı bilinmez, İsviçre'de on yıl vadeli bileşik hesap açtırır 2 Milyon TL buraya aktarırım. 10 yıl boyunca dokunmamış olurum.5- Kaldı 500.000 TL bunu da gezip tozma yeme içme alış veriş vs. için keyfine harcarım.Hem yatırım, hem süreklilik, hem de keyfim yerinde olur. Burada para çıkıp da ne yapacağını tam bilemeyen biri olursa bana gelsin. Makul bir ücret karşılığı danışmanlık yaparım. :))

• Bu soruyu bende sormuştum. şimdi gelelim şöyle kullanırım;1. - 45 milyon lira çeyreğe çıkar buda 4 e bölüncek demek. buda 11,5 milyon liraya denk geliyo. Bu paradan bir hayır görmek için 1/3 ünü hayır olarak dağıtırdım.2.- 7,5 minyon gibi bir tutar kalır. Onlada bir ev ama ne pahalı nede ucuz alırdım. Fazlasına gerek yok.3.- Kalan 7.2 minyol lirayı bankaya yatırır. Her getirisiyle yardıma ihtiyacı olan insanlara , öğrencilere ve kendi eğitimime harcardım.Ama milyonerde olsam başkasının bilmesini istemem. Ne kadar zengin olsamda kendi alın terimle çalışır onu yerdim.

• aga sen enım konum oturup hesap yapmısın lan haha gorgor ama bna parada lazım dgl be dostm okadar para adamı bozar lan:)buarada yorum yaptgnı cevapladım sevglım yok eskılerdn 2sı hep mesaj atıyorda bahanelerle dun aksam sınır bozucuydu:)

• :D :D tunçum adamsın sağa laf yok :D

• O kadar uzun şeyler yazmıştım ki silindi .s KS bile kaldıramadı düşün yapacağım çok şey var :D

• bıletı anneme ykatıp numaralrı okunmamsınıs aglardım snra ver elını mahkeme o tlevzyndan bu televzyna kos kos daha ck meshur oludum mudurr :)

• Sanırım iş ile ilgili gerginliğim azalırdı. Onun dışında almayı planladığım vs. bir şey yok.. .

• Önce Bi Çıksın da Harcaması Mesele Değil :)

• belki faize yatırırdım.. bu paranın günlük faizi 8 bin tl. ayda 240 bin tl yapar.. yada büyük holding yada geliri çok yüksek bir şirkete ortak olurum..

• klasik öncelikle bir ev araba sonra faizi ile yaşama hayat çok yorucu uğraşamam çalış para kazan ye felan. ters bunlar bana :D sonra burada kaç tane üye var ? hepsini toplayıp bir gece yemeğe götürürüm. :D affedersiniz ama para çok gibi :D

• İsviçrede bankaya yatırır ana paraya elimi sürmem :D Faiziyle o ülke senin bu ülke benim ,o ada senin bu ada benim oooohhh miss :D Yeni arkadaşlıklar. HA BİRDE KUTUPLARDA 3 AY YAŞARDIM BİRDE TİBETTE 1 YIL YAŞARDIM :D

• hemen kendime kırmzı renkli özel plakalı bir ferrari alırdım birde şato gibi villa 500 bin tl gibi bir miktarıda giyim kuşam gibi kişisel ihtiyaçlarıma harcayıp geriye kalan parayı faize verip faizni yerdm.malum hazıra dag dayanmaz :)

• Usta bende almayı düşünüyorum 2 tane alsam çeyreklik alıcak oda yüksek çıkarsa başım belaya girer en iyisi çeyrek bana yeter;-)

• hiç sanmam ama öyle birşey olursa hemen bir karavan bir motor alıp göçebe hayatına geçeceğim :)

• inşallah çıkmaz da kendimi bozmam

• gizliden evdekilri arayıp sakin olmaları gerektiğini ilk uçağa binip geleceğimi okulu bıraktğımı söylrdim:DDDD yada dur oklu bitirirdim o parada biterse naparız mesleksiz onca okumuşuz çk kararsızım umarım bana çıkmaz:)

• Kanka bana çıkarsa ilk seni görürüm merak etme. Çabuk iyileş sen :D

• dünya benim olurdu

• 5 milyon TL araba ve ev için ayırırım. 1 milyonu ile Subaru modelleri ile garaj yaparım. (Gerçi bankalarla anlaşma sürecinde bütün bankalar isteklerimi yerine getirir.)5 milyon TL gömerim. (Zor durumlarda kurtuluş amacı ile)30 milyon TL ile şirketler grubu kurar Aklımda olan 3 projeyi hayata geçiririm. (Yiyecek - Giyecek - Sağlık - Akaryakıt ve İnşaat) Güvendiğim kişileri şirketlerin başına getirir. Hem hayatlarını kurmalarını hem de yönetmelerini sağlarım. İlk olarak 5k lık bir istihdam planlar bu hedefi tutturmak için yatırımı şekillendiririm. Haydan gelen parayı hayıra kullanırım.5 milyon TL ile de vakıf kurar vakıf adına ufak yatırımlar yapar kendi kendisini idare etmesini sağladıktan sonra gerekli yerlere aktarımını yaparım.Vakit bulursam 2 haftalık tatil yapar hayatıma kaldığım yerden tek fark subaru garajım ile devam ederim.Dibin dibi not: K = 1000

• 225 tane daire ediyor bu paraya.1000 tl den kiraya versen ortlama.aylık sabit 225 000 gelir oluyor sermaye savbit kalıyor.gelirlede muazzam bir para kazanmiş oluyorsun.7 sülalenede yeter bu şekilde de.

• Su sitedeki reklamlari kaldiririm abi..

• amerika da yaşardım dallas mavericks kombinesi alırdım oralarda takılırdım..

• Kimseyi tanımam

• vallahi para çıksın yardım ederim felan demiycem ilk önce kendimi tatmin ederim sonra aileme ve gelecegim için birşeyler yaparım. eger bi 100-300 bin felan kalırsada lösev-diyabet ve sokak hayvanlarına yardım ederim..

• Bi bitmediniz.

• Terbiyesizliğin lüzumu yok üç günlük üyenin gelip böyle salak salak konuşması çok komik

• arkadaşı takip ediyorum 2 haftadır burda yanlışın var panpa

• 2B arazisine gece kondu dikerdim ilk

• milyoner adam gece kondu dikiyo :D

• o kadar para çıkmaz bana çeyrek aldım çünkü:)

• kısa ve orta vadede hiçbir şey yapmam, yani parayı koyarım bankaya hatta çok yakınlarım dışında duyulmasını da istemem. o mebladaki parayı önce aklınıza sindirmek gerekir. uzun vadede duruma göre bir şeyler yapılır işte (yatırım olarak).

• Çok basit yerim :)

• Daha Fazla
Yükleniyor...