• Sor
  • Bence

YGS barajını geçmek zor mu kolay mı?

Arkadaşlar YGS ye gireceğim. 180 barajını geçememekten korkuyorum. İstanbul içinde bir üniversiteyi kazanmak istiyorum. Bölüm tbana puanı 420. Ben YGS den kaç almalıyım ki LYS den aldıklarımla istanbuldan üniversite kazanayım?

Anket Sorusu

Güncellemeler:
Arkadaşlar kusura bakmayın. Barajı geçmekten korkuyorum derken sınav zorluğunu kastetmiştim.
Arkadaşlar bu sıınavsız geçiş ücreti ne demek? Sadece meslek lisesi okuyanlar mı yatırıyor bu ücreti? ben açık lise genel kültür mezunuyum. Bu ücreti yatırmam gerekli mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Düzenli çalısırsan ygsde 400ün üzerinde bile puan alabilirsin 22 netle baraj geçiliyor endiselenme bölümün sözelse biraz daha kolay olabilr ama sayısal veya esit ağırlksa bölümün çok çok iyi çalısman gerekecek dediğine göre istediğin bölümün taban puanı 420 ygsde iyi puan almaya bak lysde zaten sadece bölüm derslerine giriyorsun.

• gayet güzel bi yorum . eşit ağırlığım. baya kasmam lazım sanırım.

• Öncekileri Göster
    • Eniyi cevap seçilmek önemli değil yeter ki yardımcı olabilelim.

• :) teşekkürler..

Kızlar Ne Diyor 9

• baraj puanını gözünde büyütme

• herşey çalışmaya bakıyor.

• eğer oturup çalışıyorsan barajı geçememe gibi bi problemin olmamalı .üniversiteyi istanbulda okumak istiyorsan puanında önemli ama sıralaman daha önemli 350 yaparsan ygsde lys senin için daha kolay olur

• şöyle cevap veren olmadı işte.

• rica ederim.

• Bak açık açık söyleyeceğim, eğer 180 barajını geçemeyeceksen sen hiç 420 puan için kasma

• arkadaşlarr bendee lise 3 öğrencisiyim şimdiden telaş yaptım çünkü zaman çok cabuk geçiyor bı bakmıssın sınavdayımm nereden baslayayım nasıl yapayım bilmiyorum benım gozumu cok korkuttularr zor dıye okadar çalışkan bı öğrenci değilim 11 ve 12. sınıfıı sıkı tutsam 350 falan alırmıyım? acabaa hedefim 350 yı geçmekk 11.12. sınıftanda soru cıkıyormu acaba cevaplarınıı bekliyorum çok teseekur ederımm

• 2ay

350 zor ya

• kolay

• barajı bile geçememeyi düşünüyorsan kusura bakma ama bomboş bir insansın ya, soruların çoğu az bir genel kültür ve yoruma dayanıyor.matematik desen hiç bilmesen dahi problemleri oran orantı yoluyla mantık çerçevesinde çözebilmen lazım.420 puan sözel içinse kolay bir puan ama sayısal ve ya ea içinse ve tahminlerime göre bir düz lise öğrencisiysen kasman gerekecek.

• bomboş insan keimesiyle seni kınıyorum. daha önce YGS ye girmedim. Sınav zorluğunu bilmiyorum. çok zor bir sınav dendiği için sordum zaten.

• geçmiş yılların denemelerini de görmedin :O ben hiç dershaneye gitmediğim halde biliyorum bunu.Farkındalık öneririm.

• 180 geçemiyorsan öl.

• cok zor bence hic deneme bile

• herkes kolay diyodu ama

• bakma sen bana bildigimden degil ya :D

Erkekler Ne Diyor 6

• öss den sonrasını görmedik :D ama zor olmasa gerek :D

• He ya bizim zamanımızda öss vardı bu sınavların karmaşasıyla hiç uğraşmıycaktım.

• Öncekileri Göster
    • işte biz orta okul okurken vardı onu diyorum bende :)

• =))))) heheh :D o zmn başka. aga barajı geçmek mesele değil her türlü geçersin

• 180i elini kolunu sallayarak geçmelisin.

• peki diğer sorum?

• Öncekileri Göster
    • kardeşim eğer sağlam çalıştıysan için rahat olsun. 180 ne ki birader 20-30 türkçe yapsan halledersin. Sen kendi bölümünün puanına odaklan. Hazırlanmış gibide gözükmüyosun.

• :) Tmm teşekkürler.

• Dünyanın en kolay işi.

• Ciddisin değil mi?

• İlk 5000 içinde idim ben. Yani ciddi olmam normal.

• kolay olsa gerek. 1 saat kalsam sınavda yine geçerim diye düşünüyorum şimdi girsem

• Ne zor Ne Kolay

Yükleniyor...